PDA

Archiv verlassen und diese Seite im Standarddesign anzeigen : askin gözyaslari - Tebrizli Sems (Yazar: Sinan Yagmur)

F@tih
13.08.2010, 21:33
Tebrizli Sems kimdir? nereden geliyor? ne yapmis? kime asikmis? Mevlana'ya olan bagi ve aski nedir? hakiki ask nedir? Mevlananin Piri kimdir? diye ögrenmek isteyenlere bu kitabi siddetle tavsiye ediyorum.....

http://www.klankitap.com/u//img/c/a/s/askin-gozyaslari-tebrizli-sems20100522020318.jpg

Webmaster
14.08.2010, 01:07
Evet Fatihim, bu kitap benimde gecen gözüme carpti. Ilk defa birisi Mevlanayi degilde, Semsi arastirmis. Sagol tavsiyen icin.

F@tih
14.08.2010, 02:30
Cok ilginc, kac defa Konya ya gittim ve hic biryerde Sems'e dair dogru dürüst birseye rastlayamadim. Hersey Mevlana'nin etrafinda dönüyor. Ama bilselerki Mevlanayi Mevlana yapan Sems oldgunu, en azindan birde Sems'in türbesini ziyaret ederlerdi. Bu kitabi okuduktan sonra Sems'e asik olmamak imkansiz diyebilirim....

Webmaster
14.08.2010, 02:37
Sems Mevlana icin cok önemli. Mevlanayi döndüren aslinda Sems. Evet, Semsi kimse tanimiyor. En sevdigim siir Mevlananin "Etme" siiri. Mutlaka oku.

carpe_fortunam
14.08.2010, 02:52
bir vesile olmustur Sems Mevlana icin; mürid-mürsid iliskisine benzer.
ayni Kaysi Mecnuna döndüren Leyla gibi... sonucta; Leyla kim? Leyla, Leyla diye sonra MEVLAyi bulan Mecnun misali...
Iskender Palanin hem "Leyla ile Mecnun" hem de "Mevlana" eserlerini siddetle tavsiye ederim.