Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Dieses Buch von Cemil Tokpinar kann ich jedem empfehlen, der das regelmäßige Gebet verrichtet oder verrichten möchte.

Hier wird der Sinn des Gebets und das Nutzen für das Dies-und Jenseits sehr effektiv erklärt. Außerdem gibt es hilfreiche Tipps, wie man auch in schwierigen Situation sein Gebet ohne Probleme verrichten kann.

Absolut empfehlenswert.

Kitap yeni cikmisdi. Aldim kendime bir tane.

Aradan cok gecmedi, kitabi bir arkadasa verdim. Benden,

namaz hakkinda kitap istiyordu.

Aradan bir kac gün gecdi, bakdim kitabi okuyan sahis öyle

bir namaza baglanmis ki, adeta namaz kilarken "ucuyor".

"Ne oldu diye" sordum?...

Kitabi okudukdan sonra, namazin manasini, hakikatini, neden

kildigimizi daha iyi anladigini söyledi. Hele kitapda ki namazin

sekilinin anlatilisi müthis etkilemis onu.

Selamlar Cemil

Kitabin henüz baslarindayim ama son derece müthis bir kitap adeta hayran kaldim..ilgimi ceken bir kisim hadiseleri eklemek istiyorum:

Peygamber efendimiz(a.s.m.), Namaz dinin diregidir, Onu terk eden, süphesiz dini yikmis olur(ihya,c.1,s.399)

Peygamberimiz(a.s.m.) söyle buyurmustur:"Kulun ilk hesaba cekilecegi ameli namazdir."Yine demis ki,Kabir ahiret duraklarindan bir duraktir.Kim orada hesabini kolay verirse, digerleri de kolay olur."

Peygamber Efendimiz (a.s.m.),namazi terk etmenin kisiyi yuvarlayacagi korkunc noktaya isaret etmek icin,"Kisi ile sirk ve küfür arasinda namazin terki vardir"(Müslim,Iman:134,Tirmizi,Iman:9)buyurmustur

Peygamberimize(a.s.m.),Allah´in en cok sevdigi amel hangisidir?"diye sorulunca, "Vakti gelince kilinan namazdir" buyurdu.(Buhari, Namaz vakitleri:6)

"Bizim sizi,bos yere, bir oyun ve eglence olarak yarattigimizi ve sizin gercekden bize döndürülmeyeceginizi mi sandiniz?"(Mü´minün:115)

bunlar sadece bir kismi,Bu Kitap cok özel manevi boyutlarla dolu..

Cemil Tokpinar´a binlerce tesekkürler ve Allah ondan razi olsun..

esselamun aleykum Bence bu kitab nefsi terbiye ediyor ve üsengecligi bozuyor ALLAH gercekten´de CEMIL TOKPINAR´DAN razi olsun süper bir kitab ben bu kitabi bir sürü kisiye okutmak ve hediye etmek isterim

bana yardim edecek abilerim kardeslerim ablalarimida yardim etmeye cagiriyoruz ha burdu cók güzel bir söz aklima geldi

´´IMANSIZ ÖLEN HER KULUN SORUMLUSU BIZIZ´´!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

esselamun aleykum selam ve saygilarimla

Nefer FUAT

evet Kardes cok haklisin insan herkezin bu kitabi okumasini ve istifade etmesini istiyor...insan kesinlikle okumaktdan bikmiyor..

yalniz bence kitabin ismi farkli olsa idi daha verimli olabilirdi diye düsünüyorum!!

evet hakklisin

aslinda bende bunu yazacaktim ama o zaman belki okumayanlar önyargi yapabilirlerdi bu kitab hakkinda

onun icin yapmadim!

Olsun ginede güzel bir kitab

@baha

kitabi okudun mu kardesim eeeee o kadar kolay degil mis demi!ama güzel oder?

@alle die es noch nicht gelesen haben

icinde cok ibret alinacak seyler var genc in askerde ki allah aski

bir hastanin kaabe deki namazi v.s.!

MUTLAKA OKUYUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bencede cok güzel ve faydali bir kitap.

Hic bir bahaneniz kalmiyor. En güzeli de kitapta bol bol günlük hayattan örnekler olmasi.

Namaz kilan kilmayan herkese tavsiye ederim.

Adem

Bir sorum olacakdi. Zannedersem, bu sitenin sahibi, Cemil Bey, Hali Ertugrulun kitaplari tercüme edildigini bildirmisdi. Acaba "Sabah Namazina Nasil Kalkilir" kitabida tercüme edilecek mi? Bence Almanyada yasayan, türkceyi iyi bilmeyen Türk gencleri icin cok faydali olur.

• 2 Jahre später...
  • 11 Monate später...

Bu kitabýn sadece bazý bölümlerini okudum. Çok güzel kitap. Sadece sabah namazýndan bahsetmiyor tabiiki. Namaz, Abdest v.b. ile ilgili konularý genel olarak ele alýyor. Namaz, vaktini geçirmeden, nerede nasýl kýlýnabilir vs. gibi. Ama bu kitabýn sayesinde çarþýdan gidip adam akýllý bir çalar saat aldým. Gerçi radyo kontrol (Funkuhr) deðil ama, alarm zili gibi 50 dakika boyu aralýksýz çalar, ve öyle sesli çalar ki, evin her tarafýnda duyulur. Ben derin uyuduðum için ihtiyaç duyuyorum. Bir kere uyandýðýmda yarým saattir çalýyormuþ!

Açýkçasý...Ben bu kitabý Türkiye'den aldým. Almanya'ya döndükten sonra yapmýþ olduðum ilk iþlerden birisi çarþýya gidip çalar saat almak. :-D

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...