Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

"Fransiz ölüleri arasinda bir kipirdanma bir hareket gördü, oraya yöneldi. Yerde yatmakta olan bir Fransiz neferin üzerine egildi. Omuzundan tutarak cevirdi. O anda Fransiz ani bir hareketle elinde tuttugu kasaturayi Yarbay Hasan Bey'in gögsüne sapladi. Alay komutani gafil avlanmisti. "Ah" diyerek yere yikildi. Olayi görenler saskinlik icinde kaldirlar. Derhal müdahale edildi. Ama is isten gecmisti. Yarbay Hasan Bey'in gögsü kan icindeydi. Yüzü soldu : "Allah sahidim olsun ki, Fransiz'a kötü bir niyetle yaklasmadim" dedigi duyuldu. Alay imami, basinda Kur'an okumaya basladi. Asagi yukari 7-8 ayet okumustu ki birden bire :"Imam Efendi, La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, duasini 33 kere okuyunuz" dedi. Alay Komutani azimle duayi kendisi de tekrar etti ve sonra "Beni ayaga kaldiriniz" dedi. Tabur komutanlari koltuk altlarindan tutarak ayaga kaldirdilar. Birden : "La ilahe illallah, Muhammedun Rasulallah" dedi. Gözlerini ileriye dogru dikmisti. Yüzünde bir tebessüm belirdi ve yüksek sesle: "Nicin zahmet buyurdunuz Ya Rasulallah" derken ruhunu teslim etti."

Canakkale Sehitleri Tanitim ve Arastirma Dernegi

• 2 Wochen später...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...