Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

abiler ablalar,

biliyorsunuz haftaya abi yaziyorum insallah.

simdi bu ingilizcede bir kitaptan birkac kisa hikaye var ev üc tanesi pakistanli müslümanlarla ilgilli.

o ücünden birisi bu: good advice is rarer than rubies (insallah sayfa legal dir, illegal ise hakkinizi halal edin)

ögretmen biyo demisidin ordaki miss rehana bir integrierte müslüman modelli. ama benim gözümde degil. bence bir assimilation modelli gibi birsey.

okuyali cok zaman gecdi -okumak icin de zamanim yok -ama hatirladigim kadariyla o kadinin basörtüsü yoktu. bide kadin güzelliligile (biraz garip yazdim :)) erkekler "um den finger wickeln yapiyor" (mesela busfahrer birden acayip cömert oluyor yada ordaki (malesef) muhammed adi verilimis hain adamda birden o kadina yardim etmek isriyor falan filan.)

yani benim bildigime kadar böyle birsey müsüman yapmaz. yani dieses um den finger wickeln.

hakklimiyim?

öbüründe (a pair of jeans diye bir hikaye, malesef internette bulamadim) bir pakistan kizi ingilterrede yasiyor. vereinbarte hochzeit var ama kiz karsi degil, yani erkegi beyeniyor. erkegin aileside kiz iyi bir müslüman olarak biliyor fakat kiz okulda jeans ile bauchfrei geziyor falan. ve birgün onlar görüyor ve evliligi iptal ediyorlar. yazar da iki tane ende yazmis.

birincisinde kiz sinirlenip jeanse atiyor.

ikincisinde kiz jeanse geyiniyor ve o ailenin yanina digiyor, erkek ile konusmak istiyor.

bizim millete (yani almanlar) ikinciye daha cok beyendi, benebiliyim emanzipiert, selbstsicher integration modell falan iste. yani aslinda tabiki tam assimilationsmodelli...

su integrationsproblemi son zamanlarda cok konusuluyor diye büyük ihtimale islam hikyelerden birisi gelecek. benebiliyim beliki "in how far can miriam (a pair of jeans) or miss rehana (good advice is rarer than rubies as muslim integration model" falan diye bir soru gelebilir.

man sollte auf alles vorbereitet sein. vorralem kendi davamiz oldugu icin ve üc tane ögretmen onu okucek icin.

biliyorum türkcem miserabel hoch 10 aber insallah onuda bir gün düzeltiris.

insallah äußert ihr euch ein bishen zu dem thema. paar anregung was man da so alles sagen könnte

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...