Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Alper ile söylesi

http://www.ayasofya-zeitschrift.de/wp-content/uploads/alper-141-300x225.jpg

Alper Bey, biraz kendinizi tanıtabilirmisiniz?

İnsan doğar, yaşar ve ölür. Bende o misal; 1983 yılının 27 Temmuzunda doğmuşum. İlkokul, orta okul, lise derken, en son kendimi İTÜ devlet konservatuarında buldum. Akra Fm, Marmara Fm ve Moral Fm´de Radyo Programları sundum. Televizyona gelince… ´Şimdi okullu olduk´ programını Hilal Tv ´de sundum.. Konserler, tv programları, radyo programları, albümler hayat böyle akıp gidiyor işte. Heyecanımız ve söyleyecek sözümüz bitene kadar biz de devam edeceğiz inşaallah.

Şimdiye kadar üç albüm çıkardınız. „En Güzel Eşref Ziya Ezgileri“, „Su Gibi“ ve „Yemin“. Özellikle ikinci albüm çok iyi yankı buldu. Bunun sebebini neye bağlıyorsunuz?

Yaptığım çalışmaları zamanın şartlarına uygun olarak yapmaya çalışıyorum. „Su Gibi“ albümü de bu şartlara ve özellikle gençlere uygun bir şekilde hazırlandı. Onların dilinden anlayan bir albüm oldu. Ve bu noktayı iyi yakaladığını düşünüyorum. Bu nedenle iyi tutuldu. Herkes kendinden bir parça buldu bu albümde.

Şuan yeni bir albüm çalışmanız var. Albümün ilk parçasını, „Bize Rahmet lazım“, çıkardınız bile. Yeni albümde dinleyicileri neler bekliyor?

Yeni albümü yine diğer albümlerde de olduğu gibi, ezgiler süslüyor. İnsanların gönüllerine ve yaralarına hitap edecek ezgilerle geliyoruz inşaallah. Yep yeni parçalar ile geleceğiz. Şuan çalışma içerisindeyiz. “Bize Rahmet lazım” parçasını yayınladık bile. Ve çok iyi karşılandı. İnşaallah albümde beğenilir.

Peki Alper bey, ezgi demişken, sizce Türkiye´de ezgi´nin durumu nedir?

Ezgi´nin pek desteklenmediğini düşünüyorum açıkcası. Elbette ezgi´nin de kendine has dinleyici kitlesi var. Fakat bu çok sınırlı kalıyor. Bundan dolayı sıkıntı çektiğimiz de oluyor tabiki.

Bu piyasada kendinize örnek aldığınız kimseler var mı?

Müzik piyasasında kendimize örnek alabileceğimiz pek fazla insan yok maalesef. Ama benim için çok kıymetli insanlar var. Mesela Senai Demirci. Yada Eşref Ziya. Zaten ilk albümümün mimarıda kendisi sayılır. Ve burada sayamayacağım daha bir çok abilerim ve dostlarım.

Alper Bey, zaman zaman Almanya´ya da geldiğiniz oluyor. Burada konserleriniz nasıl geçiyor?

Almanya´ya seve seve geliyoruz. Davet edildiğimizde konser veriyoruz. Ve burada konserler çok güzel geçiyor. Gurbetçilerimiz konserlere akın ediyorlar. Çünkü bu tür programların özlemini çekiyorlar.

Bir sanatçı gözüyle, Almanya´da ki gurbetçileri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Benim için gurbetçiler her zaman önemli. Almanya´dan veya türklerin bulunduğu başka ülkelerden davetiye gelince, oraya başka bir duyguyla gidiyorsunuz. Sanki oraya memleketi taşıyorsunuz. O insanların özlemleri var. Beklentileri var. Belki senede bir veya iki kere böyle programlara katılıyorlar. Bu nedenle onları mutlu etmek gerekiyor. Bunun çabasındayız.

Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz Alper bey.

Publiziert in der Ayasofya 35, 2011

Gast
Dieses Thema wurde nun für weitere Antworten gesperrt.
  • Neu erstellen...