Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

selam aleyküm,

babam dedem falan türkiyede ev yaptirdilar. bir kisim haram para ilede kulandilar (faizli kredi). aile tartismasi falan filan (babam bizi terk etdi) ve bircok hadise oldu, oraya simdi o kadar derin girmek istemiyorum.

dedem, istersek benim üstüme yaptirmak istiyor asagidaki dükgana. bir tarafta, "annem babam okadar calisdi para kazanman icin. dedemin aslinda cok hakki yok. babam o parayi yicegene bizim olsun" diyorum. öbür tarafta "olmas haram parayla yapildi. bide ona bulasmiyalim..." diyorum.

sizce ne yapmak dogru olur?

sa,

herkes kendi kararini kendi verir.

isin icine girmeden uzaktan ahkam kesmek meziyet degil. kimse sana su yap yada sunu yapma diyemez.

yanliz islami olarak, babanin mali babanin, senin malin dahi babanindir.

Allah cc kullarina neyden meyil ederlerse oradan rizik verir. madem haramdan mal elde edildi ve sen bunu hos görmüyorsun, birak haram malin vebali ona meyl edenlerin olsun.

ben kendi hesabima konusuyorum: benim indimde insanlar arasinda en cirkin ve seviyesiz sey, para konusunda kavga etmek.

ne yazikki insanlar iki kurus menfaat icin birbirini tanimaz hale geliyor. sirf mal kavgasi yapmamak icin memlekete dört senede bir gidiyorum.

akraba, bilhassa anne baba-evlat arasina husumet girmemesi icin, ben o maldan uzak dururdum.

daha yasin genc, calisip cabalayip helalinden en alasini yaparsin:)

ws

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...