Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

İsrail'i haber veren Fransız ve Amerikan ağaçları

Hadis-i Şerif’te, Yahudilerin taşların ve ağaçların bile arkasına saklanacağı, buna karşın Gargat ağacından başka bütün taş ve ağaçların: “Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır” diyeceği ifade ediliyor (Buhârî, Tecrid, IX, 73; Tirmizî, Birr, 25; Fiten, 2; et-Tâc, I, 25).

Bahsi geçen hadis-i şerif Sahih-i Müslim’de; “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (cc) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda´ diyecek Sadece ‘gargat’ ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” buyuruluyor (Kitab-ul Fiten H 2239).

Yukarıdaki hadis son yıllarda açık ve net ortaya çıkmaya başladı, ki artık dünyada hiç bir devlet – hatta yahudiler bile - İsrail devletinin zulümlerine ortak olmak istemiyorlar. Filistin´in UNESCO`ya alınması da bunun bir işaretiydi.

Son olarak buna Fransa ve Amerika “ağaçları” da katıldı.

G-20 toplantısında mikrofonları açık kalınca Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile ABD Başkanı Barack Obama’nın Netanyahu hakkındakı düşünceleri ortaya çıktı. Sarkozy, “Artık Netanyahu’ya katlanamıyorum, o bir yalancı” dedi. Obama da, “Sen bıkmış olabilirsin. Peki ya ben, ben her gün onunla uğraşmak zorunda kalıyorum” diye karşılık verdi.

Gargat ağacı yıllardır ABD diye yorumlanırdı. Ama anlaşılan artık ABD dahi İsrail´in devlet politikasından rahatsız.

İsrail ise yukarıda bahsettiğimiz hadis´i ciddi alıyor olmalı ki, oralara gidip gezenlerin ittifaken verdikleri bilgilere göre heryere Gargat ağacı dikiliyor. Bu nasıl bir çelişkidirki, inanmadığın peygamberin 1400 sene önce söylediği söze inanıyorsun ve onun sözüne binaen hareket ediyorsun?

Cemil Sahinöz, Moral Haber, 09.11.2011

http://www.moralhaber.net/makale/israili-haber-veren-fransiz-ve-amerikan-agaclari-1/

Gast
Dieses Thema wurde nun für weitere Antworten gesperrt.
  • Neu erstellen...