Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Hakan Albayrak´ın bir haber kanalındaki konuşmasını dinlerken açıkcası kulaklarıma inanamadım. Haber´de Reyhanlı´da yaşanan olaylara değinen Hakan Albayrak Almanya´lı türkler ile ilgili de inanılmaz ifadeler kullandı.

Konuşmanın tamamına değil, sadece Almanya´lı türkler ve ırkçılar ile ilgili söylediği sözlere bakalım.

Reyhanlı´daki olayları Almanya´daki neonazi olaylarına benzeten Hakan Albayrak şunları söyledi:

„Bu almanlar. Neonazi diyoruz. Irkçı diyoruz. Yahu biz Almanlar´dan böyle bir zulüm görmedik bugün Reyhanlı´ların Suriye´lilere yaptığı bir zulüm gibi. 3 milyon müslüman türk Almanya´da. Tarihi arka planı farklı. Dini farklı. Mentalitesi farklı. Giyim tarzı farklı. Tipi farklı. Almanlar ne mübarek adamlarmışki bunlara 40 yıldır tahammül ediyorlar. 30 yıldır, 40 yıldır türklere tahammül eden Alman hükümetine, almanlara, hatta oranın neonazilerine bu kadar az suç işledikleri için türklere karşı tebrik ediyorum ve onlara teşekkür ediyorum.“

Kulaklarıma inanamayarak dinlediğim bu konuşmayı „Acaba ben mi yanlış anladım?“ diye tekrar dinlemek zorunda kaldım.

Tekrar dinledikçe konuşmanın içeriği değişmiyordu elbette. Albayrak mübarek (???) diyor, tahammül (???) diyor, az suç (???) diyor, tebrik (???) diyor, teşekkür (???) diyor.

Maalesef Hakan Albayrak Reyhanlı´da yaşanan olayların dehşetini vurgulamak için Almanya´da müslümanların ve bilhassa türklerin yaşadıklarını basite alıyor, üstelik birde neonazilere türklere tahammül ettikleri için teşekkür ediyor. Biraz daha ileri giderek bir de onları tebrik ediyor.

BİZ Almanlar´dan böyle bir zulüm görmedik“ diyen Albayrak görmemiş olabilir. SİZgörmemiş olabilirsiniz.

Onun için kendisine sormak lazım:

Almanya medyası tarafından dahi „Yüzyılın davası“ olarak nitelendirilen davadan ve ırkçı terör örgütünden haberi yok mu? Başta türk basının dahi içeriye alınmak istenmediği bu davayı ve dava öncesi yaşanan „garip olayları“ hiç duymadımı?

Son senelerde 100´ün üzerinde camiiye saldırı yapıldığından haberi yok mu? (Bilinen saldırıların komple listesi: http://forum.misawa.de/showthread.php/15558-Komplette-Liste-aller-Anschl%C3%A4ge-auf-Moscheen-in-Deutschland)

Uluslararası Kurumların dahi Almanya´da müslümanlara uygulanan ve gittikçe artan ırkçı eylemleri kınadığından haberi yok mu?

Elbette bunların hepsinden fazlasıyla haberi var.

O zaman Hakan Albayrak Almanya´da yaşayan türkleri ne kadar rencide ettiğinin de farkındadır

Özellikle son iki senedir yaşananların gittikçe arttığı ve gurbetçilerimizin bu sıkıntılara karşı çözüm aradığı bir zamanda bu sözler açıkcası zehir gibi geldi.

Yakınlarını bu saldırılarda kaybeden aileler, dini inançları sebebiyle haksızlığa uğrayan müslümanlar, ırkçılık ile mücadele edenler bu sözleri hak etmediler.

Aksi takdirde Hakan Albayrak´a şunu söylemek gerekir: „Demekki „sizler“, „bizden“ 30-40 yıldır haberiniz dahi yok.“

Cemil Şahinöz, Moral Haber, 19.05.2013

http://www.moralhaber.net/makale/hakan-albayrak-almanyali-turklerden-de-ozur-dilemeli/

Gast
Dieses Thema wurde nun für weitere Antworten gesperrt.
  • Neu erstellen...