Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

@Christian

Ich hatte dir einen langen Text geschrieben. Dann habe ich es doch nicht geschickt, weil du es sowieso nicht verstehen wirst.

Du bist zwar Blind. Aber ich verwende das Wort christlich nicht, weil es für mich ein heiliges Begiff ist. Ich werde auch nicht in deinen Niveau gehen. ich lasse mich von dir nicht provizieren.

Ich werde dir auch nicht mit Argumenten entgegenkommen. Ich nehme deine Argumente nicht persöhnlich. Für mich ist falsch einfach falsch. Ob es von Muslimen oder Christen getan wird ist egal. Du dagegen Dank deiner Eineugigkeit nimmst alle Vorwürfe persöhnlich. Wahrscheinlich würdest du sogar die Naziz schützen, weil ein Muslim sie kritisiert! Auch was in Irak getan wurde, ist unwichtig, weil nur Muslimen ermordet worden sind.

Anstatt füge ich einige Texte unter neuen Threads hinzu. Du hast bis her wahrscheinlich sehr viel gelesen! Dann schadet es nicht noch ein paar Texte zu lesen. Und den Text der von Beyzaade hinzügefügt wurde empfehle ich dir auch.

Ich habe nichts gegen die Threads, die du veröffentlich hast.

Aber ich möchte dich an unseren Propheten (Friede sei mit Ihm) erinnern:

AMELLER NIYETLERE GÖREDIR.

also

Eure Taten werden nach euren Willen beurteilt.

Du benutzt gerade diese Texte als ANGRIFF! Hättest du diese schönen Texte

dann veröffentlicht, wenn man sie gebraucht hätte, dann wären sie auch Effektiv

gewesen. Aber als Angrif???? Null, null, null und nochmals null.

.... ich finde das wirklich traurig

@Webmaster

Kardes benim fikirlerime katilmak zorunda degilsin. senin görevin tarafsiz olmaktir. Ama bazi zamanlarda TARAFSIZ olmak ZULÜMDÜR. Bana ikide bir Üstad ne yapardi vesaire gibilerinden ders vermeni hic hos bulmuyorum. Üstad senin yaptigini YAPMAZDI. Cünkü Üstad ALAY MAKAMINDAKI soytarilara hakikat beyanini bos ve lüzumsuz görür.

Ben istedigim zaman yazi ekleme ve yazma hakkina sahibim. Üstadin dedigi gibi Herkesin bir fikri var . Benim yazilarimin icerigini sürekli elestirerek nereye varmayi istiyorsun. Eger burada birkac kisiyle bir grup olusturup baska türlü düsünenleri dislamak istiyorsan acikca söyle. Ama görünen o! Üstelik ben simdiye kadar hic baskalarinin kisiligine yönelik bir tane elestiri yapmadim. Yazilanlara karsi fikrimi delillendirmeye calistim. Hatta o adama cevap ble vermedim. Daha ne yapayim? Bir kafirin ayaklarini mi öpeyim seni rahatlatmak icin....

Bence sen bu Tolerans isini biraz abartiyorsun. Bu adamlara gösterdigin hosgörünün onda birini kardesim dedigin bana göstermiyorsun! Oysaki Müminlere karsi sefkati engin-kafire karsi cetin olmamiz gerekir. Mankafa olmayanlar müstesna!

Kopyaladigim yazilar delile dayanan faydali yazilar. Bana köstek olacagina destek ol. Illa onlara sirin görünmek zorunda degilsin.

Bana gereksiz yere saldiracagina edindigin bilgilere dikkat et. Mesela Ask konusunda UYDURMA oldugu hadis alimlerinin ekseriyetiyle tahakkuk etmis bir lafi HADIS diye bize sundun. Önemli olan senin benim hakli cikmam degil, dogrulari ortaya koymaktir.

Netice itibariyle: benim her yazdigima katilmak zorunda degilsin. Herkes her konuda senin gibi düsünmek zorunda degil!

Vesselam!

Neler oluyor arkadaslar?????

neden birbirimizi bu kadar siddetli sekilde elestiriyoruz??

gercekten cok aci buldum Adem kardesin webmastere yaptigi elestiriyi :sad:

elestiri herzaman yapilir tabiki hatta yapilmasi gerek

fakat herseyin uslubu yeri vardir!diye düsünüyorum..

sizce hiristiyanlarla veya baska din mensuplarina ait olan insanlarla dialog haline gecmek veya gecmeyi cabalayan insanlari suclamamizmi gerekiyor??

@Adem

Bence sen bu Tolerans isini biraz abartiyorsun. Bu adamlara gösterdigin hosgörünün onda birini kardesim dedigin bana göstermiyorsun! Oysaki Müminlere karsi sefkati engin-kafire karsi cetin olmamiz gerekir. Mankafa olmayanlar müstesna!

demissin buna uygun bir misal vermek istiyorum

Bir Kitap fuarinda Yazarimiz Vehbi Vakkasoglu ile sohbet ediyordum ve bana dediki kizim ben acik kardeslerimle konusayim simdi sen zaten yapacagini yapiyorsun ama onlarin ihtiyaci var ve sonra yalnis anlayabililer acik olduklari icin ama sen yalnis anlamazsin dedi,simdi ben burda tabiki hosgörülü olmam gerek ve darilmamam gerekiyor..

Halit Ertugrul Ataist insanlara hösgörülü davranmasa onlara sefkatle sevgiyla saygila yaklasmasa hangisi düzelirdi? hangisi yola gelirdi acaba diye düsünüyorum..

biz müslümanlar müslümanlara böyle yaparsak

hiristiyanlar ne desinler halimize?

Lütfen Uhuvvetligimizi gösterelim..

yazdiklarim kisisel degil yalnis anlasilma olmasin lütfen

Duaniza muhtac aciz kardesinis

Songül..

Siz benden Allah´in selamini bile esirgesenizde, ben sizden esirgemiyorum:

Essselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatu Ebeden Daima

@Diego

vergessen solltest dudie biligen angriffe wie Muslimischer blinder auge!!

Wenn sie billig sind, vergiß sie doch! Wenn sie kindisch sind, dann erst recht!

@Adem

Ich glaube, du hast mich überhaupt nicht verstanden mein muslimischer Bruder. Da du mir (aus irgend welchen

Gründen auf türksich geantwortet hast, schreibe ich nun auch auf türkisch)

Bana ikide bir Üstad ne yapardi vesaire gibilerinden ders vermeni hic hos bulmuyorum.

Benim maksadim ders vermek degildi. Öyle göründüyse, özür diliyorum.

Üstad senin yaptigini YAPMAZDI.

Birakda ona kendi karar versin.

Cünkü Üstad ALAY MAKAMINDAKI soytarilara hakikat beyanini bos ve lüzumsuz görür.

Christian seninle alay gecdikden sonra, sana özür diledi. Sen özür kelimesini hic agzina bile almadin. Üstad´in

helal konusunda düsüncesini biliyorsundur herhalde.

Cünkü Üstad ALAY MAKAMINDAKI soytarilara hakikat beyanini bos ve lüzumsuz görür.

Kesinlikle evet. Buna karsi cikan yokdu zaten.

Benim yazilarimin icerigini sürekli elestirerek nereye varmayi istiyorsun.

Pek olarak anlayamadim! Elestiri istemiyormusunuz? Benimde fikrim olamaz mi?

Bir kafirin ayaklarini mi öpeyim seni rahatlatmak icin....

Hasa! Ben zaten böyle bir sey kastetmedim. Onun gibi batakliga düsmemeniz icin, küfür etmeyin demek istedim.

Bu adamlara gösterdigin hosgörünün onda birini kardesim dedigin bana göstermiyorsun!

Seni sevmesem, seni kendi halinde birakirdim. Dost bazen aci söyler. Yanlis anlasildiysa, hakkinizi helal edin.

Kopyaladigim yazilar delile dayanan faydali yazilar. Bana köstek olacagina destek ol.

Efendim, ben yazilariniza almanca olarak müthis kelimesini kullandim. Ama zamanlama kötüydü dedim.

Cünkü simdi herkes, bunu Christian´a karsi kullandigini zannedecek. Halbuki siz bunlari hakikat olarak

kullandiniz. Ben buna inaniyorum. Ama baskalari?

Mesela Ask konusunda UYDURMA oldugu hadis alimlerinin ekseriyetiyle tahakkuk etmis bir lafi HADIS diye bize sundun.

Hasa, sümme hasa! Hangi hadisden bahsediyorsunuz? Bilerek yanlis bir hadismi yayacagim? Hem yanlis

oldugunu biliyordunuz da, niye simdi söylüyorsunuz? Neden önceden söylemediniz? Iste bunu kastediyorum

size. Haksizlik görünce, hemen müdahale edin, aradan zaman gecdikden sonra degil.

benim her yazdigima katilmak zorunda degilsin. Herkes her konuda senin gibi düsünmek zorunda degil!

Elhamdülillah!

Arkadaslar, neden müslümanlar arasinda her zaman böyle tatsiz olaylar olmak zorunda? Niye birbirimizi

hep yanlis anlamak zorundayiz? Müslümanlar özür dilememe hastaligindan ne zaman kurtulacaklar?

Ben Christian gibi bir dalkavuku Adem kardesime tercih edermiyim? Müslüman kardesimi sevmesem, susardim.

Sevdigim icin, bir seyler söylemek istedim.

Levent ve Ben bu dalkavuku cokdan beri taniyoruz. Onun oyunlarini biliyoruz. Biz sadece bu oyunlara

gelmemeniz icin, sizi uyarmak istedik. Baska hic bir niyetimiz yoktu.

Ben size destegim, köstek degil, bunu aklinizdan cikarmayin.

Benim tek düsüncem fenafil-ihvan olmak. Sahsi maneviyi ortaya cikarmak.

Ve yine haykiriyorum. Assaniz bile, kanimla yazacagim:

GÜZEL GÖREN, GÜZEL DÜSÜNÜR. GÜZEL DÜSÜNEN, HAYATINDAN LEZZET ALIR!

@Songül

Uhuvvet, Uhuvvet, Uhuvvet, Uhuvvet.... Allah razi olsun.

Muhabbet ile kalin

Selamlar ve Dualarla

Cemil

S.a.

Gördügüme göre, Adem kardes, begenmedigi bir sey olunca, begenmedigi sahislari lekelendirmeye calisiyor.

Tesbit 1:

Christian hosuna gitmeyen bir seyler yazmis herhalde. Adem kardes buna karsi, 4-5 tane yazi yayinlamis.

Konuyla hic bir alakasi olmayan seyler.

Tesbit 2:

Webmaster hosuna gitmeyen bir seyler yazmis herhalde. Adem kardes buna karsi, Webmaster´in bilmem kac

hafta önce yazdigi Hadis´in yanlis oldugunu söylüyor.

Bu ne dehset verici bir sekil. Bu ne bicim bir anlayis??? Bu hangi kitaba sigar? Hadis yanlissa, her zaman yanlis.

Webmaster sizin hosunuza gitmeyen bir sey söyledikden sonra mi, Hadis yanlis oldu!!!

INANIN BUNU AKLIM ALMIYOR!!! Böyle insanlardan ben korkuyorum.

Bu suna benziyor: AKP´liler Milli Görüs´den ayrilinca, MG´liler AKP`ye camur atmaya basladilar: ?Amerika

icin calisiyorlar. Abdullah Gül zaten her zaman Yahudilerle is birligi yapiyordu!? falan filan?.. Gül zaten her

zaman yahudilerle calisiyorduysa, bu simdi mi aklina geldi?

Hadis yanlissa, her zaman yanlis??.. Aklim almiyor?..

Siz bununlada kalmiyorsunuz? Hangi hadisin yanlis oldugunu

bile aciklamiyorsunuz! EL INSAF!

Üstad´in nasil hareket edecegini sizden mi ögrenecegiz? Hakikat ortada! Okuyun Risale´leri.... Hapisde

olduguna rahmen, müsbet ve sefkat dolu davranislari?

Size okumanizi tavsiye etdigim bölümler: Sualar, s.437, 440! Aslinda 14.Sua´yi komple okusanizda olur!

Ama zaten siz her seyi biliyorsunuz herhalde. Üstad´dan bahsedilince, ?bana ders verme? diyen birisine ne anlatacaksin?

Hizmete devam arkadaslar. Yikilmadan, yorulmadan. Kimse sizi durduramasin. Risale-i Nur günes gibi

parlayacak üzerimizde insaallah!?

Webmaster´e de tavsiyem: Forum´da herkese cevap vermeye calismayin. Siz belki Adem kardese yardim etmek

istemis olabilirsiniz, ama yanlis anlasilmis. Yani Webmaster olarak, bazen geride kalin. Yinede müsbet davranis

hakkinda kesinlikle haklisiniz.

Peygamberimizin (sav) sefkatini düsünün, bütün aleme, bütün insanliga duydugu sefkati. Neden sekfat

duyuyordu, gayri müslümlere? Cünkü onlarda insandi. Allah´in yaratdigi kullardi. Onlar bilmiyordu.

Ve itta ediyorum, burada söz konusu olan sahis (Christian) bilmiyor! Ona ne kadar müsbet davranirsaniz azdir.

Cünkü, anladigima gore (kendim okumadim) özür dilemis?. Hala adamin üzerine gitmeye ne lüzum var?

Vesselam

Dies zeugt nicht gerade von Offenheit das alles auf türkisch ist. Was beabsichtigt ihr damit???????????????????????

Das ich, oder Menschen die kein türkisch können euch nicht folgen können? Besteht der Inhalt eurer Texte aus irgendwelchen Botschaften die nur Eingeweihte verstehen sollen?????????????????????????????????????????

Diese Texte dienen nur dazu neue Vorbehalte und Vorurteile

zu haben!

MfG

Christian

@Christian

Du hast völlig Recht! Das ist echt unverschämt. Ich fasse mal kurz zusammen.

Adem 15.06. 22:18: Adem war sauer auf mich, da ich ihn kritisert habe. ich solle aufhören ihm von

Said Nursi zu zitieren. Außerdem wäre ich zu tolerant.

Songül 16.06. 00:28: Sie hat Adem dafür kritisiert, daß er den Webmaster angreift.

Webmaster 16.06. 10:31: Ich habe mich wiederum verteidigt.

Reis 16.06. 13:54: Er hat Adem kritisiert. Er solle aufhören die Leute anzugreifen und sich ruhig verhalten.

Diego 16.06. 15:03: Er kritisierte Reis, da er doch Adem gar nicht kenne.

Im Grunde waren die Angriffe alle gegen mich. Du warst dabei nur Nebensache. Es hatte natürlich

indirekt etwas mit dir zu tun.

Grüße

Cemil

@Diego

Inanamiyorum yazdiklariniza! Arkadasinizi müdafa etmenizde haklisiniz. Ama birazda

objektif düsünün. Madem bir hadis yanlissa, bu simdi mi aklina geldi?

Ya bu kadar basit bir olayi, neden kendi kendinize zorlasdiriyorsunuz? Objektif düsünün. Tarafsizca.

Ben arkadasiniz hakkinda hüküm vermedim. Hüküm ne demek oldugunu sözlüge bakarak, lütfen

yeniden arastirin. Ben arkadasinizin tavrini hic begenmedim...

Maalesef tahmin ettigm gibi oldu. Ne zaman Webmastere bir elestiri gelse bazi arkadaslar hemen toplu saldiriya geciyorlar. Mesela Songül baci Webmastere yazdigim seyleri agir bulup derhal kaleme sarilirken Christianin hakaretlerini hic agir bulmamis olacakki bu konuda ayni oranda bir hassasiyet göstermiyor. Yanlis anlasilmasin burada onun Bana saldirmasi degil, örtülü bir bicimde Islama saldirmasidir esasinda beni rahatsiz eden. Allah sahidim eger sirf bana hakaret etseydi öyle kizmazdim.

Aslinda Ehli kitaba nasil tolerans gösterilecegini ayrica ele almak lazim, ama simdilik kisaca deginelim. Baska türlü herkes birbirini yanlis anlamaya devam edecek.

Her iddiaya cevap veremeyecegim, cok zaman alir, bir sey de getirmez. O yüzden genel bir cevap:

Öncelikle kisiler farkli mizaclarda olabilirler. Mesela Hz Ömer ve Hz Ebubekir ilk bakista zit gibi algilanabilir. Kurandaki bazi süreler de zit gibidir. Ve Risallelerde ayni sey vardir. Örnegin „Zalimler icin yasasin Cehennem“ ile „Biz muhabbet fedaileriyiz“ i nasil bagdastiracagiz?

Esasinda bu gözüken zitlik bilakis bir dengedir. Cünkü aksi halde müslümanlar ifrata ve tefrite düsebilirlerdi. Eger „yasasin cehennem“ denmeseydi, belki de biz toleransta abartiya kacacaktik ve Hasa Allaha küfredenlere bile aciyacaktik. Yada tam tersi.

Insan bazen bu meseleyi karistirabiliyor: Mesela Songül baci soruyor: „onlara acimayalimmi?“ diyor. Yada Webmaster diyor „Resulullah“ dua etmedimi onlara yada hakkini helal etmedimi diyor. Evet Amenna, ama Resulullah „ben sizi kahredici olarak gönderildim de demistir!“ Simdi isin bu tarafini hayatimizdan sildigimizde ONU her yönüyle örnek alma nasil gerceklesecek?

Evet hosgörü yada bize yakisanlari yapacagiz ama bu susmamizi gerektirmez. Hele hele daha Iraktaki masumlarin kani kurumadan birisi olanlari hakli görüp bizi hala sucluyorsa buna karsi hosgörü olmaz! Üstad ingiliz Papaza düsman kafamizi ezerken bizden hesap soramaz diye ona BIR TÜKÜRÜKLE cevap vermiyomu?

Yine Kurani Kerimde söyle buyrulur:

„Adimizi baska seyler uydurman icin, nerdeyse seni, sana vahyettigimiz hakikatlerden caydiracaklardi. Iste o zaman seni DOST EDINECEKLERDI. Andolsun! Eger sana kuvvet ve sebat vermis olmasaydim bir miktar MEYLETMEYE YANASACAKTIN. Iste böyle bir durumda, hayattada ölümdede iki kat AZAP sana tattirdik....“

Kuran meyilden bahsediyor. Ve bunu RESULULLAHA diyor!! Ve Christian gibilerin Diyalogu SARTA baglidir. Senden TAVIZ koparmadikca,kendi dalaletini HAKLI cikarmadikca uzlasmazlar. Islamda ise Taviz olmaz. Kolaylastirmak ayri taviz ayri.

Kisaca celal-cemal dengesini iyi ayarlamak lazim. Mesela Musevileri radikallestiren HzMusadaki celali abartmalari, Hiristiyanlari bozan Hz.Isadaki cemali abartmalariydi. Biz kendimizi bu tehlikenin hicbir zaman uzaginda görmemeliyiz.

Tüm bunlarin yaninda bazilarinda Celal(bendeki gibi bazilarindada Cemal agir gelebilir. Bu esasinda güzeldir bileBöylece müslümanlar birbirini dengelemis oluyor.

„Sirtindaki akrebi gösteren kardesine kizilmaz ve kizmamali.“

Benim üzüldügüm su oldu: Bir kafir müslümanliga kör diyor ve bu halde herkes susuyor. Ben bunu elestiriyorum bu sefer kimse susmuyor! (Webmaster Christian benden ne zaman özür diledi? Dün özür dilemis.Daha önce öyle birsey söylemedi!!!!!!!)

Birde Webmaster iki de bir yazi kopyaladigimi sert bir dille elestirmis. Yersiz oldugundan falan bahsetmis.

Cevap: Christianin kafasinda yer eden problem genelde Demokrasi ile falan ilgili. Bende konunun sandigindan farkli oldugun göstermek istedim.

Üstad hazretleri Vatikanla diyaloga gecmis ve Risalaleri onlara yollamistir. Evet, buna birsey demiyorum, deseydim kendim bu konuda calismazdim. Ama ayni Üstad „ayaklariyla kafamiza bastiklari „ zamanda kendisinden hesap soran Papazlara „Bir tükürükle“ cevap vermistir.

@Reis

Ben senin icin bir sey denilmeye hak etmeyen bir adam olabilirim. Ama sen benim icin öyle degilsin. Cünkü sen NAMAZ kilan birisin. Namaz kilan herkes birsey denilmeyi hakeder!

Ama bence biz kendi gücümüzü kiriyoruz!

Bakin Saidnursi.de deki Froumlara: Oradaki arkadaslar Christian gibileri gelince dört koldan sikistirip bu noktada tam bir uhuvvet ve ittihad sergiliyorlar. Böylece adam haksizligini anliyor ve mum gibi erimeye basliyor. Biz ise birimiz hakli bir tepki göstrdiginde bile daha onun önünü tikayip adami cesaretlendiriyoruz.

Ben sövelim, hakaret edelim demiyorum.(yapmiyorum da) Ama mukaddesatimiz konusunda haddini bilmesini de söyleyelim, bilmiyorsa ögretelim. Mesela Webmaster Ona haklisin diyor. Allahinizi severseniz neresi hakli. Küllen sacmaliyor. Söylediklerinin konuyla hic bir alakasi yok. Ben alttan aliyorum. Adami övüyorum bile. O ise bastan sona sacmaliyor. Yazdiklarinin Islamla alakasi bile yok. Islam ülkelerindeki haksizliklari siraliyor, ki o ülkelerde müslümanlara da haksizlik yapildigi halde! Ama Webmaster haklisin diyor. Oysaki biz islamin ehli kitaba iyi baktigini yapilanlarin gercek kaynaklara göre alenen yanlis oldugun söyleyip mukaddesatimizi agzina alirken dikkatli ol desek ve hepimiz buna destek ciksak daha güzel olmazmi? Bu sitenin amaci ne? Bir bakin hangi konularda neler yazilmis. Onlarla vakit harcamak yerine böyle insanlara daha cok agirlik verip sikistirsak en azindan izzetimizi kurtarsak daha güzel olmazmi? Ittihad ve uhuvvet bu zamanda olmazsa ne zaman olacak?

Ayrica Webmaster Üstad kendi karar versin diyor.(Ben Üstad böyle yapmazdi dedigimde) Ben yazdiklarimi kafama göre yazmiyorum. Üstad I.icazda olmali konuyla alakali seyler yaziyor, yine bazi lahikalarda da var. Alay eden kafirlein Imana gelme sanslarinin olmadigindan bahsediyor. Bunlarla ugrasmayin kardeslerim diyor. Ben buna istinaden dedim, kendi fikrimi söylemedim.

Songül Baci, belki bazi seyleri sürekli tekrarliyorum ama son olarak sana sunu yaziyorum. (Kastamonu L.S.48)

„Sefkati Insaniye merhameti Rabbaniyenin bir cilvesi oldugundan elbette rahmetin DERECESINDEN ASMAMAK ve Rahmetenlil Alemin Zatin (asm) mertebeyi SEFKATINDEN TASMAMAK gerektir. Belki dalalete ve ilhada sirayet eden bir marazi ruhi ve bir sakami kalbidir.“

Son olarak: Ben eger bunlari nefsim adina yazdigim düsünülüyorsa sizlerden degil bir binlerce kez özür de dilerim, ayaklariniza da kapanirim. Hatta köleniz olurum(Islama hizmet edenin kölesi olunur.)

Evet belki önceki yazim biraz sertti.Belki de beklemedigim icin sasirdim ve bu yüzden cok üzüldüm. Belki de Webmasteri o kadar cok seviyorum ki bana „Hör auf damit! Kac kez söyleyecegim“ gibi sert ifadeler duyunca aramizdaki olmasi gereken uhuvvet yokmu diye sasirdim. Hakkinizi helal edin. Eger kendimi hakli cikarmak icin yazdiysam Allah beni islah etsin, adam etsin.

Not: Ilgili Hadisi daha gecen gün tevafuken okudum. Acele etmek istemedim, ama yazacaktim. „Ask“la ilgili yere kopyalayacagim, hic yorum eklemeden direk yaziyi koyacagim.

„Yapmamiz gereken hakli cikmak degi, her isimizde HAKKI gözetmek.“

Esselam

@Christian

Das ganze Text auf Deutsch zu schreiben ist für mich zu schwer! Außerdem habe ich sie zu Reis, webmaster und Songül geschrieben.

Habe ich dich ein einziges mal beleidigt? Oder dein Religion oder dein Prophet oder dein Kultur?

Ich war nicht böse auf dich, weil du mich beleidigt hast! Wenn du ZB mit deinen blinden Augen geschrieben hattest wäre ich nicht so böse. Aber es ist mein Recht mich zu währen wenn du schreibst muslimischen blinden Auge

Ich habe mit dir kein persöhnliches Problem! Nur, bitte geh ein bischen vorsichtiger mit den religiösen Begriffen um.

Ausserdem verlieren wir diese Weise Zeit, da wir eigentlich unsere Kraft zusammen setzen und den Ateisten zeigen was für Menschen die Gläubigen sind.

Ich fühle mich nicht gut, wenn ich mit einen Christen Probleme habe, weil Koran sie in vielen Stellen verehrt!

Besser wir vergessen die Sache.

mfG

Allah´in selami üzerinize olsun Adem kardes,

inanin aslinda her konuda ayni düsünüyoruz. Ama baslangicda yazdiklariniz gercekden bana acaip sert geldi.

Yanlis anlamisim. Hakkinizi helal edin.

Merak etmeyin. Biz hic bir konuda Christian dalkavukuyla ittifak etmiyoruz. Yanliz Levent kardes ve ben

bu sahtekarin oyununa cok geldik. Bizi cok aldatdigi icin, sizinde oyuna gelmemenizi istedik. Hatta size

E-mail ile ulasmayi falan filan düsünmüsdük.... her neyse....

Insaallah bu tatsiz olayi burada kapatmis oluruz.

Selamlar ve saygilarla

Cemil

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...