Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

10 kişiye haber veren cennetlik mi?

20 sene evvel tamamen hurafe mektuplar çok yaygındı. Yok „Peygamberimizi rüyamda gördüm, bu mesajı yaymamı söyledi“ yok „Bu mektubu 7 kere kopyalayıp yaymassan basına çok kötü bir şey gelecek“.

10 sene önce mektupların yerini E-Mailler aldı. Bu mektupların aynısı E-Mail olarak gelmeye başladı.

Şimdilerdeki yeni moda ise Whatts App üzerinden uydurma, akla mantığa ziyan hurafeler yaymak.

Eğer gelen bir mesaj „Bu mesajı 10 kişiye yolla“ diye başlıyor veya bitiyorsa, içeriği NE OLURSA OLSUN itibar etmemek gerekir.

Heleki dinimizi konu ediyorsa.

İşte bugünlerde Peygamberimizin adına tamamen uydurma hadisler böyle bir şekilde yayılıyor.

Peygamberimiz „Rebiülevvel ayının girdiğini haber veren cennetlik olur, cehennemden kurtulur“ veya „Kimki Ramazan geldiğine sevinir ve 10 kişinin ramazanını kutlarsa Allah onu cehennem ateşinden korur“ demiş.

Çok sert olacak belki, ama konu Peygamberimiz olduğu için gerekli: Böyle saçma, uydurma hadisler olabilirmi? Böyle akla ziyan sözleri Peygamberimiz söyleyebilirmi? Zaten „haber veren“ kısmı ne kadar uydurma olduğunu göstermiyormu?

Ama ben sizlerle uydurma olmayan sapa sağlam kaynagi ile beraber bir hadis paylaşayım: „Her kim benim adıma yalan söylerse cehennemdeki yerine hazırlansın.“ (Buharî, İlm 38, Cenâiz 33, Enbiyâ 50, Edeb 109; Müslim Zühd 72; Ebü Dâvud, İlm 4; Tirmizî. Fiten 70, İlm 8, 13 Tefsir I, Menâkıb 19:, İbn Mâce, Mukaddime 4; Dârimî, Mukaddime 25, 46; Müsned, II/47, 83, 133, 150, 159, 171).

Cemil Şahinöz

Gast
Dieses Thema wurde nun für weitere Antworten gesperrt.
  • Neu erstellen...