Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Mekke. Nubuvvetin ilk yillari... ve Ömer.

• - „Ey Allah´in Resulü! Onlar puta gündüz taparlar, putlarin önünde asikare diz cöküp yeri öperler. Nicin biz bütün mahlukatin halikine gizli olarak ibadet edelim? Ey Allah´in Resulü! Buyrun, emir verin, gidelim Harem-i Serifte asikare namaz kilalim. Bakalim bize kim mani olacak?!“

diyerek elinde yalinkilic kendisi en önde, Resul-i Ekrem (sav.) ile ashab-i kiram ile birlikte Beyt-i Serife dogru yöneldiler.

Kureys kafirleri, Ömer´i böyle önde oldugunu görünce ilk anda onlarin hepsini esir etmis getiriyor zannettiler.

Fakat Hz. Ömer´in Ebu Cehil´e,

- „Ben Allah'a ve O'nun Resulü olan Muhammed'e iman ve kendisinin getirip bildirdigi seyleri tasdik ettigimi, sana, haber vereyim diye geldim!

deyince, kafirler bu durum karisinda telaslandilar, ne yapacaklarini sasirdilar, korktular.

kaynakca:

Dört Büyük Halife – Hayatlari ve Menkibeleri, Semsüddin Ahmet Sivasi

Ömer´ul Faruk müslümanlarin 40cisi idi. Kirk müslüman. Sayilari pek de az aslinda. Ama Ömer. Ömer;L o korkmaz durusu ile, edasi ve kuvvet timsali haliyle Kureslileri dondurmaya yetmistir. Cünkü karsilarinda ÖMER vardi. Ömer. Hazreti Ömer ile Islamiyet taze tarihine güclü bir mürekkep ile imza atmisti.

Cenab-i Erhamurrahmin Efendimizin (sav.) duasina "Ya Rabbi, iki Ömer´den birisini Islam ile müserref kil" niyazina Ömer´ul Faruk ile icabet etmisti...

Efendimizin o, "ya Ömer, bana da duanda yer ayirir misin?" diyde hitap ettigi o muhtesem sahiseyet...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...