Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Efendimiz agliyor, alemlerin efendisi agliyor... okuyun:

Ebu´l-Leys es-Semerkandî Hz.leri söyle der:

«Enes ibn-i Malik (ra) buyurdular: «Cebrail (as) hic gelmesi adet olmayan bir sirada Resulullah´a geldi. Rengi son derece soluktu. Bunu gören Peygamber Efendimiz (sav) ona sordu ve

- Ey Cebrail ! Benzini cok soluk gördüm, birsey mi oldu?
    - Ey Muhammed (sav)! Ben sana, yüce Allah´in cehenneme müekkel kildigi melegin Cehenneme üfürmesini emrettigi bir zamanda geldim. Cehennem, cehennem azabinin, kabir azabinin ve Allah´in azabinin hak ve büyük olduguna inanan kimsenin, bu azablardan kurtulmadikca gözlerine uyku girmesi yakismaz.
    - Ey Cibril! Cehennemi anlat.

O ise söyle anlatti:

- [...] Cehennemin yedi aded kapisi vardir, insan ve cin bütün varliklar bu yedi kapiya taksim edilecek ve oradan girecekler.

Cebrail (as.) bu yedi kapidan altisini anlattiktan sonra, sustu.

Yüce Peygamber heyecan icinde sordu ve:

- Ey Cibril! Yedinci cehennemin sakinlerini anlatmayacakmisin? buyurdu

Cebrail son derece üzgün görünerek devam etti ve:

- Ey Muhammed! Ne yazik ki, cehennemlerden en üstteki senin ümmetinden büyük günah isleyenler icindir,

deyince yüce Peygamber üzüntüden bulundugu yere baygin düstü.

Cebrail (as.) hemen yüce Peygamberi kucakladi ve onu uyanincaya kadar bekledi. Allah´in Resûlü gözlerini acinca söyle buyurdular:

- Ey Cibril! Benim musibetim büyük ve üzüntüm siddetlidir. Hakikaten benim ümmetimin arasinda cehenneme girenler olacak mi?!…

Cibril (as) ilk sözünü tekrarladi ve bunun üzerine yüce Peygamber aglamaya basladi; onunla birlikte Cibril de agladi.

Bundan sonra Resulallah birkac gün evlerinden disari cikmadilar.»

efendimizin su duasini biliyor muydunuz?

"ya rabbi! bana sekerat-i mevt aninda yardimci ol..." - ! - ya rabbi...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...