Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

sevgili misawa ailesi, az önce bir dergide okudumda sizinde görüslerinizi ögrenmek istedim, belkide bu tarz sorular yazilar olmusdur bilemiycem, varsa eger simdiden özür dilerim Webmaster;)

eger son üc günümüz olsaydi ölmeye napardik???

yaziyi okudukdan sonra hatta okuma esnasinda, bende kendimce düsünmeye basladim, sen napardin?

ilk sirada benimde "hellalik" geldi. insanlari arardim tek tek aklima gelen helalik isterdim, cunki ahirette kul hakkiyla cikmak büyük kayip olurdu.

2. tevbe etmek tüm günahlarima, bagis dilenmek...

3. ve............... ?

ya sizce ???

korkut, insan hem ümitvar oluyor, hemde ümitsiz, bazen oluyorki, diyorsun ya yarin ya birazdan ölürsem, günahlarim..... naparim, ALLAHin karsisina hangi yüzle cikarim...nekadarda ipine sarilmis olsamda, bunu düsünürüm... AMa ümidimiz daha fazla olmadi, yes lere kapilmamaliyiz.

Cunki bir Kutsi Hadis-i Serifde Resulallah (s.a.v) söyle buyurmuyormu:

"Rahmetim gazabimi gecti"...

oyüzden bizimden ümidimiz,ümitsizligimizden daha fazla olmali...;)

haklisin webmaster abicim, ama ben zaten namazi yani ibadetleri kast etmemisdim yazimda;) bende öyle yapardim tabiki, 5 vakit namaz kilmissa, ve kiliyorsam bunun icin gunlerce extradan kilmam;)

benim yapacaklarim, helallik ve tevbe olurdu...

Annemle barisirdim

Ama hepimizin her an ölme ihtimali oldugu icin hemen barisman lazim. :)

Yani tomurcuk üc gün yazdi. Hepimiz bügün veya yarin yasiycagimizin garantisi varmi? Öyleyse cennet kimin ayaklarinda altinda ise, Ona son derece hürmet göstermemiz elzemdir.

insallah olur, hemen davran ama bence bu konuda hic gecikme kardes.. anne helal etmezse hakkini, digerleri helal etmis ne yazar..

"cennet annelerin ayaklarini altindadir" h.s.

cennet kolay degil, hepimiz icin gecerli bu. Biz elimizden geleni sarf edelim sonrasi tevekkeltü ALLAH...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...