Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

merhabalar,

Makayaj deriye yapismadigi sürece oluyor galiba diyorsunuz,ama

abdest alinca bütün makyajin gitmesi gerekir.ama wasserfeste makyajlar var

bunu yapinca ne olacak.Gerek göz fari veyahut Wimpertusche?

bunlar kremle cikartmadigin müddetce tam cikmiyor..

yani bunu demek istiyorumne yapmamiz gerekli?

Ya iste zaten gözünde Wimperntusche oldugu zaman yüzünü yikarsan sakin aynaya bakma korkarsin!:-) Cok berbat gözüküyo o zaman haliyle siliyosun ama iste o zaman Abdest almadan önce siliceksin kremle filan sonra üstüne abdest alicaksin.

Ve ayrica duyduguma göre artik cikmayan Wimperntusche cikiyomus, bence onlarda iste abdest gecmez! Nede olsa yapisiyo yani.

Vesselam

@Rabanur

evet zaten wasserfeste wimpertuschne var..onu yazmistimya zaten:-))

@webmaster

taman ojedede öyle mesela tirnakta tabaka kaldigi icin abdest olmuyor

ama makyajda hertarafa su degiyor.sadece makyaj akip gitmiyor

wasserfest oldugu icin..o zaman ne olacak??

ama hic su degmemis olsa tene, o zaman ebdest kabul olmuyor..

• 1 Jahr später...

:selam:

Olamz abdest alirken yüzünde yabanci birsey olmicak. Bir ine deligi kadar su deymemis yer lamicak abdest alirken. Hatta kulam memelerine küpe varken su geciremiyorsan iyi onu da cikartman lazim. Yani abdest alirken bir ine deligi kadar kuru yer kalmamaali. Makyajla abdest alamasin. Bazi makyaj mazemeside abdesti bozar yani simdi abdesten sonra diyorum makjaj yapilirsa

:selam:

Nasil bozmaz. Tövbe Estafirullah. Iyi o zaman dudaklar boyali gözlerde Wimpertusche ve sürme olsun. Peki sormasi abes ama nasil ine deli kadar bile kuru kalmicak yüzün. Ne zamandan beri makyaj su geciriyor ??? :fightred: :ungluck: Temiz olmasi lazim yüz veya vücud yani makyajla insan tertemiz mi yani dogarken makyajla mi doguyorlar ???

• 8 Monate später...

sevgili arkadaslar

biraz sert olacak ama birsey yazmam gerekir. ya bir yerden ihlal et kural cigne bir yerden ibadet icin abdest al ? bu biraz mantik disi degilmi ?

yani hic kilmamaktan elbette abdest alip kilmak milyon kat iyidir.

bana burda kimse diyemezki ben bir müslüman kadin olarak makyaj yapmak zorundayim...

yani illa yapcaksin yoksa seni isden atariz kovariz asariz keseriz diye birsey yok en azindan almanyada yok belki kuzey korede olabilir.

o yüzden (dedim ya sert yazacam ama allah icin yaziyorum) makyajla abdest olurmu sorusuna varmadan, neden makyaj yapiyoruz makyajin dindeki hükmü ne onu bi arastirip sorsak ?

benim mantigima ve inancima göre bir kurali cigneyerek baska bir kurali uygulamaya kalkmak islami acidan mantik disidir...

vesselam

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...