Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Selamunaleykum Arkadaslar!

Arkadaslar benim aklima takilan su:

Cogu Genckizlar namazlarini kilarlar, terbiyeli ahlaklidirlar, ama nedense tesettürlü degiller, bu beni cok üzüyor! Keske ibadetlerini yerine getirdikleri gibi birde su tesettüre biraz önem verseler ne kadar güzel olur. Degilmi?

Ben sahsen gercekden cok dikkat etmeye calisiyorum, cünki ben disarda su yaban ellerde haram ellerde Basörtümü tasirken büyükbi onur duyuyorum. Insanlar bana nekadar kötü baksalarda, arkamdan nekadar kötü söz söyleselerde, bu beni acitmiyor! Gülüp geciyorum onlara, susuyorum sadece.

Ben öyle insanlar taniyorumki, Harikalar yani öyle istiyorumki kapanmalarini, bi kapansalar dört dörtlük olacaklar! Ama neden? niye kapanmiyolar?

Benim kendi arkadaslarimda ben elimden geleni yapiyorum ve inaniyorumki onlarda benim bu duydugum hazzi onlarda duyacaklar. Insallah!

Allah Cümle genckizlara nasib etsin! AMIN

Yoksa artik eskisi gibi Tesettürün önemi kalmadimi yoksa?

@ Rananur : cok haklisin

bence bu zaman da tesettür daha önemli

Biz bir hristiyan devletinde yasadigimiz icin kapali olmak daha zor oluyo, ama dedigin gibi onur verici birsey kapali olmak

ben uzun zamandir tesettürlü oldugum icin zorluk cekmiyorum Allaha binlerce Sükürler olsun !! Basörtüm benim bir parcam sanki, ve onu benden kimse alamaz...(inshallah)

Gecenlerde bir arakadasim kapandi ve su an cok mutlu, kapanmak istiyordu zaten (Allah duydugu mutlulugu daim eylesin, ve baska genckizlara nasip eylesin..amin )

Cogu genz kizin kapanamama nedeni etrafindaki insanlardan veya arkadaslarindan utandigi ve ya is bulama nedeninden bence,

bircoguda kapanmayi istiyor aslinda...

Ama Allah´a bir adim yaklasanin Allah ona yüz adim yaklasirmis, yani Allah kolaylik ve sabir veriyor, onun rizasi icin kapandigin sürece, zorluklar ne kadar olursa olsun...

Mesela Türkiyeden gelen Tesettürlü ablalari ve buralara ailelerini birakip bunca zorluklara ragmen okumaya gelen ablalari cok seviyorum ve takdir ediyorum. Onlar benim icin bir örnek....

Vesselam

rananur kardesim cok güzel bir konuya deginmis bu konu biz müslümanlarin kanayan yarasi bu gidislede hic dinmeyecekmis gibi görünüyo. kardesim untmaki hic bir insan dört dörtlük olamaz keske insanlar hatalarindan ders almayi bilseler ama biz insan oglu nefsimize hep yenik düsüyoruz. Sadece bize yaban ellerde kötü bakiyorlar diye bas örtüsünü tasimiyanlar var allah o kardeslerimizin yardimcisi olsun bizim artik baskalri icin degilde kendimiz icin yasamayi islam icin yasamayi ögrenmemiz lazim insallah bunuda basara biliriz allah hepimizin yardimcisi olsun

Cok güzel bi konu, Rananur kardesimi tebrik ederim...

Bence tesettürü takacak kisiler ilk önce tesettüre laik olmali. Cünkü ben bir cok tesettürlü kisiye rastladim, sokaklarda afedersiniz ama ona buna laf atiyorlardi...

Tesettürü takan kisilerde tesettüre laik bi davranis icinde olmalidirlar, yoksa bu sekilde hem tesettürlügünün anlami kalmaz, hemde tesettürün anlamini lekelemis olur.

Yani o kadar genc varki bataklikta, onlar büyük bi ihtimal aile zoruyla basörtü takiyorlar, sonrada basibos birakiliyorlar, aci bir gercek, ondan daha önemlisi, onlari egitmek ve islami tanitmak.

Tabiiki bicokta ablamiz var, tesettürlü degiller, ama seviyeleri baya yüksek, yani tesettüre laikler, birtek zorlukta aliskin olmamalari, onun icinde onlara zaman tanimak lazim. Bu kendiliginden gelisecek olan birsey!

Allah razi olsun Ademade abi, bu konuya deginilmek gerekdigini düsündügüm icin acdim. Yani bana binebi görevimmis gibi geldi ;-)

Evet haklisin, o örtüyü sadece basimizda tasimiyoruz, bunun yanisira cok daha farkli seyler var.

Basini örten birisinin bütün hareketleri attigi her adimi edep dolu olmasi lagzim. Gittigi yerlere hatta gecdigi sokaklara bile dikkat etmeli diye düsünüyorum.

Ve tabiikide Basörtüsünün hakkini veremiyenlerde malesef var, e böyle insanlar görünce de diyoruzki basini acsa daha iyi. Degilmi yani o zaman en azindan basindaki o gözümün nuru örtüyü ve anlamini kirletmemis olur.

Ama birde öyleleri varki malesef, kapalilar ama sadece baslari kapali, geriye kalan vucutbölgeleri?

Bi bas örtmeyle hersey bitmiyo! Giyimede cok dikkat etmek gerekiyor.

Daha öncede dedigim gibi benimde cok tanidigim arkadaslarim dostlarim var baslari acik, ama onlari asla kötülemem ve kimseye kötülettirmemde! Allah biliyor onlarin nasil insallar oldugunu! Onlarinda iclerindeki nurlarinda bir gün dislarina vuracagini cok iyi biliyorum, simdidende zaten belli ettiriyolar, ama tabi bi isi yapmadan yaptim diyemez kimse ;-)

Allah hepimizin Yar ve Yardimcisi olsun Insallah!

Vesselam...

güzel konu acmissin Rananur kardesim...tesettür her müslüman bayanin yapmasi gereken olaydir..ama bugünki kizlarimiz tesettürü sadece saclarin kapanmasinla yeterli oldugunu saniyorlar..bunu hergün görebiliyoruz..saclar kapali ama suratta bir ton boya..giyim tarzlari rezalet, dar giymeleri gibi vs vs ..bunun neresi tesettür diye düsünüyorum...sonra tesettür sadece giyimi ele almaz..Haya örtünmenin ruhudur..müslüman kadinin disi kapali oldugu halde ruhu ciplak birakmamalidir. dis kiyafeti islami ölcüye dogru oldugu halde hareketli nahos olmamalidir. örtülü halde erkekler icinde sigara tüttüren,flört ederek erkeklerle elele tutusan, kahkaha atan bir kiz ancak haya yoksunudur. Aslinda bu konu cok derin..burda bir kac satir icinde anlatilmaz ama anlatmak istedigim tesettür sadece saclari kapatmak demek degildir...her yönüyle tesettürlü olan kizlarimizi tebrik ediyorum..Allah hepimizin yardimcisi olsun...selamlar sevgiler

Amin!

bende sana cok tesekkür ederim sende resmen icini dökmüssün ;-) ama gercekden yani bu cok büyük bi yara bence, ve kapanmaz yara.

Ben cok düsündüm böyle arkadaslara nasil yardimci olabilirim diye ama onlarda sagolsunlar bu yardimi ellerinin tersiyle geri ceviriyolar. Sonra kalpler kiriliyo, aralar bozuluyo, ve bende bunu tabiiki istemiyorum.

nasil yapsak, asil yardim etsek bilmiyorum yani!

• 2 Wochen später...
adamade abininde dedigi gibi bir cok tesettürlü genclerimiz varki tesettüre laik degiller hatta ve hatta müslüman olmayan ülkelerde dergilere bas manset olup bütün müslümanlarin yüz karasi oluyorlaar hic unutmuyorum hala aklimda derginin biri istabulda tesettürlü kizlari takip ediyorlar kizlar arkadaslariyla bulusup belli bir yerde tesettürlerini cikariyorlar bambaska biri olarak onlarin tabiri ile gecelere akiyorlar ama bun yazan yazar olayi öyle genellestirmiski okuyon herkes islami bilmeyen herkes bütün müslüman kizlarin öyle oldugunu zanneder kesin beni bu olay cok üzdü umarim bu insanlar kendilerine ceki düzen verirler ve hakki ile islami yasayanlarin da yüzünü yere egdirmezler

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...