Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

-)Korku

-)Cennet

-)Cehennem

-)Azab cekme

-)Sonsozgüzellige kavusma

vs.

bunlar geliyor aklima.

Allah sonumuzu hayr etsin. AMIN

aynen...ve hesap zamani acaba hesabimi nasil vercem aklimi sadece o düsünce geliyor... :nonono: :ugh:

sonrada senin düsündüklerin...

Benim aklima hayatim geliyor...

biliyorum kulaga grip geliyor. ölüm diyince akla hayat gelirmi? biz biraz ters insanizdir, benim aklima o geliyor...

Hayatimizdaki tüm hersey öbür dünya icin. burda ne ekersek, orda onu biceceyiz... cennet cehennem, huzur azap,... bunlarin hepsi bu dünyadaki durumumuzdan belli olacak. hayatimizin her anini gözümüzün önünde bulundurmamiz lazim.

Allah tüm müslümanlara yar ve yardimci olsun...O af edendir...Onun affia signiyoruz...

unutmayin arakdaslar. Allah Günahi bire bir, sevabi da bire on yaziyor. hele üc aylar maylar filan gelince bu katlandikca katlaniyor. Yoksa siz su hikayeyi bilmiyor musunuz?

Adamin biri(alim) 300 sene boyunca cok az bir günah ile ölüyor. hayatini ibadete atamis bir alimmis. Adamin günahi bir eldeki parmak sayisini gecmezmis. Hesaba cekilirken alime soruyorlar. Kendi yaptigin ibadetler ile mi tartilmak istiyorsun? Yoksa Allah'in sana verdigi deger ile mi? Alim düsünüyor. Ulan 300 sene... az mi? o kadar ibadet ettik. tabii ki kendi sevablarim ile tartilayim diyor. sonra terazinin bir yanina adamin gözü, diger yanina da adamin ibadetleri... Sizce hangisi agir geliyor? Tabiki göz... Onun icin Allaha birakmak lazim arkadaslar. O sevabi bire on yazar, bire bin yazar... Biz bilemeyiz.

• 2 Wochen später...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...