Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

insan icindeki sesin seytandan oldugunu anlayinca onunla konusmaya baslasa yani mücadele babinda nasil olur ?

ve söyle birsey geciyor aklimdan, seytan insanlari o kadar güzel ikna ediyor ki, yani hedefini belirleyip o hedefe ulasmak icin bütün yollari deniyor, biz burda seytanin kurnazligi ve keskinliginden briseyler ögrenebilrimiyiz ? biraz acaip belki soru ama ? :) aklima hep geliyor, bazi seyleri yaptigimda sonra anliyorum ki bu seytandan, ve ben buna nasil kandim diye soruyorum kendime, sonra nasil bu kadar ikna olunabildim bunun yolu nedir diye soruyorum yine, ve arastiramya calsiyorum, niyetim insanlari kandirmak degil tabi ki ama, insan bilinalti var ve ben bunu kullanmak istiyorum, bazilarni da kandirarak dogru birsey yaptirabilirim gibi geliyor :)

cevaplarinizi bekliyorum,

Selametle...

Vesveseyi secmek tabiki kolay degil. Nefis ve Seytan durmadan beyne ve kalbe vesvese yollarlar. Her türlü vesvese olabilir. Bu hic durmaz, bitmez ve tükenmez. Ve herkese göre degisik vesveseler olur. Seytan herkesi degisik yakalar.

Mücadele söyle olabilir. Akla bir vesvese gelince, mesela bir soru isareti, onu hemen cözmek gerek. Takilan bir sorunun cevabini hemen bulmak gerek. Ister bir kitapdan okunsun, ister hocaya sorulsun. Muhakkak hemen cevabi bulmak gerekir, yoksa o soru isareti büyür ve sonunda patlar.

Seytandan bir sey ögrenemeyiz, cünkü onun metodu yalan üzerine kurulmus. Yalan ile kisa vadilik birisini iyilige sevk edebilirsiniz, fakat o yalan ortaya cikinca, o kisi iyilikdende sizdende uzaklasir. Onun icn her zaman hakikat ile hareket etmek lazim.

Mesela seytan bizi kandiriyor ve gpnah isliyoruz. Günah isledikden sonra, o yalani hatirlayinca seytana kiziyoruz. Aynen öyle biz bir yalan veya kandirma ile birisine bir iyilik yapdirsak, o kandirma muhakkak bir gün ortaya cikacak. Ve o zaman daha kötü seyler olacak. O kisi asla bize güvenmeyecek. Hatta iyilikden de soguyacak.

Onun icin bizim metodumuz hep hakikat üzerine kurulmali. Yalan veya Hurafeler ile hic bir sey elde edemeyiz.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...