Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Hadis

ademade

Empfohlene Beiträge

Ebu Hureyre (r.a.) Peygamberimizin (s.a.v.) þöyle buyurduðunu anlatýr.

Bir yolcu, yoluna devam ederken, çok susamýþtý. Bir kuyuya rastladý. Ýnip ondan su içti. Çýktýðýnda bir baktý ki, çok susamýþ bir köpek dilini çýkarýp susuzluðunu toprak yiyerek gidermeye çalýþýyor.

Yolcu:

- Bu köpek de benim biraz önce olduðum gibi çok susamýþ, der.

Kuyuya inerek ayakkabýsýna su doldururak köpeði su içirir. Allahu Teala'nýn bu çok hoþuna gider, yaptýðýný muteber sayarak günahlarýný affeder.

Ama bizde isi bi köpeye birakmamamiz lagzim, yani ya kuyudan su cikarinca köpek gitmis olursa. Bizde elimizde su ile dolu ayakkabiyla ve günahlarimizla kaliriz ortada. Ondan günahlari yapmamaya calisalim ama tabiki zor durumdakilere herzaman yardim edelim :biggt:

Yazina biraz espirili bi cevap yazmak istedim. ama yazin cok güzel. Allah razi olsun :freu:

Vesselam...

Evet bi abi bize bunu anlatmisti:

Abilerimizden biri urfada zenginlerin oldugu bir mekana girer! Biraz biseler anlatmaya calisir! Sonra bu meseleyi anlatir! Bunun üzerine zenginlerden biri:

Ya abi tamamda, farzedelimki kuyuya gittik, köpegide bulduk, kuyuya indik, suyu cikardik, baktik köpek yerinde degil, sonra ne b..(*piep*) yiycen!

:freu:

Iste onun icin bu isi bir köpege birakmamamiz lagzim (ATA abimizin dedigi gibi!) :-)

Insallah Allah bizi hidayete erdirir!

Vesselam

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...