Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Selamunaleykum kardeslerim

Risale-i Nura hizmet etmek icin günde en az 20 sayfa okunmasi gerekiyor ve mecburdurda.

Zübeyir gündüzalp abimiz diyor ki: " Günde 20 sayfadan daha az okuyan birisi, hizmet sürdüremez"

Ondan size diyorum ki Allah rizasi icin bizim bi davamiz var o davadan geri kalmamiz gerekir. Insanlara hizmet etmemiz lagzim.

Hz. Mevlananin dedigi gibi: "Hizmet ve yardimda su gibi olunuz"

Bu arada Üstadin bu mükkemel vecihini yazmadan birakamicam.

"Iman Insani insan eder, belki insani Sultan eder. Öyle ise, insanin vasifeyi-asliye iman ve duadir. Küfür, insani gayet aciz bir canavar hayvan eder".

23.Söz 4.Nokta

Evet, büyük Islam kahramani Zübeyir Gündüzalp´in koydugu bu ölcü tam yerinde. Peki bu kadar okuyamiyorsak, ne yapmamiz lazim? Yada bu kadar okumak icin ne yapmamiz gerekir?

Cözüm:

1.Saat 10´da kalkiyorsaniz, 9´da kalkin ve 10´a kadar okuyun. Deneyin. 20 sayfayi bile asacaksiniz.

2.Ise giderken otobüs veya tren ile gidin. Hem daha az para harcamis olursunuz, hem dogayi temiz tutmus olursunuz, hemde daha fazla risale okumus olursunuz.

Bunlar kisacasi benim önerebilecegim kücük pratikler. Bunlarin listesini uzatmak cok kolay. Tecrübesi olan arkadaslar uyguladiklarini buraya yazarsa, hepimiz istifade etmis oluruz.

Selamlar

cemil

En kolay yöntem sudur.

Her namazda 5 sayfa okumak, bu cok kolay ve sabah namazinda okuyamadiginiz halde 20 sayfa okuyabilirsiniz. ben sahsen öyle düsünüyorum, ama her kes daha degisik okuyabilir.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...