Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Risale-i Nur´a ideoloji diyen, asla ve asla bu kitabi okumamis bir insan olmali. Cünkü bu tamamen sacma sapan, asli olmayan, bilgisizlikden ve cahillikden kaynaklanan bir IFTIRA!

Zaten böyle diyenlerin oldugunada inanmiyorum arkadaslar.

Arkadaslar

Evet, herkes her meseleyi tam anlayamiyor. Idrak edemiyor. Zaten bazi seyler de zaman istiyor. Insan aciktan söylemese de aklina böyle seyler gelebilir. Sonucta bu siteye giren ve RN hayatinda okumamis yada yeterli bilgisi olmayan biri olabilir. Foruma girdiginde aklina farkli seyler gelmesin. Bilinc altinda Yaw amma da Risale den bahsediliyor gibi seytani vesveselerin gelmesi bir manada da dogaldir.

Itiraf edeyim ilk zamanlarda bana da seytan böyle vesveseler veriyordu.

Bu bakimdan bu konuyu özellikle yazdim.

Baska fikirleri olan arkadaslar varsa cekinmesin yazsin.

Acik acik söylesin. Hatta bu elestiri de olabilir. Yeter ki yanlis anlasilma olmasin. Ayip olur diye iccimize atacagimiz kücük seyler yarin karsimiza büyük fikir ayriliklari cikarabilir.

Adem

@alle

Vallah

ben gercegi söylemek gerekirse Risale-iNur daki tevazuyu,hosgörüyü,kalbe hitap etme,güzel bir sekilde anlatma ve iman hakikat larini hic bir kitap de görmedim.

Elhamdulillah ben 1 senedir risale-i nur okuyorum ve Allah nasip ederse onunla da ömrümü gecirecem!

--------------------------------

Baska evliyalar müceddid ler kendilerine hep bir yer(MAKAM)verirler ama Bediüzzaman Hazretleri(k.s.)cok hos gönüllü ve kendine hic bir makam bile vermiyor!

-------------------------------------------

Risale- i nurhizmeti cok ulvi bir Hizmetdir cok büyük bir davadir!

Bizim derdimiz Politakada degi!Yalan,para,pul,makam da degil biz bir makam da istemiyoruz ama bir sey icin ebediyyen Risale-iNur hizmeti hic bir zaman tevazu vermiyecekdir bu derd dava da sokakta ki gencler müslüman kafir ateist hepsi bizim icin bir hedef ´´IMAN HAKIKATLARINI´´anlatmak.

-----------------------------------------------------

Risale-i Nur´a karsi kimler cikarsa ciksin sahislar bizi istemese de sevmesede bu bir Hakikat Risale-i nur tüm dünyada yayilmis olan bir KITABdir Ve her zaman hos görülükle karsilaniyor!kiskananlar catlasin:))))))))))))))))))))))))))!

-------------------------------------------------------------

esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berekethu

Saygi Ve Sevgilerimle

Nefer FUAT

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...