Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Selamün aleykum dindostlarim!

Bir kafir devlet bir müslüman devlete giristigini(savastigini) görse ve sende onlara katilmak istiyorsan

ortaya iyi birsey getiriyormusun?

Yani aslinda allah icin kardeslerine yardim ediyorsun ve onlara yardim edip onlarin devletini korumak istiyorsan hevesin varsa,korkun yoksa,Allah riza icin yaparsan,yardim icin gidersen.

Oraya gitmek istersen iyi birseymi yapiyorsun.

Yada günaha mi giriyorsun?

Ama sonuncta MÜCAHID olarak gidiyorsun?

INsallah bu sorunun cevabini verirsinin can dostlerim!!!

Webmaster,adem sizden cevap bekliyorum allah razi olsun!!

Degerli kardesim,

Allah senden de razi olsun.

Ben de senin gibi kardesleri görünce inan ümidim artiyor. Zaten bizler ümit etmekle mükellefiz. Ümitvar olunuz, su istikbal inkilabati icinde en yüksek gür sada islamin sadasi olacaktir.

Evet gercekten de insan düsününce üzülüyor, öyle insanlar var ki yiyecek ekmekleri yok, giyecek ceketleri yok. Böyle insanlari düsününce insan binlerce kez sükrediyor haline.

Ancak Cenabi Hak Hakimdir. Yani O hikmetle is görür, Onun yaptigi her seyde bir hesap bir sebep vardir. Biz dahi Onun hikmetine itimat etmekle mükellefiz. Bizim vazifemiz Tevekküldür.

Iman Tevhidi, Tevhid teslimi, teslim tevekkülü, tevekkül de saadet-i dareyni gerektirir. (said Nursi) Yani iki dünya da mutlulugu.

Degerli kardesim, Yeryüzü bir mescittir. Bu mescitin her tarafinda Allahin ismini ulastirmakla mükellefiz. Eger Allah bizi buraya gönderdiyse burada da demekki hizmete ihtiyac var.

Hatta burada daha cok calismamiz gerekir. Cünkü burada günah daha fazla, burada inkar daha fazla, kisaca burada muhtac gönüller günah ve inkar camurundan onlari cikaracak yigitleri bekliyor.

Yapacak isler cok, vakit az. Hepimize düsen vazife var, herkes gücü oraninda tebli ile mükellef.

Yarin öbür gün Ahirette sirat köprüsünden gecerken birileri asagidan bizleri cekip düsürmeye calisinca bilelim ki bunlar yakinimizda bulunup da anlatmadigimiz insanlar olacaklar.

Siz hakikati biliyordunuz ama bize anlatmadiniz demeyecekler mi sonra bize!

Asýl musibet dine gelen musibettir. Bu manada etrafina baktiginda belki rahat, zengin, altinda mercedesli, önünde cesit cesit yiyecek dolu insanlar göreceksin ama madalyon tersine cevrilse ve onlarin Ahiretteki hali manevi bir sinema perdesiyle bize gösterilse hem onlar güldükleri hallerine aglaycaklar hem de biz.

Diger taraftan bizler türlü nimetlerle rahat ve refah icindeyiz. Iste bu yüzden daha cok sükürle mükellefiz. Ve bu bakimdan hakikat nazarinda bizim de imtihanimiz cok zordur.

Cünkü cenabi Hak bizi deniyor: Acaba kulum verdigim nimetlerin sükrünü eda edecek mi, bana ibadet edip, verdigim görevleri yerine getirecek mi?

Peki nedir sükrün ölcüsü? Nasil sükür edecegiz?

Sükrün ölcüsü Kanaattir ve iktisattir. (Iktisat risalesi-s.nursi)

Yani Allahin verdiklerine kanaat edip sikayet etmemek ve israf etmemek.

Cünkü israf etmek sükürsüzlüktür. Bir nevi Nimeti kücümsemektir. Iste bizler de böyle bir imtihanla mükellefiz. Iktisat etmek, kanaat etmek, israf etmemek ve sükretmek bizim vazifemizdir.

Öte yandan basta da dedigimiz gibi Dünyanin her tarafinda cihadla mükellefiz (ilimle ve malla). Resulullah sav dünyanin degisik yerlerine sahabelerini yollamamismiydi? Burasi da dünyada belkide en cok teblige ihtiyac duyulan yerlerden biridir. Bu bakimdan bir plan ve program dahilinde, bu konuyu bilen yakinimizdaki abilere de danisarak onlarla birlikte hareket ederek bu vazifemizi yerine getirmeliyiz. Buna hem bizim hemde baskalarinin ihtiyaci var.

Allah bizlere bu ugurda yardim etsin, degerli kardesim.

AEO

selamlar

Adem

@Mücahit

Kardes Allah senden de razi olsun, ne demek ugrastirdim. Estagfurullah. Ben zevkle sohbet ediyorum seninle. Böyle sorular beni daha da RN okumaya sevkediyor, daha cok seyler ögrenmemiz gerektigini görüyorum.

Cemilin sohbetlerine katilmana cok sevindim. O sohbetlerde zaten her soruna cevap bulacaksindir. Artik vazifemiz belli: önce kendi imanimizi kurtarmaya calismak sonrada baskalarina yardim etmek. Masaallah seni de cok istekli ve sevkli gördüm. Allah devam ettirsin. Cünkü yapacak is cok.

Ilim tek basina yetmez demissin aslinda dogru bi anlamda. Cünkü önemli olan o ilmi uygulamaya gecirmek.

Ama ilim cok önemli cünkü ilim asrinda yasiyoruz.

Eskiden küfür cehaletten geliyordu. Simdi öyle degil küfür ilim kisvesi altinda geliyor. Yani sanki ilim onu gerektiriyormus gibi.(Hasa)

Risalei nurun önemi de burada. RN imani kainatla ve herseyle onlarin gözüne sokuyor adeta. Herseyden Asayi Musa gibi Allahin varligina ve birligine bir yol buluyor. Tabiiki bu Kuranin güzelliginden geliyor.

Cünkü risalei Nurun yegane kaynagi Kuran baska kaynagi ve temeli yok.

Iste bizim vazifemiz de Kuranin hakikatlerini ögrenmektir. Bu asirda buna namzet olan eser de Risalei Nurdur.

üstelik Risalei Nur belli insanlara ait degildir. Ne doguya nede batiya ait degil, herkese aittir. Ondan herkes istifade edebilir.

Hatta Onu bir yilda anlayarak okuyan Alim olabilir.

Ve unutmaki Allahtan hakkiyla ancak Alimler korkar.

selamun aleykum kardes.

@-

Bende mücahide aynen katiliyorum. O zaten ifade etmis.

selamlar

Adem

Adem Abi,Webmaster Abi :-)

Allah sizde razi olsun.

Benden belli olmaz,heran,herzaman sizi ugrastiririm :-)

Cemil abi sana telefon acmama lazim degil komsumsun.

Herhan kapinda ola bilirim.

Adem abi seni bir tanimak istiyorum?

Sen nerde oturuyorsun.´

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...