Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Esselamunaleykum

Pazartesiydi herhalde, A-Takimi vardi ve konusuda

Insan ölünce ruhunu degistirirmi?

Bu soru icin baya bilgi istiyorum

tabiki allah insani bir kez imtana sokar ama ben bu isin daha derinlerine girmek istiyom ve sizden yardim ariyom.

bi konu daha vardi Hipnotise

Hipnotise gercekten oluyor mu?

A-Takiminda bi kadin vardi Alisana Hypnotise yapiyordu, ve o eski hayatini anlatiyordu. Hypnotise gercekten var mi?

Osman

Allahin yolunda gidin

Osman kardesin anlatdigi konu simdilerde

modaya cikan Rearkarnasyon adi verilen bir hastalik(kendi tabirimle)

oradaki hoca cok güzel bir sekilde cevabini verdi bu konu üzerine:

hic bir hadisde veya Kuranin hic bir yerinde böyle bir konu gecmemekde!

ve eger gercekden böyle bir sey olsa idi tüm dogan cocuklari egitme zorunda kalmazdik ve herkez birer alim olurdu dedi..

buna inananlar kesinlikle Ahirete inanmayan insanlar!

bakalim artik daha neler cikacak, daha neler uyduracak insanlarimiz!

Selamin Aleykum,

Ruh degistirme diye birsey yoktur, fakat ilginc olan benzer seyler vardir, örnegin Bugut degistirmek gibi.

Insanlar belir bir egitim ve beden terbiyesi edindikten sonra kendilerini bir nevi hipnoz ederek ruhlari ile ölmeden bu alemde diger alemlerde gezebiliyorlar. Bu rüyaya benzeyen fakat, uykuda olmadan yapilan bilen bir tür meditasyondur.

Her insanin tek birtane ruhu vardir ve o ruhda degismez.

Insanruhu öldükten sonra bedenden cikar, evvla göge cikar, gömüldükten sonrada sorgu melekleri ile görüsmek icin tekrar bedeninin yanina gider. fakat baska bir bedene veya bitkiye veya hayvana veya tasa girmek söz konusu degil. Olsada Bu imtihan dünyasinin gayesine zit olur. Elbette tek Allaha inanan ve ibadet eden dinler icin gecerli bu. Yani Islamda bunun yeri yoktur.

Selam

@Osman kardes

yaw inanki su reankarnayon o kadar sacma birsey ki yani neresinden tutsan birsey cikmaz. Öyle derinlemesine falan islencek bi konuda degil.

Söyle internette bi arastirdim da galiba eski hintlilerdeki batil bi inanisa dayaniyormus falan. Fakir hintlilerin isyan etmesini engellemk icin siz ölünce ruh degistirip asil bir bedene girebilirsiniz diye uyutuyorlarmis onlari.

Sözüm ona bazi Ilerizekalilar da bu felsefeyi adam yerine koyup program falan yapiyorlar!

Yaw ne fizik ne mantik nede metafizik bakimindan elle tutulur hic bi tarafi yok bunun.

Biri cikmis bu böyle demis o kadar.

Hipnoz olan biri zaten nasil yönlendirilirse öyle konusur. Hipnozda kisi bilincaltindaki dogru yanlis ne varsa söyler.

Mesela o kadin Alisana hipnoz aninda Ey süpürge bugün nereleri temizledin falan deseydi büyük ihtimalle cevap alirdi. Yani bu durumda Alisan önceki hayatinda süpürgemiydi.:)

Hipnoz bir delil olarak kabul edilemez. Olsaydi hukukta falan kullanilirdi zaten. Üstelik psikologlar hipnozu ruh sagligi acisindan cok zararli buluyorlar.

Hadi bu felsefeyi adam yerine koysak bile sormazlarmi bugüne kadar yasayan canli sayisi asagi yukari belliyken geriye kalan ruhlar ne yapiyor. Yani o onun cesedine giriyor, öbürküde bir baskasinin. Matematik olarak zaten imkansiz. Yoksa bi yerlerde Cesed bulamayan Ruh kardesler icin bekleme salonu falan mi var?

Belki de aralarinda kavga ediyorlardir O cesed benimdi, siramizi bekleyelim abiler :)

Hem bizim dinimizde Reenkarnasyon yoktur. Ruh yaratildi, sonra bedene girdi, oradan alemi berzah yani Mahkemei Kübraya kadar öldükten sonra beklenilen yer (Burada bir nevi manevi cennet yada cehennemde beklerler-iyi yada kötü olma durumuna göre) Oradan da Mahkemei Kübraya sonra cennet yada cehennem.

Isin komik tarafi da bu akil disi safsataya inanlar kalkip da dini akli disilikla sucluyorlar. Bunlara Seytanin yada Hasrin varligini anlatamazsin ama kalkip ta ya sen eskiden söyle yakisikli bi sövalyeyle evliymissin yada önceki hayatimda Napolyondum dediginde agizlari acik vaziyette hayranlikla seni dinlerler. Eee ne de olsa bir mesuliyet yok, hayal dünyasinda oyalanip duruyorlar. Halbuki gecmisi birakip ta ölünce ne halt yiyecegiz diye asil önlerinde agzini acmis duran koca ecel celladini bir düsünseler ne kadar da isabet etmis olurlardi!

Selamlar

@Songül abla

ben programin hepsine bakamistim ondanda tartismanin basina bide sonuna bakamadim.

Sagolun kardeslerim

bide cok sacma olan sey oradaki kadin diyorduki biz ölünce ruhumuz bi yere gidecekmis anlamadim belki songül abla tamamlayabilir.

zaten ona inananlar da Müslümanliktan cikmis oluyor deme?

Allha Insani bir kere yaratmis, bir kere imtana sokmus.

@Osman

Esselam kardesim,

seninde güzel ve dogru tesbit etdigin gibi, Reenkarnasyona inanan insanlar, dinden cikmis oluyor.

Bu sekil batil inanca sahip olan insanlarda MESULIYET DUYGUSU tamamen yok olmus. Insan kendini hic bir sey icin mesul görmüyor, böylece hersey helal oluyor.

biz ölünce ruhumuz bi yere gidecekmis

Daha öncede belirtildigi gibi, ruhumuz dünya aleminden ciktikdan sonra, yani insan öldükden sonra, mezara gömülene kadar, ruh semaya cikiyor. Gömüldükden sonra, tekrar mezara geliyor. Kabir alemine girmis oluyor ve yolculugun besinci basamagi, yani Berzah alemi, baslamis oluyor. Kiyamet kopana kadar orada bekliyor… neyse bu baska bir konus…. Fazla uzatmayim....

Selamlar ve Dualarla

Cemil

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...