Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Arkadaslar hep konusuruz sunu yapalim bunu yapalim diye. Yok söyle yaparsak Islam kurtulur, su sekilde kardeslerimize yardim ederiz. Maalesef gibip demoda Israil aleyhine iki bagirinca bireylerin degisecegine inananlarimiz bile var. Arkadaslar biz zayifiz, manevi dinamiklerimiz cözülmüs, yüz yil önce nenelerimize tecavüz edenleri takit ediyor, onlarin cöplerini temizliyoruz. Herkes bir cözümden bahsediyor, kimi dogru kimisi dogruya yakin ama asil sorundan nedense kimse bahsetmiyor. Ben bugüne kadar tarafsiz kalma ve bazi arkadaslar burada misyonerlik yaptigimi sanmasin diye sustum ama daha susamayacagim.

Arkadaslar biz istedigimiz kadar Fetih suresi okuyalim, miting yapalim, hatta cami yapalim, hacca gidelim, ama eger bir medyamiz yoksa, bir 3 milyonluk gazetemiz yoksa, dünyaca izlenen bir TV kanalimiz yoksa hic-bir-halt-e-de-me-yiz!

Adamlar medyada seytana melek, melege seytan diyor, hakliyi haksiz haksizi hakli gösteriyor, cocuklari dinsizlige alistirip gencleri sapiklastiriyor. Hepsi bir yana dünyadaki 5 büyük haber teskilatindan dört tanesi yahudi!

Müslüman ülkelerdeki en büyük gazete ve televizyonlarin hepsinin hisselerinde yabancilar var ve hepsi yilbasinda noel kutluyor!

Hepsi tarikatlardan nefret ediyor, basörtüsüne saldiriyor ve hepsi kecisi calinan imamin keci valdigini iddia edebiliyor!

Arkadaslar almanyada 20 milyonun üzerinde gazete dergi günde basiliyor ve bunun icinde bizim payimiz 50.000 bile degil!

Arkadaslar adamlar 20 milyon tane agizdan Peygamberimize sav hakaret ederken biz 50 bin agizlami onlari susturacagiz?

Adam birakin yabancilari müslümanlari bile yaptiklari yalan ve tarafli haberlerle kandiriyor ve birbirine düsürüyor!

Körfez savasini Amerikanin silahla kazandigini sananlara tek söylecegim sey su: Cok Safsiniz! Zira Amerika körfez savasini CNN ile kazandi! CNN ile tüm dünya ne verilirse yuttu ve büyük bir kanuoyu olusturuldu!

Arkadaslar uyanalim artik. Osmanlida ilk kurulan özel gazeteyi Churchill adinda bir ingiliz ajan kurdu! Osmanliyi kötüleyip halkin gözünden düsürmeye calisti. Adama milyonlar vereceklerdi o ise bir gazete istedi!

Yunanlilar Izmire ciktiklarinda ilk yaptiklari is bir okul acmak sonrada bir gazete kurmakti.

Biz neyle mücadele ettigimizi hala anlamadik, bosa kürek salliyoruz. Dünyada medyan yoksa, okumuyorsan, basinina sahip cikmiyorsan bittin demektir! . Japonyada bir gazete 7 milyon günde satiyor bizde ise hepsini toplasan 4 milyon etmiyor! Bild Zeitung 5 milyon kisinin hergün beynini yikiyor. Biz ise tüm cabalara ragmen 5 milyon Türkün yasadigi almanyada Zaman Gazetesi olarak henüz 30 bin kisiye ulasamadik! Yazik!

Arkadaslar Medyamiz olacak, olmali, zira biz ne kadar akilli olsakda, hatip olsakda sesimiz bir gazete kadar yükselemez. Peygamber Efendimiz sav "Ahirzamanda Beyan esas olacak" mealinde ifade buyurmus. Oysa bir asil sorunöa degilde degistiremeyecegimiz seylerle ilgileniyoruz. Bu sorunu cözmek icin medyayi destekleyecegiz, Gazetelerimize abone olacagiz, cünkü onlar bizi bizim adimiza savunuyorlar, onlar ne kadar güclüyse biz o kadar güclüyüz, onlar ne kadar acizse biz o kadar aciziz.

Gidin abone olun, günde 70 Cént bile degil. Bir tasla bin kus vurun. Gazete ismi vermiyorum, yanlis anlasilmasin diye. Gerci..Anlasilirsa anlasilsin, anlayan anladi zaten.....

Lütfen arkadaslar...

Vesselam

Adem

yazdiklarina bende katiliyorum! verdigimiz savas artik ellerde silahla meydana cikma savasi degil! haklisin, biz bosuna kürek salliyoruz, gücümüzü tüketiyoruz, sonrada ahliyoruz vahliyoruz. Bence gazete adi verebilirsin bi mahsuru yok diye düsünüyorum, benim gazeteler arasinda tavsiye edebilecegim "zaman" dir;) unutmAMAK GEREK DOGRU GAZETEYE ÜYE OLMAKDA ÖNEMLI... islami kötüleyen degil, islam adina yazi yazan bir gazete...

halimiz acinacak halde aslinda, bizlerin düsdügü hale bakarmisiniz, hic sordukmu kendimize ? neden bu haldeyiz? hic sordukmu biz neden yahudiler gibi faaliyetli degiliz? biz neden hep eziliyoruz?

sormadiysak gec kalmisiz demektir, ama sunu da unutmamak gerekir, zararin neresinden dönersek herzaman kardir...

Aynen öyle. Ben "Zaman" diyorum. baska birsey demiyorum. Reklama giriyormu, evet giriyor. Girsin varsin, neticede bu gazete bir vakif gazetesidir ve amaci ticaret degildir. Zaten bu sitedeki kardeslerimiz bunu bilecek olgunlukta. Ben diyorum ki hangi gazete olursa olsun ama güclü olsun. Cok kisiye ulassin, akilli hareket etsin. Su anda bu arenada baska o gücte gazetemiz yok o yüzden Zaman demekte sakinca yok hatta demek gerekir diye düsünüyorum.

Adem abicim, reklam meklam, ne alaka. Bu Forumda hersey serbest. Seni destekliyorum. Zaman Gazetesi büyük bir misyona el atmis. Büyük fedakarliklar yapiyorlar. Hemde zor is. Bazen gercekten hayret ediyorum, nasil dayaniyorlar diye. Demek ki Allah güc ve kuvvet veriyor. Her an yardimci oluyor. Yoksa cekilmez bu illet, bu zillet.

bu misyona yardimci olabilmek icin üye olalim, yada hergun almaya calisalim. Iste bizim yardimimiz simdi devreye girrecektir. Kuru kuruya biz dua ediyoruz yeter olmaz! fiili ve kavli dua vardir unutmayalim arkadaslar insallah...

Cemil cok saol. Böyle demen bana moral veriyor. Bazen yanlis anlasilabiliyor, ben ondan cekiniyordum ama bu son olaylar artik bu isin sakasi olmadigini ispatladi. Bizim cok güclü bir medyaya ihtiycimiz var. Hatta almanca gazete ve kanallara ihtiyacimiz var. Insallah yakinda Zaman ve STV ikisini de yapacak. Sizlerinde destegiyle insallah.

Arkadaslar eger iyi bir is yapmak istiyorsaniz Zaman gazetesine abone olun. Inanin bin tane boykottan daha hayirli bir is yapmis olursunuz. Bu Gazete bizim adimiza bizim avukatligimizi yapiyor, bizim giremedigimiz yerlere giriyor, tepki veriyor, gücümüz oluyor, bizim gözümüzü aciyor, uyariyor, dogru bilgilendiriyor, yalan haberlere karsi mücadele ediyor, fitnenin önünü aliyor, degerlerimize hakaret edilmesine karsi mücadele ediyor, milli ve manevi degerlerimize sahip cikiyor, ahlakimizi koruyor ve sesimiz solugumuz oluyor. Söyleyin daha ne yapsin?

Topu topu günde 70 Cent ödeyeceksiniz!

Vesselam

adem

Evet aynen öyle. 70 Cent bile degil. 60 küsür Cent. Biz saniyoruz ki internetten okuyoruz zaten falan, ama kazin ayagi öyle degil. Birincisi ele gazete alip okumak cok farkli, ikincisi evdeki herkesin gazete eline almasi evet girmesi lazim, ücüncüsü bu gazete bizim icin mücadele ediyor, avukatligimizi yapiyor. Onu bu mücadelede yanliz birakmamiz lazim. Buradaki herkes yerin geldiginde 5 Euro bir dönere, 30 Euro bir kazaga para verebiliyor. Peki ilk Emri Oku olan bir dinin mensubu olarak medya ve basina yatirim yapmamiz gerekmiyormu?

Ben sahsen pek gazete okumadigim icin sirf destek olsun diye bir kac yildir Zaman gazetesine aboneyim. Insallah bu tür gazetelerin sayisi artar.

Bu arada reklam yapmisken ;-) , sizlerden Ayasofya dergimizi'de desteklemenizi bekliyoruz. Amacimiz bu derginin Almanyadaki yasayan genc müslümanlarimizin kendilerini ifde etme platformu olmasidir.

Bu konuda daha cok insanin yazmasini beklerdim. Bu konu Haribo yemekten daha az önemli degil arkadaslar!

Sahane bir karsilastirma :-)

Ben de insan olarak birsey yazayim, büyüklerim olan size katiliyorum, gercekten kendi medyamizin olmasi son derece önemli, kendim gerci Zaman'in her baskisini didik didik okumuyorum ama yine de dediginiz gibi olmazsa olmaz gibi politik bakis acimizin kendi saflarimizdan olan din kardeslerimizden yönlendirilmesi. Ama iste okuma aliskanligi olmadiktan sonra insan ne gazete ne de kitap okur..

Leventcim senin gibi cok okuyan bir insan Zamani nasil okumaz, akil erdiremiyorum. Sanirim ezberlemiyorum demek istedin. ;-)

Nurefsan kardes senden bekledigim bir cevap. Zaman Gazetesi zaten insanlara okumaga aliskanligi kazandirmaya calisiyor verdigi kitap ve eklerle. Itsatistiklerde Zaman Gazete okuyanlarin egitim seviyesi digerlerine kiyasla daha yüksek cikmis. Zaman gazetesi Avrupa basin orkarlarinda Avrupanin en iyi gazeteleriyle yarisiyor. Hatta iki sene önce Die Zeit in birinci oldugu yarismada Zamanda ücüncü veya ikinci olmustu. Ve haberiniz varmi bilmiyorum ama Zaman Gazetesi Almanyada Meclise giren tek türk gazetesi!

Vesselam

Adem

zaman gazetesine babamda üye;) bende olurum insallah birgun evimize giriyor elh. gazeteden cok faydalaniyorum. pazartesi gazeteyle birlikte gelen ailem dergisini okuyorum ben cogunlukla. ALLAh razi olsun cikaranlardan. desdeklemenizi bekliyorum

Size bir hikaye anlatayim (Sener Dilek abiden):

Mübaregin biri ilk defa bir gemiye binip aval aval etrafa bakiyor. Herkes saga sola kosturuyor ama mübarek birsey anlamiyor. Sonra rastladigi bir adami tutup "Evladim ne oldu, niye kosturuyor herkes" diye soruyor. Adamin cevabi ilginc oluyor:

"Amca ben sana ne diyim! Batiyooruuuuuuuuuuuz!"

Arkadaslar ben size ne diyim? Batiyoruz, medyamiz olmadigi icin, ama hala mevzuyu cogumuz anlamadik, daha ne olsun uyanmak icin? Kac defa daha Peygamberimize küfür edilsin, kac tane daha insan yalan haberden ötürü dininden olsun?

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...