Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

BURDA FÝKÝR HÜRRÝYETÝ VARMI YOKMU

SÝZLER HOCAEFENDÝ MURÝDLERÝ NEDEN KUR'ANA VE SUNNETE AÝT FÝKÝRLERÝMÝZÝ SÝLÝYORSUNUZ????

HIACEFENDÝ SULU ZIRTLAGINI SEVMEMEK SUÇMU?

ÝMANIN ÞARTI GÜLEN DENEN ADAMA SEVGÝMÝ

RÝSALE NUR OKUYORUZ VE NEÞR EDÝYORUZ BUMU SUÇUMUZ

SÝZLER KURANIN MI GÜLEN DENEN ZIRLAGINMI ÞAKÝRDLERÝSÝNÝZ???

gelin de sizlere biraz risale nur ögretelim gülenciler

Fethullah Gülenin Papa II John Paul’a yazdýðý mektup :

Pek muhterem Papa cenaplari,

Uc buyuk dinin dogum yeri olarak bilinen topraklarin dunyayi daha iyi yasanabilir bir mekan kilma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasiyla bilen halkindan size en icten selamlari getirdik. Yogun gundeminizde bize zaman ayirarak sizinle muserref olmayi bahsettiginiz icin zatialilerinize en derin kalbi tesekkurlerimizi sunariz.

Papa 6. Paul Cenaplari tarafindan baslatilan ve devam etmekte olan Dinlerarasi Diyalog Icin Papalik Konseyi (PCID) misyonunun bir parcasi olmak uzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edisini gormeyi arzu ediyoruz. En aciz bir sekilde hatta biraz curetle, bu pek kiymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mutevazi yardimlarimizi sunmak icin size geldik.Islam yanlis anlasilan bir din olmustur ve bunda en cok suclanacak olan Muslumanlardir. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yanlis anlamanin buyuk oranda azalmasina katki saglayabilir. Musluman dunyasi, Islam’in asirlarla olculen yanlis algilanmasini silip atacak bir diyalog imkanini bagrina basacaktir.

Beseriyet, celisen gorusler ortaya koyduklari gerekcesiyle, zaman zaman bilim adina dini, din adina da bilimi inkar etmistir. Bilginin tamami Allah’a aittir ve din Allah’tandir. O halde bu ikisi nasil celisebilir? Insanlar arasinda anlayisi ve hosgoruyu artirmaya yonelik dinlerarasi diyaloga yonelik ortak gayretlerimiz cok is gorebilir.

Kendi memleketimizde simdiye kadar cesitli Hiristiyan mezheplerinin liderleriyle diyalog icinde olduk. Bu naciz gayretlerin bosa cikmadigini acizane ifade etmek isteriz. Amacimiz bu uc buyuk dinin inananlari arasinda hosgoru ve anlayis yoluyla bir kardeslik tesis etmektir. Bizler bir araya gelmek suretiyle sozde medeniyetler catismasinin gerceklesmesini gormek isteyen yolunu sasirmis ve supheci kimselere karsi dalgakiranlar gibi, isterseniz bariyerler gibi deyin, karsi durabiliriz.

Gecen yil bazi unlu uluslararasi bilim adamlarinin katildigi medeniyetlerarasi baris ve diyalog konulu bir sempozyum duzenledik. Bu gayretin basarisindan aldigimiz tesvikle bu tur etkinlikleri tekrarlamak istiyoruz. Halihazirda uc buyuk dinin baglilari arasindaki baglari guclendirmeye yonelik olarak dinlerarasi diyalog konusunda Vatikan’in da temsil edilecegini umit ettigimiz bir konferans duzenleme surecinde bulunuyoruz.

Yeni fikirlerimiz varmis iddiasinda bulunmuyoruz. Yine musamahaniza siginarak, bu misyonun hedeflerine yakindan hizmet etmek icin ustlenmek istedigimiz birkac teklifte bulunmayi arzu ediyoruz. Hiristiyanligin ucuncu bin yilina girisi munasebetiyle yapilacak kutlamalar vesilesiyle Ortadogu’daki Antakya, Tarsus, Efes ve Kudus gibi bazi kutsal yerlere musterek ziyaretleri iceren bircok etkinlik onermek istiyoruz. Bunu Sayin Cumhurbaskanimiz Demirel’in, cenaplarinin ulkemizi ziyaretine ve mezkur kutsal mekanlari gostermeye davetini tekrarlamak icin bir firsat addediyoruz. Anadolu halki size misafirperverligini gostermeyi ve sevkle selamlamayi hararetle beklemektedir. Filistinli liderlerle diyalog kurmak suretiyle Kudus’u birlikte ziyaret etmemize davetiye cikarabiliriz. Bu ziyaret bu mubarek sehri Hiristiyanlar, Yahudiler ve Muslumanlarin, hicbir kisitlama, hatta vize dahi olmaksizin serbestce ziyaret edebilecegi uluslararasi bir bolge olarak ilan etme gayretlerine yonelik dev bir adim teskil edebilir.

Uc buyuk dinden liderlerin isbirligi ile ilki Washington DC’de olmak uzere muhtelif dunya baskentlerinde bir konferanslar serisinin gerceklestirilmesini teklif ediyoruz. Ikinci serinin zamani icin Hz. Isa’nin dogumunun 2000. yildonumu ideal olabilir.

Bir ogrenci degisim programi da cok faydali olacaktir. Inancli genc insanlarin birlikte egitim gormesi birbirlerine yakinliklarini artiracaktir. Ogrenci degisim programi cercevesinde uc buyuk dinin babasi oldugu ikrar edilen Hazreti Ibrahim’in dogumyeri olarak bilinen Urfa sehrindeki Harran’da bir ilahiyat okulu kurulabilir. Bu, ya Harran Universitesi’ndeki programlarin genisletilmesi suretiyle ya da uc dinin ihtiyaclarini da temin edecek sumullu bir mufredata sahip bagimsiz bir universite seklinde gerceklestirilebilir.

Onerilen programlar asiri buyuk isler gibi algilanabilir; ama bunlar erisilmez degildir. Dunyada iki tip insan vardir. Bazilari kendilerini topluma adapte etmeye calisir. Diger bazilari ise topluma uymaktansa toplumu kendi degerlerine adapte etmek ister. Toplum butun ilerlemeleri bu ikinci tip insanlara borcludur. Onlari yarattigi icin Rabb’e sukurler olsun.

M. Fethullah Gulen / Rabb’in aciz kulu / 9 Subat 1998

benim bazý sorularým bu yukardaki papa mektubuyla ilgili þöyleki

birincisi : Papa ile müþerref olmak ne demektir ?

ikincisi : Papa nýn bahþetmesi ne demektir ?

üçüncüsü : Ýslamdan Baþka Din varmýdýr Allah katýnda geçerli tek din Ýslam ise Allahýn islamdan baþka din tanýmamasý mukabilinde müslümanlarýn baþka dinleri tanýmasý ne demektir ?

dördüncüsü : üç büyük din hangisidir bu büyüklükleri hangi ölçüdedir ?

beþincisi : Ýslamdanbaþka dinleri büyük yapan özellikler günümüzde hangi sebeblerdir ?

altýncýsý : Papanýn kýymettar hizmeti nedir ve ona karþý acizlikle o hizmetin bir parçasý olmak ne demektir?

yedincisi : Ýslam yanlýþ anlaþýlan dinmidir ?

sekizincisi : Ýslam yanlýþ anlaþýldýðýna neler delildir ?

dokuzuncusu : Ýslamý yanlýþ anlaþýlmasýna sebeb olan kimler dir ki bu kadar etkili olmuþlardýr ?

onuncusu : Ýslamýn en çok yanlýþ anlaþýlmasýnda suçlanacak müslümanlar hangi müslümanlardýr ?

onbirincisi : Madem islamýn yanlýþ anaþýlasýnda bu kiþiler suçludur o halde onlar nasýl müslümandýrlar ?

on ikincisi : Hangi müslüman bilimi inkar etmiþtir bilimi ilmi inkar eden nasýl müslüman kalabilir ?

on üçüncüsü : Papa nýn müsamahasýna müslüman birinin sýðýnmasý nasýl açýklana bilir ?

on dördüncüsü : Antakya , Tarsus , Efesi Kutsal yapan özellik sebebler hangileridir nasýl kutsal dýrlar Kutsal neye göre kutsaldýr Kutsal nedemek tir?

on beþincisi : Hangi anadolu halký Papayý bekliyordur hangi misafirperver anadolulu dur bunlar ?

on altýncýsý : Üç büyük dinin babasý doðum yeri olan urfa nedemektir ?

on yedincisi : Dünyadaki bu iki tip insanlar hangi insan tipleridir bu yuvarlak ifadeyi nasýl anlamamýz lazým ?

on sekizincisi : Rabbin aciz kulu bu sorduðumuz 17 maddelik soruya ne cevab vermektedir ?

benim sorularým cevabsýz ve þimdilik bu kadar eminim sizin daha fazla sorunuz var dýr yada islam aleminin büyük bir sorunu vardýr zannediyorum ..

--------------------------------------------------------------------------------

Dost Ýstersen Allah Yeter

www.risaleforum.0forum.biz

Bu Forumun yöneticileri Hocaefendinin talebeleri degildir. Ancak Risalei Nur talebeleridir. Ama ben acizane Muhterem hocama talebe olma liyakatim yok ama cevab vereyim.

Var.Ama "fikir" hürriyeti var. Ben pek fikir göremedim. Gördügüm sey sadece hakaret, seviyesizlik.

SÝZLER HOCAEFENDÝ MURÝDLERÝ NEDEN KUR'ANA VE SUNNETE AÝT FÝKÝRLERÝMÝZÝ SÝLÝYORSUNUZFragezeichen?

Estagfurullah. Kuran ve Sünnet biliginiz olmadigi gibi, fikirlerinizde sünnet ve kurana uymak bir yana taban tabana zittir. Sordugum sorulara cevap vermemem zaten bunu teyid ediyor.

Ben 1o senedir risalei nur okurum, ama böyle terbiyesizlik ne nur talebelerinde nede risalei nurlarda görmedim. Sen baya sapitmislardansin anlasilan.

Ha eger sulu zirtlaktan kastin Onun aglamasiysa bilki bu hassasiyet imandandir. Kurani Kerimde "Onlar Allahin ayetleri okundugunda gözleri yasarir." der. Hz.Ebu Bekirin, Ömerin, Ebu Zerin düsüp bayildiklari aglamaktan cok vakidir. Ama bunlari bilecek kadar islami bilgin oldugunu sanmiyorum.

Imanin sarti terbiyesiz insanlara göz yummakmidir? Fitnecilere yol acmakmidir?

Valla hic belli olmuyor kusura bakma. Ben tam tersini düsünürdim. Yani bu adamlar heralde Risalei nurun R sini duymamis heralde derdim. Üstelik sen adinida degistir "Menfi hareket" de kendine. Daha cok yakisiyor.

SÝZLER KURANIN MI GÜLEN DENEN ZIRLAGINMI ÞAKÝRDLERÝSÝNÝZFragezeichen

Ben kendi adima Hocaefendinin direk talebesi olma kapasitem yoktur. Olsa olsa talebesinin talebesinin talebesiyim. Onun haricinde eger zati alileriniz izin verirlerse Risalei Nur okuruz, tesbihat yapariz, Risalei nur sohbetleri yapariz. Tabi sizler kabul buyurur izin verirseniz efendim.

Valla gururdan korkan biriyim ama Üstad zalime zillet onun canavarligini arttirir diyor. O yüzden senle her türlü Risalei nur eksenli tartismaya girerim. Eger seni ikna degilde ilzam etmezsem insan degilim!

Adem

birincisi : Papa ile müþerref olmak ne demektir ?

Papa cok yasli bir insandir ve kendisi su ana kadarki papalar icinde islama en cok yakinlasandir. Bu tarz mektuplarda böyle saygi ifadelerinin kullanilmasi dogaldir. Vatikanda hatirlarsan Üstada yazdigi mektupta benzer ifadeler kullanmistir. Simdi vatikan Üstada öyle dedi diye müslüman mi oldu. Cok celiskide görüyorum sizi.

ikincisi : Papa nýn bahþetmesi ne demektir ?

Sözlükteki anlami: Eristirmek, vermek, sunmak.

üçüncüsü : Ýslamdan Baþka Din varmýdýr Allah katýnda geçerli tek din Ýslam ise Allahýn islamdan baþka din tanýmamasý mukabilinde müslümanlarýn baþka dinleri tanýmasý ne demektir ?

Müslümanlarin baska din mensuplariyla kendileriniifade etmek icin görüsmeleri Peygamber Sünnetinden gelen bir ahlaktir. Hz.Ömer kiliseyii ziyaret etmekle hiristiyanligi tanimis ve hiristiyanmi olmusdur?

dördüncüsü : üç büyük din hangisidir bu büyüklükleri hangi ölçüdedir ?

Tüm din kitaplarinda üc büyük din tabiri vardir. Buradan semavi dinler kastedilir. Kurani Kerimde Ehli Kitab diyerek onlari mesru kilar. Buradan o dinlerin tahrif edilmedigi sonucu cikmaz. Hocaefendi muhtelif vaazlarinda Imanin ve islamin rükunlarini dosta düsmana ilan etmistir. Sagir Sultan bile duymustur.

beþincisi : Ýslamdanbaþka dinleri büyük yapan özellikler günümüzde hangi sebeblerdir ?

Tamamen incelikli bir harekettir. yni türden ifadeleri papa fazlasiyla kullanmistir. Buna mukabil ne demesi gerekirdi? Üstelik evet cok saida din vardir ama semavi olan üc tanedir vede bu ücü büyük dindir. Ilk ikisi tahrif olmustur ama bu o dinlerin aslini kücültmez!

altýncýsý : Papanýn kýymettar hizmeti nedir ve ona karþý acizlikle o hizmetin bir parçasý olmak ne demektir?

Papa diyalog platformunu kurmustur, radikal sapmalara engel olmustur, onun tayin ettigi Thomas Michel risalei nura medhiyeler düzmektedir. Bu tarz saygin ifadeler kullanmak edep ve beseri ahlaktandir. O insana Hocaefendi "cennetliktir" demedikten sonra sana susmak düser. Kalbinimi cikardin dinledin Hocaefendinin?

yedincisi : Ýslam yanlýþ anlaþýlan dinmidir ?

degilmidir? Dogru mu anlasiliyor su anda?

ekizincisi : Ýslam yanlýþ anlaþýldýðýna neler delildir ?

Insanlardaki önyargilar, gereksiz korkular, tepkiler, bilgisiz olmalari vs. Islamdan korkan kac kisi islami tanimis? Üstad Risalei Nurda "Lakayidlik perdesi altinda gizlenmis Islamiyet" diyormu demiyormu? Bu ne demek?

dokuzuncusu : Ýslamý yanlýþ anlaþýlmasýna sebeb olan kimler dir ki bu kadar etkili olmuþlardýr ?

Fetret dönemindeyiz diyor Üstad. Bu konuda üzerine düseni yapmayip Islami temsil etmeyen herkes sorumludur. "Yüz yil sonra torunlarimiz -tuh o asrin gayretsiz insanlarina-dediklerinde tükürükleri yüzümüze gelmemek icin diyor Üstad. Iste o tükürügü hakedenlerdir.

onbirincisi : Madem islamýn yanlýþ anaþýlasýnda bu kiþiler suçludur o halde onlar nasýl müslümandýrlar ?

Onlara sor.

n ikincisi : Hangi müslüman bilimi inkar etmiþtir bilimi ilmi inkar eden nasýl müslüman kalabilir ?

Beni güldürdün yine. :-) Orada müslümanlar bilimi inkar etmis demiyor. Hocaefendi orada kibarca "Siz bilime düsmandiniz birakin bunu" diyor. Ama senin bu inceligi anlamani beklemekde ayri bir kabalik olsa gerek.

on üçüncüsü : Papa nýn müsamahasýna müslüman birinin sýðýnmasý nasýl açýklana bilir ?

Tüm bunlar yorum meselesidir ve kisisel ifadelerdir. Bunlari söylemek dinden cikarmaz, günahkarda etmez. Sen Zorro gibi iceri girip senin gibi hakaret etmesinimi bekliyorsun. Hocaefendi ince biri, kendisine münafik diyen bir adama "Bey" diye hitap etmistir (Yemin edebilirim). O papaz karisisinda egilen mevlana hazetleri gibi bir insandir. Mevlana hazretleride kendisi karsisinda egilen bir papaza daha cok egilmis ve soranlara bir müslüman bir hiristiyandan daha tevazu sahibi olmalidir demistir. Sen kelimelere takiliyorsun, gözüne kil kacan yaslinin kili ay zannetmesi gibi bir halin var. Tablonun bütününü göremiyorsun. Elestiri gözlügüyle baktigindan Hocaefendi ne yapsa sen bahane bulacaksin. gerci bulsan ne yazar bulmasan ne yazar!

on dördüncüsü : Antakya , Tarsus , Efesi Kutsal yapan özellik sebebler hangileridir nasýl kutsal dýrlar Kutsal neye göre kutsaldýr Kutsal nedemek tir?

Cahil oldugunu biliyorum ama yinede sasirdim dogrusu. Bu bölgeler hiristiyanligin ilk yayildigi dönemde, yani hiristiyanlik daha tahrif olmadan önce veli hiristiyanlarin bolca oldugu ve yine bircok Müslüman velilin oldugu bir bölgedir. Cok sayida hikaye vardir. Hatta bazi camilerde hiristiyan velilerin isimleri verilmistir. Biraz oku ve böyle cahil sorular sorma.

on beþincisi : Hangi anadolu halký Papayý bekliyordur hangi misafirperver anadolulu dur bunlar ?

Gel, ne olursan ol gene gel. Bu kapi ümitsizlik kapisi degildir. Anadolu halki asirlardir gayri müslümanlara glsterdigi misafirpervelikle kahraman bir millettir ki, o yüzden gayri müslümlere Ehli Zimni demistir. Anadoluda herkes, kafirler bile müslümanlarin misafiridir.

on altýncýsý : Üç büyük dinin babasý doðum yeri olan urfa nedemektir ?

Hz.Ibrahim tüm peygamberlerin dedesidir ve Urfada bulundugu rivayet edilir. Bu yüzden tüm din mpntesiplerince kutsal kabul edilir. Diyalogta ortak noktalara vurgu yapilir. Hocaefendide ortak degerlere vurgu yapiyor. Bir insana tokat vurarak diyalog yapilmaz. Biraz peygamberimizin sav hayatini oku ve böyle sorular sorma.

on yedincisi : Dünyadaki bu iki tip insanlar hangi insan tipleridir bu yuvarlak ifadeyi nasýl anlamamýz lazým ?

Ilk tip insan uyumludur, muhakemelidir. Barisa uyuma sevgiye sebep olur. Muhabbetiyle bir cekim merkezi olusturur ve insanlari etrafina toplar. Ikinci tip insan senin gibidir. Herkesi kendine benzetmeye zorlar, benzemeyenleri dislar.

on sekizincisi : Rabbin aciz kulu bu sorduðumuz 17 maddelik soruya ne cevab vermektedir ?

Rabbin aciz kulunun aciz talebesi bile olamayan ben bile böyle acik ve net cevap vermektedir.

enim sorularým cevabsýz ve þimdilik bu kadar eminim sizin daha fazla sorunuz var dýr yada islam aleminin büyük bir sorunu vardýr zannediyorum ..

Islam alemini kendi kirli emellerine alet etme, kendi adina konus.

Adem

Fetullah Gülenin Mustafa kemal Atatürk hakkýndaki görüþleri:

Fetullah gülen irtica ve Atatürk düþmaný suçlamasýna maruz býrakýlmýþtýr.

Halbuki fetullah gülenin eserleri veya konuþmalarý incelendiðinde Türkiye cumhuriyetinin kurucusu Mustafa kemal Atatürk ü kötüleyici ima yoluyla dahi herhangi bir husus tesbit edilmediði gibi Mustafa kemal Atatürk ü milli bir kahraman olarak nitelendirdiði ve ona karþý yapýlan her türlü tahkir edici davranýþa karþý çýktýðý anlaþýlmaktadýr.

Atatürk din ile Aklý mezcetmiþ bir dahi idi.

Bu konuda kendisinin açýklamalarý bizzat þöyledir:”diðer türk büyükleri için söylediklerimi onun içinde söylüyorum,artý bir þeyde istiklal mücadelesinin bayraktarlýðýný yapýp bu günlere ulaþmamýza vesile olmasý bakýmýndan da çok önemlidir Atatürk. Türkiye için hayati bir meseleyi baþarmýþ ve büyüklüðe sýçramanýn önünü açmýþtýr.elli yýl cami kürsülerinde konuþtum.hiç bir zaman Atatürk aleyhinde söz etmedim.hatta Atatürk e hakaret eden birisini cami kürsüsünden protesto ettim.

Atatürk kendi toplumunda yanlýþ biliniyor.yanlýþ takdim ediliyor.Atatürk önemli din alimleriyle Aksekili,þ.günaltay,seyit bey,Rýfat börekçi ve daha niceleriyle uyumlu olabilmiþ.

Yakýn dönem de bazý Marksist ve leninist birden bire Atatürk çü kesilmeleri ve adeta oda dinsiz ve ateistmiþ gibi onun namýna dine diyanete hücum etmeleri de Atatürk istismarýdýr.

Nutuk u dikkatle okuyanlar onun dine sahip çýktýðýný görürler.nutuk incelendiðinde görülecektir ki bu ülkeyi kurtaran Atatürk akýl ile dini mezc etmiþ bir dahi idi.ve ismet Ýnönü ile birlikte hz Muhammedin savaþ taktiklerini inceliyorlardý.

Haþiye:bu ifadelerin kaynakcalarý:2.9.1997 tarihli milliyet gazetesi yasemin çongarla söyleþiden,NTV nin 27.2.1998 tarihli püf noktasý proðramýnda yapýlan söyleþiden,mahkemenin 1994/490 esas,1995/91 karar nolu ve 1.3.1995 kararý.

Atatürk e hakaret millete hakarettir.

Bir söyleþide Atatürk le ilgili olarak kendisine yönetilen “sohbetlerinide sýk kullandýðýnýz bir hatýranýz var.siz trakyada askerlik yaparken gümülcinede bir yunan Atatürk e hakaret ediyor.bu size çok dokunuyor.”Atatürk bu milletin baþýna geçmiþ memleketi idare etmiþ bir insandý.ben bu mevzuda müdafi olurum .ona hakaret milletime hakarettir.”diyorsunuz.

Bu iþi acaba bir yunanlý deðilde bir türk yapsa idi tepkiniz ne olurdu,sorusuna karþýlýk þu cevabý vermiþtir:belirttiðiniz üzere bu sözleri aynen kabul ediyorum.yani devletin baþýna geçmiþ bir insana hakaret ettirmem .bunu kim yaparsa yapsýn Türk de yapsa Müslüman da yapsa yakýþýksýz þeyler bunlar.

Haþiye:bu ifadelerin kaynakcasý Nuriye akman fetullah güleni anlatýyor sabah 27 ocak 1995.

2-”Atatürk idari ve askeri bir dahiydi.Zaman gazetesinde atatürk’ün fotoðrafýný silindiðini görünce hemen telefon ettim ve “bu bir rezalettir dedim.bu iþi yapaný iþten çýkardýlar.”(hürriyet)

Atatürk’ü medih makamýndaki bu ifadelerinde samimi ise Allah korusun.yok takiyye yapýyorsa bu masonlarýn yutmasý mümkün deðil.

BUNA CEVAB VER ADEM YALAK HOCAN ATAYI ÇOOK SEVÝYORMUÞ

SÝZLER HOCAEFENDÝ MURÝDLERÝ NEDEN KUR'ANA VE SUNNETE AÝT FÝKÝRLERÝMÝZÝ SÝLÝYORSUNUZ????

ARKADAÞLAR SÜPER CEVABLAR VERDÝGÝ ÝÇÝN BUNU SÝLEMEYECEKTÝR

ENTERESAN GÜLEN DENE ADAMIN PAPA ZÝAYERETÝNÝ HZ ÖMERÝN KÝLÝSEYE GÝRMESÝ ÝLE BÝR TUTACAK KADAR SAPIK ALLAH'IM BU ÞEREFSÝZÝ SAVUNACAKLAR DÝYE NE HALE GELÝYORLAR !!!

disimi bastiriyor ya sabir diyorum, Allaha siginiyorum. Cevabim sana degil sen islah olmazsin. Baskalari okusun diye yaziyorum.

Üstad hazretleri nasilki venizelosa laf kondurtmam dediginde bu olabiliyorsa Hocaefendide diyebilir. demekle dinden cikmaz. Efendimiz sav Ebu Cehilin bile arkasindan "ölenlerin ardindan kötü konusmayin" diyor. Dolayisiyla bu konuda cevaz vardir. Ancak islam hukukundan bihaber olan sahislarin bunu anlamasini bekleyemeyiz. Hocaefendi Atatürkü kullanarak dinsizligin propagandasini yapanlara karsi koyuyor. Bu ülkede halkin yüzde 90i Atatürkü kayitsiz sartsiz seviyor hatta sevmeninde ötesinde. Hocaefendi bu sevgiyi kullanarak dine tesvik ediyor. Dikkat ederseniz Atatürk dini severdi diyor. Simdi bu yanlis olsa dinin bir sorumlulugu varmi? Var diyen fikihci olamaz. Dolayisiyla bu tamamen pedagojik bir yaklasimdir. Atatürkcüyüm diyen ve batili yasami özendiren, dine karsi cikan insanlara cevaptir. Diyorki, Atatürk dini övdü, size ne oluyorda dine saldiriyorsunuz. Burada kastin tamamen dini övmektir. Ha bazilari diyebilirki, gerek yok, sukut yeter falan filan. Ama bu tamamen bir yaklasim meselesidir. Neticede Üstad:

"Hayri kesir icin serri kalil islenir" diyor. Yani eger islamiyetin menfaati coksa bir konda cüzi ser islenir. Yani Üstadin cevazi vardir.

Vesselam

Adem

ULAN ÞEREFSÝZ M KEMAL 1938 DE ÖLMÜÞ BEDÝÜZZAMAM HZ LERÝNÝN ONA SÜFYAN VE ÝSLAM DECCALI DEDÝGÝNÝ BÝLMEMMÝSÝN BE ADÝ

BEDÝÜÜZAMANA HAKERETMÝ EDÝYORSUN M KEMAL MÝ SENÝN TANRIM BE GULNECÝ SÜRTÜK

SABR EDÝYORMUÞ ÞEREFSÝZ BÝR DAHA BURDA AÇ.TIGIMIZ KONULARI SÝLMEKTEN UTAN ÖNCE

GÜLENCÝ ÞEREFSÝZ M KEMAL DÝN ÝLE AKLI MEZC ETMÝÞ BÝR DAHÝ DÝYE ONA YALAKILIK EDÝYORSUN

BEDÝÜZZAMAN NEREDE M KEMALE TEK BÝR ÝYÝ SÖZ SÖYLEMÝÞ BE HAÝN BE MUNAFIK BE SURTUK

Hadis.1: Ümmetim hakkýnda en çok korktuðum aðzý iyi laf yapan munafýktýr.(C.Sagir 175)

Hadis.2.: Allah ýn en çok kýzdýðý kimse ,dinini dunyaya alet etmek için hukumdarlarýn memurlarýný ziyeret eden alimdir.(C.Sagir 1232)

Hadis.3.: Ýnsanlarýn en kötüleri ,insanlar arasýnda yaþayan kötü alimlerdir.(C:S 2438 –Bezzar)

YUKARDAKÝ FETTOÞ MUNAFIGINI VE TALEBESÝNÝ M KEMALÝ NASIL YALADIGINI GÖRDÜNÜZ

Kur'ân'a zararlý öyle bir adam çýkacak dediðimi ve sonra Mustafa Kemal o adam olduðunu zaman gösterdi.(E/1:284)

…ben Beþinci Þua aslýnýn verdiði haberin bir kýsmýný, orada bir adamda gördüm. Mecburiyetle o çok ehemmiyetli vazifeleri býraktým. Ve bu adamla baþa çýkýlmaz, mukabele edilmez diye, dünyayý ve siyaseti ve hayat-ý içtimaiyeyi terk edip yalnýz imaný kurtarmak yolunda vaktimi sarfettim.(Þualar:359)

Ben, kýrk-elli sene evvel, müteþabih bir hadîs-i þerifin bir harika mânâsýný beyan etmiþtim. Ve sonra Risale-i Nura yazmýþtým ki: "Bir adam sabah kalkar alnýnda, (Hâzâ Kâfir) yazýlmýþ bulunur." yani, Avrupa gibi baþa þapka giyer ve onu cebren giydirir. "Bir kumandan hayatiyle ve mematiyle beni tasdik edip, iþte o adam benim" diye, acip icraatýyla bu hadis-i þerifin hakikatini ispat ettiði halde, zalimler nurlara iliþmesinler diye ben mahrem tuttum.(Tiryak)

Risale-i Nur'un mahrem bir parçasýnda elli sene evvel bir hadîsin tefsirinde,*1907 muhakematý bediyyenin gayri matbu tetimmesi Naþirler)elli sene evvel bir hadîsin tefsirinde, cebrî kanunlarla þapkayý giydiren ve Din-i Ýslâm'ý bu mübarek Türk Milletinden kaldýrmak için Lozan Muahedesinde söz veren ve pek þiddetli ve dehþetli hücumlarýna raðmen hiçbir hakikî Müslüman-Türk'ü protestan yapamayan ve Millet-i Ýslâm için pek çok zararlý olduðunu ef'aliyle isbat eden ve hadîs-i þerifin haber verdiði o müdhiþ þahýs kendisi olduðunu hayat ve mematýyla gösteren Mustafa Kemal'e bir mahrem eserde "Din yýkýcý, Süfyan" dediðimizi ve "kalblerdeki sevgisini bozmaða çalýþtýðýmýzý" isnad edip kararnamede mahkûmiyetimize sebeb olduðunu…….(Emirdag-2-52)

ENTERESAN GÜLEN DENE ADAMIN PAPA ZÝAYERETÝNÝ HZ ÖMERÝN KÝLÝSEYE GÝRMESÝ ÝLE BÝR TUTACAK KADAR SAPIK ALLAH'IM BU ÞEREFSÝZÝ SAVUNACAKLAR DÝYE NE HALE GELÝYORLAR !!!

ULAN ÞEREFSÝZ M KEMAL 1938 DE ÖLMÜÞ BEDÝÜZZAMAM HZ LERÝNÝN ONA SÜFYAN VE ÝSLAM DECCALI DEDÝGÝNÝ BÝLMEMMÝSÝN BE ADÝ

GÜLENCÝ ÞEREFSÝZ M KEMAL DÝN ÝLE AKLI MEZC ETMÝÞ BÝR DAHÝ DÝYE ONA YALAKILIK EDÝYORSUN

BEDÝÜZZAMAN NEREDE M KEMALE TEK BÝR ÝYÝ SÖZ SÖYLEMÝÞ BE HAÝN BE MUNAFIK BE SURTUK

Hadis.1: Ümmetim hakkýnda en çok korktuðum aðzý iyi laf yapan munafýktýr.(C.Sagir 175)

Hadis.2.: Allah ýn en çok kýzdýðý kimse ,dinini dunyaya alet etmek için hukumdarlarýn memurlarýný ziyeret eden alimdir.(C.Sagir 1232)

Hadis.3.: Ýnsanlarýn en kötüleri ,insanlar arasýnda yaþayan kötü alimlerdir.(C:S 2438 –Bezzar)

Kur'ân'a zararlý öyle bir adam çýkacak dediðimi ve sonra Mustafa Kemal o adam olduðunu zaman gösterdi.(E/1:284)

…ben Beþinci Þua aslýnýn verdiði haberin bir kýsmýný, orada bir adamda gördüm. Mecburiyetle o çok ehemmiyetli vazifeleri býraktým. Ve bu adamla baþa çýkýlmaz, mukabele edilmez diye, dünyayý ve siyaseti ve hayat-ý içtimaiyeyi terk edip yalnýz imaný kurtarmak yolunda vaktimi sarfettim.(Þualar:359)

Ben, kýrk-elli sene evvel, müteþabih bir hadîs-i þerifin bir harika mânâsýný beyan etmiþtim. Ve sonra Risale-i Nura yazmýþtým ki: "Bir adam sabah kalkar alnýnda, (Hâzâ Kâfir) yazýlmýþ bulunur." yani, Avrupa gibi baþa þapka giyer ve onu cebren giydirir. "Bir kumandan hayatiyle ve mematiyle beni tasdik edip, iþte o adam benim" diye, acip icraatýyla bu hadis-i þerifin hakikatini ispat ettiði halde, zalimler nurlara iliþmesinler diye ben mahrem tuttum.(Tiryak)

Risale-i Nur'un mahrem bir parçasýnda elli sene evvel bir hadîsin tefsirinde,*1907 muhakematý bediyyenin gayri matbu tetimmesi Naþirler)elli sene evvel bir hadîsin tefsirinde, cebrî kanunlarla þapkayý giydiren ve Din-i Ýslâm'ý bu mübarek Türk Milletinden kaldýrmak için Lozan Muahedesinde söz veren ve pek þiddetli ve dehþetli hücumlarýna raðmen hiçbir hakikî Müslüman-Türk'ü protestan yapamayan ve Millet-i Ýslâm için pek çok zararlý olduðunu ef'aliyle isbat eden ve hadîs-i þerifin haber verdiði o müdhiþ þahýs kendisi olduðunu hayat ve mematýyla gösteren Mustafa Kemal'e bir mahrem eserde "Din yýkýcý, Süfyan" dediðimizi ve "kalblerdeki sevgisini bozmaða çalýþtýðýmýzý" isnad edip kararnamede mahkûmiyetimize sebeb olduðunu…….(Emirdag-2-52)

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...