Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

olalibilir kardesim. hakkinizi helal edin. tartismalara ve elestirilere acikiz. bu forumda tüm cemaatlerin temsilcileri bulunuyor. Her kesimden insan var. Müslümanda, Budistde, Ateiste, Siiler, aleviler, Nurcular, hocaefendi talebeleri, tarikatcilar... Herkese acigiz. Tartisma uslubu önemli.

Sizden ricam,

1. Konulari dogru yerlere koymaniz

2. Tartismalarda hakaret olmamasi

3. Bu kadar fazla konu birden acmayin lütfen. Bu kadar yaziyi kim okuyacak? Gerek oldukca acarsaniz, daha iyi konusabiliriz.

Sonuçta risalei nura fedaiyiz.Birde ben gülencilerden daima hakaret yemekten býktým.

Güzel abicim, Risale-i Nur'a fedai isek ocu buculari birakalim ve aslimiza dönelim. "Gülenci" de ne demek, bende gülmeyi cok severim, Peygamberimizde güler yüzlü degil miydi? ;-) Bende ateist, kendisiyle problemleri olan insanlardan cekistirilmeyi biktim, simdi bu iki unsuru kiyas et, kimlere karsiyiz kimlerle beraberiz...?

@SeRDeNGeÇTi ve musbethareket

YETER ARTIK KARDESIM.

Sizler müslümanmisiniz, yoksa misyoner mi?

Tam 42 tane konu actiniz. Cogunu ikiser, ücer defa.

Kendi forumunuzdan kopyalayip buraya tasimayin konularinizi.

Adam gibi, bir konu acin ve kendi fikirlerinizi yazin.

Actiginiz diger tüm 42 konulari silecegim. Size 1 gün müsade. Actiginiz tüm konulari bir konuda toplayin:

http://www.misawa.de/cgi-bin/sbb/sbb.cgi?&a=forum&forum=202

]SÝTENÝZE GELME SEBEBÝMÝZ MÝSYONERLÝK DEGÝL OYLE OLSA ÝDÝ GÜLEN GÝNÝ PAPAYI ZÝYARET EDER YAHUDÝ HEYETÝYLE HAHAMLARLA DANS EDERDÝK

SÝTEYE GELME SEBEBÝMÝZ YURD DIÞI FAALÝYETLERDE BILUNAN BÝR ABÝMÝZÝN TAVSÝYESÝ UZERÝNE OLDU VE BU SÝTEDEN ÇOK DOSTLAR KAZANDIK

GÜN GEÇTÝKÇE GÜLEN DENEN YARATIGIN NE MAL OLDUGUNU HER NUR TALEBESÝ ANLIYOR

SÝZ KENDÝNÝZE DÝKKAT EDÝN ÝSTERSENÝZ ATABÝLÝRSÝNÝZ

AMA BÝLÝN RÝSALE NURU YEDÝRTMEYECEGÝZ ZALÝM GÜLEN VE EKÝBÝ HAS DAÝRE TARAFINDAN RED EDÝLMÝÞTÝR TARÝH 27 AGUSTOS 2008

AÇTIGIM KONULARI ARANIZDA BÝ,R FETTOÞÇU VAR DEVAMLI SÝLÝYOR

ARTIK BÝZDE BÖYLE KONUÞACAGIZ :selam:

Arkadaslar burada psikolog falan varmi?

GÜLEN GÝNÝ PAPAYI ZÝYARET EDER YAHUDÝ HEYETÝYLE HAHAMLARLA DANS EDERDÝK

valla ziyaret degil ama dans iyi yakisirdi size.

GÜN GEÇTÝKÇE GÜLEN DENEN YARATIGIN NE MAL OLDUGUNU HER NUR TALEBESÝ ANLIYOR

Gün gectikce Hocaefendi daha milyonlara ulasiyor. Nur talebelerini etrafindaki birkac kisiden ibaret sanmandan dolayi seni mazur görüyorum.

AMA BÝLÝN RÝSALE NURU YEDÝRTMEYECEGÝZ

Risalei nur umumun malidir, kimseye ait degildir. Isteyen herkes kapasitesine göre istifade eder. Risalei nuru Üstad kendinize okuyun diyor. Üstad elimizde nur var topuz yok diyor. Senin elinde ben nur falan göremiyorum.

ZALÝM GÜLEN VE EKÝBÝ HAS DAÝRE TARAFINDAN RED EDÝLMÝÞTÝR TARÝH 27 AGUSTOS 2008

Muahahahah :Applaus:

Yanliz su has daireyi merak ettim ben. Dur tahmin edeyim:

Sen (menfi hareket), Serdengecti ve arkadaslari? :-)

AÇTIGIM KONULARI ARANIZDA BÝ,R FETTOÞÇU VAR DEVAMLI SÝLÝYOR

O fettocu dedigin arkadas Hocaefendi talebesi degildir. Hayatini Risalei Nura adamis, bizzat Üstadin talebeleriyle kontagi olan bir kardestir. Ancak biz elhamdülillah uhuvvet sirrini anladigimizdan dolayi birbirimizle gayet iyi geciniyoruz. Bizim icin ocu bucu yoktur. Sen bile bizim aramiza tefrika atamazsin, capin yetmez.

ARTIK BÝZDE BÖYLE KONUÞACAGIZ

Evet gercekten cok hakikatli konustun. Korkusuz ve dorgulari haykiran bir cengaver. Bir islam fedaisi! Hak bildigini Hak namina haykiran bir yigit delikanli! :-)

Cocuksunuz siz...

Adem

:selam:

Valla abi, mevzuuyu pek anlamis degilim, yazdiklarinizin hic birinide okuyamadim, hepsi sifreli geliyor.

Diger arkadaslarin yazdiklarina bakilirsa, iyiki okuyamamisim dicem..

Herseyde vardir bir hayir, mizacim biraz ters oldugundan belki bukadar seffaf yazamazdim.

ben ne Nurcuyum ne Gülenci nede Fethullah´ci, ama insani gördümmü tanirim abi. Sizi nedense hic biseye benzetemedim.

Hem Risale fedailerisiniz, hem Risaleye hizmet verene düsman.

Ne bicim ilim ögrendiniz siz? oysaki ilmin tümü edeptir.

Sormak baskadir, camur atmak baska...

Bakin cok samimi söylüyorum; Insan ve her beser kusur isler, peygamberlik kalmadigi icin, geri kalanimiz kusura tabidir.

Fethullah Gülen de peygamber degil, size ters gelen hal ve davranislari olabilir. Anlamak icin sorun arastirin. Icinizdeki kin sizi kimseye haksizlik etmeye yönlendirmesin, olaki o begenmediginiz insan sizden üstündür.

"Allah bilir siz bilmezsiniz"

Zinnun i Misri ks diyorki: "Allah bir kula musibet vermeyi dilerse, ona, dilini sevdigi kullara karsi uzatmasina icin izin verir."

nefsinizi hesaba cekin, kininiz dinince konusun, kizgin halde konusmak sünnete aykiri, dinde mehruhdur.

vesselam

SENÝN GÝBÝ GÜLENCÝ HÝLEKAR VE KARNI GÖZÜ HARAMDA OLAN BÝR KÖPEK OLACAGIMA ÖLMEYÝ YEGLERÝM

BE ZINDIK BE KAFÝR BE MUNAFIK UTANMADAN BURDA KÝRLÝ HESABLAR ÇEVÝRÝYORSUN

ERKEKSEN ADMÝNÝN VERDÝGÝ LÝNKE BÝR TIKLA

O KONU DURUYORMU

GÜLENÝN YAPTIKLARI CÝNAYETLERE ÝÞTÝRAK ETME ODA SENÝN GÝBÝ ÝKÝ YUZLU BÝR ÞEREFSÝZ ÇOCUGUZ HA

SENÝN GÝBÝ 100 ÇOCUK OKUTTUM BE OLUM ADEM

ERKEKSEN FORUMUMUZA GEL BVURDA YÝGÝTÇE SENÝN SURATINA TUKURMEYE DEVAM EDÝYORUZ

HER MUSLUMANIN HER FETTOÞÇUYA YAPMASI GEREKTÝGÝ GÝBÝ

ZÝLLÝ MUNAFIKALRRRRRRRRRRRR

@el-saida

Güzel kardesim, sana yaziyorum, diger arkadaslarinada söyle diye:

1. Bu Forum Üniversite tarafindan Almanyanin en büyük, en demokratik en serbest, en hürriyetperver ve en bagimsiz platforum secildi. Kaynagi:

http://misawatruth.wordpress.com/2008/06/28/groser-erfolg-fur-das-misawa-forum-in-einer-forschungsarbeit/

Yani bu Forumda herkes söz sahibi olabilir, fikirlerini anlatabilir. Kalkipta yazilarinizin silinmesinden dolayi, foruma laf atmayin.

2. Bu Forum hic bir cemaate bagli degil. 10 senedir herkes kendi cemaatine baglamak istiyor. Bu Forum bagli degildir. Ve hic bir zamanda bagli olmayacaktir. Forumdaki sahislar elbette cemaatlere baglidir. Ama hic kimse "Bu forum x cemaatin" diyemez, dedirtmem!!

3. Bu Forumda tartismak serbesttir. Fakat tartisirken küfür edilmesine asla tahammül etmem.

4. Forum "Spam"-Forumu degildir. Sizin iki arkadasiniz iki günde 142 tane konu actilar. Hemde hic alakasi olmayan bölümlere ve konulara. Mesele konun basligi "Domuz eti neden haram?" Arkadaslariniz bi konuya "Fethullah Gülen ve Atatürk" yazisini ekliyorlar vs. Veyahut "kitap tanitim" bölümüne "Ademe cevap". Bu kadarida pes dogrusu. Bu sekilde tam 142 tane yazi. Insaf yani. Hepsini teker teker sildim ve canim cikti.

Forumumuza hos geldiniz. Buyurun, her konuyu tartisalim, fakat yukaridaki maddelere herkesin, benim dahi, uymam gerekiyor.

fikirleri yüzünden silinmediler spamledikleri icin diyorsn webmaster. Hangi fikir,:-) adam hocaefendiye yapmadigi hakaret kalmadi. Ben böylesini ilk kez görüyorum yaw. Valla biri inanir minanir diye bu sacmaliklara neredeyse oturup hepsine cevap verecem. Tamamen beyni yikanmus ve sulanmis insanlar. cok agir psikolojik vaka. Bunlar hocaefendiye bukad yüklendi, sanirim iflah olmazlar, ahirettede helallik dilemedikten sonra pacayi kurtaramazlar. O yüzden aciyorum onlara.

ben anladim demek istedigini. nur dairesi yaklasirken böyle fitnecilerin cikmasi dogal. Bazi radikaller insani risalei nurdan sogutacak, tek korkum bu. Böyle tipler var ama internet ortaminda daha cesaretli oluyorlar. Disarida cesaret edemedikleri seyleri burda yapiyorlar. Hocaefendi kizmasa beddua edecektim ya neyse...

Inan Adem abi, sirf internetde kalsalar birsey demicem, internetin tuslarina mantikli bir sirada basamayan cok büyüklerimiz var, ama cesitli medreseleride köse bucak etmeye basladi böyle fikirler ve bu fikrin ekolleri. Maalesef sahsi tecrübeden dolayi bunlari söylüyorum, siz belki daha iyi bilirsiniz

hic sorma. su anda ergenekona en cok saldiran Zaman gazetesi, hep gündemde tutuyor. O yüzden Hocaefendiye saldirilar had safhada. Zaman gazetesi birinci, stv yükseliste, radyo ödül aldi, aksiyon birinci, ögrenciler birinci, tv sayisi bese cikti, nur daireleri uhuvvetli sekilde yaklsmakta, nur sohbeti yapilan sohbetlerimiz cig gibi büyüyor, her ilcede okullar aciliyor. ee tabi birileri simdi saldiracak tabi. ama maalesef bazi kardesler bunlar tarafindan kullandiriliyor. Son zamanda stadin yakin talebeleri Hocaefendiyi kabullenip övgü dizmeleri birilerini fena kiskandirdi- Ismini vermek istemedigim bir cemaatin inter sitesi bas haber olarak Hocaefendinin neden nur talebesi olmadigini yorumlamis!

Yani dikkat etmek lazim nur talebeleride ergenekonun dümen suyuna girebiliyor...

Vesselam

Adem

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...