Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

tayyip beyin cumhurbaskani olmasi ileri donuk siyasetden ayrilmasi demektir. ayrica cumhurbaskani olursa siyasi gorusunu dile getiremez.cumhurbaskani gorevi turkiyede pasif bir gorevdir.ancak sunulan kanunlara evet veya veto deme hakki vardir. kendisi yeni kanun cikaramaz veya sunamaz. aslinda bu konuyu medyada konusmak ve surekli basta tutmak sorgulamak baslica hatadir cunku zarari turk ekonomisinedir.zaten belirli kesimler boyle firsat bekliyorlar ve kolluyorlardir.turkiyede suan herkes sonucu bekliyor ve suan bile beklemekden dolayi turkiyenin ekonomisi suan durmus bulunmaktadir.tayip beyin nekadar gonlu ve inadi ( hapise atildiginda bu artik muhtar bile olamaz deniliyordu) olsada bile cumhurbaskani olmayacakdir.

bence büyük bir fark etmez cünkü bizim Basbakanimiz yani Erdogan cook iyi is yapiyor (als Basbakan) aynisini Cumhurbasbakanimizinada diyemiliriz

PS: denkt mal 20 jahre zurück ok ich war da noch nicht auf der welt aber wie mein Vater mir alles erzählt hat hab ich mir schon ein bild gemacht!

und kuckt euch viele region türkeis heute an

büyük bir fark var ve daha ileri gidiyor

• 2 Wochen später...
OLSUN, adam köskte dinlenmeyi haketti!! Hem bu saadece bir Politika!! Isterse oradanda herkese istedigini yaptirir!! Meclisde'de AK-Parti böyük bir cogunlulugu kazandigi zaman, hersey Tayyip Erdogan'a ve Türkiye'ye iyiye dogru gidiyor demektir :)))....adamlar bir kac sene icinde Türkiye'yi canlandirdilar, allah hepsinden razi olsun...gerci gercekten neler döndügünü biz normal bir vatandas olarak bilemeyiz, ama yinede, ilerleme oldugu kesin!!

• 3 Wochen später...

BENCE TAYYIP BASBAKANLIKDAN CEKILSINDE ARTIK NE OLURSA OLSUN!!

BANA SORARSANIZ CUMHURBASKANI DA DEGIL BENCE BIRAZ EVE GIDIP ÖZGECMISINI OKUYUP KENDINE GELSIN VE YALAKALIGI VE SEFFAFLIGI BIRAKSIN!!O ESKI GÜNLERDE VERDIGI SÖZLERI VE VAADLERI HATIRLASIN VE MÜSLÜMANLARI SU-i ISTISMAL ETMEKDEN VAZGECSIN!!!

YASASIN BAGIMSIZ TÜRKIYE!!!

• 3 Wochen später...

S.A.

Tayyip Beyin yurt icin iyi seyler yaptigindan süphesizim. Baskbakanlik Masallah iyi yakismis.

Alternatifler pek iyi görünmüyur, Erdogandan sonra Abdullah Gül benim Tercihim. Cok saygili ve sagduyulu bir insana benziyor.

Cumhurbaskanlik icin Tercih´de bulunamiyacam.

Hayirli olsunda, kim olursa olsun.

• 2 Monate später...

Türkiye bu sistemle adam olamaz...

düsünsenize 353 milletvekili olan bir partinin degilde

2 haftadir muhalefette olan 150 milletvekili olan bir partinin dedigi oluyor....

yazik ülkeme yazikkkkk... :-(

daha 300 sene önce dünyaya nam salan bir ülkenin haline ve durumuna bakin... :-(

yazik bu insanlara yapmayin artik... :-(

Belki kimsenin açýk olarak dili varmýyor ama bu kaosun tek nedeni Kemalistlerin Mustafa Kemal ve Atatürkçülük için tasalanmalarý. Yani kýsacasý, Atatürkçülük adýna Demokrasi kurban ediliyor.

Bence bu meclis Demokrasiyi gerçekten seviyorsa, baþta Atatürkçülüðü anayasadan çýkarsýn.

"Vay mürteciii!! Sen kim oluyorsun da böyle birþeyi söyleyebileceðini zannediyorsun?! Seni vatan haini senii...!"

Kim olduðum önemli deðil. Bu benim fikrim. Eðer gerçek anlamýyla Demokrasiyi savunmak mürtecilik ise, herkes þahit olsun, ben bir mürteciyim. :tup:

Ayrýca vatan haini de olamam çünkü Türk vatandaþý deðilim ki... :-D

aslinda bu cumhurbaskani adayinin hanimi basörtülü oldugu icin bütün bunlar yasaniyor...

bununda bu hale yani buraya kadar tamda secimlerde hortlamasinin en büyük suclularindan biride AKP kendisidir...

neden? diyecek olursaniz...

Basbakan kendisi bundan 2-3 yil önce bu konuyu (basörtüsü) rafa kaldirdik, toplumda huzursuzluk istemiyoruz dedi.

siz rafada kaldirsaniz sonunda sizin yüzüne bu konuyu carpacaklardi bunu bilmeliydiniz....

yüzlerce (sagduyulu) sivil toplum örgütü ve 1-2 siyasi parti zamaninda dedi bu konuyu rafa kaldirmayin gelin halka referandum yapalim herkes kurtulsun artik bundan. fakat AKP hükümeti devamli kacmak istedi bu konuda ama onuda yakaladi sonunda...

eger ozaman referandum yapilsaydi halkin ezici cogunlugu "yasak kalksin heryerde" dicekti ve bu sorun simdi olmicakti...

AKP cok hassas konularda bence asla Meclisteki ezici cogunlugunu kullanmayip devamli sansini kayip etmistir 5 yil icinde.

ben TR de AKP bundan sonrada aktif bu sorunlari cözecegini sanmiyorum...

kendim ettim kendim buldum dünyasi arkadaslar

Rabbim gelecek secimde Ülkeme ve Dinime gercek manada is yapanlara firsat versin (amin)

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...