Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

S.A.

Sevmemek bi kenara, cagimizda bazi Toplumlar var - yani nefret Duygusu hissetmemek bile zor geliyor. Ta öyleki bazi migde bile bulandiriyor, sadece isimleri kulagima deydigi zaman.

Iyi Hadi seytana kanmiyim diyorum, sonra bi baktim´ki seytan bile yaninlarinda basit bi seyirci kaliyor. Yani her karanlik ve insandisi magrifetleri Bilezik gibi kollarina takmislar: Yalanci, Düzenbaz, Fitnelik, Kiskirtici, Cinayet toplu sekilde...Isimleri agiza alinmaz Nankörlerin listenin sonu gelmez.

Bunlara Duygusal Tutmumu kontrol altinda tutamiyorum, gercekten elimde degil. Acaba bende mi Günahkarlardanim diye soruyorum kendime??

• 1 Monat später...

Acimak ve Sefkatli olmak guzel bir ilac ve recete,

Allah c.c. Tavuk denen yumurta makinesine verdigi su hisse bir bakalim.

Tavuk yarusunu korumak icin aslan kesilir,iti o cesaretiyle korkutur kacirir,

keratalari biraz buyutulunce yavrusunun onunden ekmegini aldigi gibi,yavru anasini,Ana ise yavruyu tanimaz hale gelir,

Sefkat hissi iptal olundugu icin,

Muminde bu Sefkat hissi imani nisbetince olacagi gibi Fitratida az cok rol oynayabiliyor,

Sefkat Sevgiden ustundur Sefkat edip aciyin hallerine.

Evet.

Bir kisiye nefret duyuyorsan, mesela bir kusurundan dolayi.

Diyelim ki bir e$ek $akasi yapti ginede nefret duymiyacaksin, kusurnu affedeceksin, en azindan Allah icin sevceksin. Webci abinin dedigi gibi, Bir müslüman bir müslümana 3 günden fazla küserse, bütün kanini dökmüs gibi olur yani oldürmüs gibi, diye bir hadisi serif vardir.

Herkezin kusuru var, ho$ görmek lazim affetmek dua etmek lazim, bu bir müslümana yaki$an davranistir.

• 2 Wochen später...

Üstad Bediüzzaman Hutbe-i Þamiye'nin bir yerinde mealen diyor ki: Sakýn ha Kafirlerin Küfrü ve Küfür halleri sizleri öfkelendirmesin. Çünkü Cehennem azabý yeter onlara.

Baþka bir yerde de (eserin adý aklýmda deðil) Mü'minin adaveti acýma duygusuna inkýlab edeceðinden bahsediyor.

Selamlar

• 2 Monate später...
nekadar cok seversen hayatindan okadar cok zevk alirsin kardesim...ama suda bir gercek herkezi ayni derecede sevemiyorsun veya hic sevmiyorsun, webmasterin dedigi gibi insanlara karsi nefret öfke duygusu tasimamali bir müslüman...herkeze sefkatle muamelle etmeli...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...