Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

hmmm,...bu sorunun cevabini vere bilmek icin, bi insan simdiki Türkiye'yi kendi cebi gibi bilmelidir, ona göre bir spekülasyon yapabiliriz, o bile coook cokk olabilecek gerceklerden uzak bir düsünce'de olabilir!! Bakis acisi da cok önemli. Ben bir Türk olarak baya bi sevinirdim, ama meselaa bir alman bunu hic ama hic düsünmek bile istemez,...

Türkiye, Osmanli Devletin'len karsilasdirilamaz, onun icin'de Türkiye dünyayi nasil yönetir bilemem, ama Osmanli Devleti kadar yönetebilecegini hic sanmiyorum. Daha önemlisi, nasil bir Hükümet kurulacagini düsünüyorum, cunki simdiye kadar Türkiye'de iyi calisani fazla yasadmadilar!!

Gelelim benim düsüncelerme:

Bencese ilk önce Türkiye, geleceye bakmadan önce gecmisini iyi tanismasi lazim ve o zamanki yapilan hatalari telafi edip düzeltmesi lazim. En önemlisi'de gercek bir müsliman gibi, Kuran'da emredildigi gibi harekt etmektir, oda zaten Osmanli Hükümetin yikilma sebeplerinden biridir!!

Kesin birsey yazamiyacagim, cünki Türkiye'nin politikasini fazla takip etmiyorum,AMA Türkiye eger dünyayi yönetebilecek bi seviyeye gelirse, coook ama cook sevinirdim, cünki ozaman Dünya'Da mazlumlarin, mesela Israil'de filistinde müslümanlara yapilan eziyet ve acilmis olan bi savas ortadan mutlaka kalkar, ve müslümanlar zulum cekmezler (tahminimce).

• 1 Monat später...

Türkler dünyayý yönetseydi...

- Japonya'daki Fudjiyama daðýnýn yamacýnda...

- Afrika'da Klimandjaro daðýnýn yamacýnda...

- Mýsýr'daki piramitlerin üzerinde...

- Allah göstermesin, Mekke daðlarýnýn bir yamacýnda...

- Allah göstermesin, Medine'deki Uhud daðýnýn yamacýnda...

- Berlindeki Reichstag'ýn kapýsýndaki "Dem Deutschen Volke" yerine...

- Amerikan Dolarý'nýn üzerinde "In God we trust" yerine...

- Kudüs'teki aðlama duvarýnýn üzerinde

- Paris'teki Eyfel kulesinde baþtan aþaðýya...

- ABD'de dört büyük cumhurbaþkanlarýnýn koca büstleri olan daðýn yamacýnda...

- Rio de Janeiro'daki üzerinde Ýsa heykeli olan daðýn yamacýnda...

- Avustralya'daki Uluru (Ayers Rock) daðýnýn yamacýnda...

- Grönland'ýn iç tarafýnda kalan koca buz kitlesinin üzerinde uzaydan görülebilecek þekilde...

- Antarktika'da Güney Kutbunu iþaretleyen sütunun üst tarafýnda ekleme olarak...

- Everest daðýnýn yamacýnda...

- Hawaii adalarýnda Honolulu daðlarýnýn bir yamacýnda...

- Ve nihayet Aðrý daðýnýn yamacýnda...

..."Bir Türk dünyaya bedeldir" yazýsý yazardý! :-D

• 2 Wochen später...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...