Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

arkadaslar ben cevremden cok duyuyorum

simdiki gencler yani türk gencler geneliklle yabanci kizlarla gezip tozuyorlar.ve ciddi olup olmadiklarini sorduklarinda kesinlikle"hayir" diyorlar..

peki neden yabanci kizlarla gezilip tozuluyor??

hicmi artik günah sevap düsünülmüyor?

Neden yabanci kizlari kullaniyorlar?

Ya bakin, ben bunu avusturyalilara cok anlatmaya calisiyorum...

Yani bunlar cok gezdigi ve dolastigi icin, sadece o gezen dolasan discolara giden türkleri görüyor, ve türklerin hepsinin böyle oldugunu düsünüyor!

Bizim eski sinifa ben az bi cok anlatabildim Allaha (c.c.) cok sükür.

Ama bunlar bilmiyorki, türklerin cogunlugu normalinde iyi huylu ve serefli insanlar.

Ama o discolara takilan genclerin arasinda bazilari iyi kisiler cikiyor, tek "mitlaufen" ettikleri icin ve ayaklarinin cok cabuk kayma imkani olduklari icin, bunlarda oralara takiliyor, ben bi cok arkadas taniyorumki böyle hayatlari var, ama gerceginde cok iyi cocuklar, gözümün önünde kayip gidiyorlar.

Yani o genclerin bi cogunu kurtarabiliriz.

Bide bi türkte, serefini tamdan yitirmediyse, Allah(c.c.) korkusu bulunur.

Yani Allah (c.c.) diye bagirinca birazcik da olsa bi titreme vardir onlarda.

Allah onlari o batakliktan kurtarmayi nasip etsin insallah!

@ademade

senin yazdiklarin mutlaka dogru, fakat benim demek istedigim özünde su..

neden kiz arkadasi sectiklerinde bilhasa yabanci kizlari seciyorlar??

benim cevremde bir cok tanidigim gencler var ve neredeyse hepisinin yabanci kiz arkadaslari var..bunu sormak istiyorum aslinda???

Türk kizlari cikarsaydilar dahami iyi olacakti... ;-)

OK Spaß beiseite...

Bence bu isi türk kizlarla yapmayi üseniyorlar, cünkü bi türk kizi onlarda sorun yasatir bence...

Türklerde namus denen bisey vardir. Yani simdi adam cikip kizla gezip tozup sonrada onu bi kenara iterse, o cocugu mahvederler.

Ama Almanlarda biraz degisik, onlara baya cok sey normal geliyor (bize anormal gelen seyler bile...)

Bilmem anlatabildimmi!

Gerci bu konuda pek tecrübem yok ama düsüncelerim böyle-

Yanlis bisey söylediysem eger, kusuruma sayin.

evet ademade abinin dediklleri binebi dogru türkle türk birlikde olursa o zaman araya namus meselesi filan giriyo ama bi türk erkekle yabanci bi kiz oldumu belli zaten belirli bi süre icin onu kullanip atacagi. Ama iste simdide Gülseven kardesimin dedigi giriyor araya. Ahirette ne fark edecekki ha türk ha yunan ha bilmem ne.

@ademade

ayrica su diskolara takilipda hala iyi olan arkadaslari ben pek anliyamadim, evet bede biliyorum öylelerini ama onlardan gercekden bisey beklenemez diye düsünüyorum, madem düzgün biriyse niye öyle sacma sapan yerlere gidiyolar? madem öyle yerlere takiliyolar o zaman onlarin nereleri düzgün?

Oralara girdikden sonra o insan az bi zaman sonra ordaki Stammkundeler gibi olmaya baslarlar, kisacasi orasi bi BATAKLIK girdikce ceker seni!

Kurtulma ihtimalleri var belki ama kullanmiyolar.

Benim bagzi tanidigim kisilerde gördüm bunu, ve o kisilerden hic beklemiyordum, ben o kisileri harika insanlar örnek insanlar olarak görüyordum, ama duydum ve gördümki onlarda o bataklikdalarmis meyer gercekden cok ama cok üzüldüm ve artik onlarinda degerleri yok benim gözümde.

Allah o duruma düsürmesin! AMIN

Maalesef genclerimizin cogu asimile edilmis bir vaziyette. Cenab-i Erhamürrahiminin mesajlarini duymayan, adeta dejenere olmus yeni bir nesil ile karsi karsiyayiz. Tek care: islami cemaatler.

Hangi cemaat olursa ol. Insanimiz cemaatlere girmeli ve özellikle iman hakikatlarini ögrenmeli. Yoksa sonumuz kötü.

Kiz meselesine gelince: Ademade cok güzel aciklamis. Oraya girmeyecegim. Olayin baska bir boyutuna deginmek istiyorum: kiz arkadasi normal olarak görülüyor. Yani adam "Ne var ya bunda? herkesin var. Hem biz kötü bir sey yapmiyoruz ki." diyerek, kendisini kandiriyor ve 3 kurusluk zevk icin ahiretini mafediyor, kabirde isik olacak imanini söndürüyor...

bunada bizim lisanimizda kimse kusura bakmasin ahmaklik denir...

@R.-nur:

Bak ben demedimki simdi onlar süper huylu insanlar, tabiiki gittikce kötülestiklerini vurguladim! Yani WEbmaster abinin acikladigi gibi onlarin elinden tutabilecek cemaatler lazim! Yani bu gencleri bataklikta yanliz birakmakta bi nevi kötülüktür. Cünkü bataklikta batiyorlar ve biz izliyoruz, hic degilse bi deynek tutup onlari kurtarmaya calisalim. Calisalim cünkü kurtulurlarsa bize bi minnet borclari olur ve bize hep dua ederler.

Ya kurtulamazlarsa, bizim sucumuz yok, insanlik görevimizi yapip onlara bi deynek uzattik, gerisi Allah (c.c.) kerim, nasil isterse öyle olur.

Ama biz sebep olmaya ugrasalim. (simdi discolara gidelim demiyorum, ama hos bunlar tüm vaktini discolarda gecirmiyorya, yani okulda cevremizde böyle insanlar varsa, bunlari sohbetlere, güzel ortamlara götürmeye calismak lazim.

Insallah bu sefer anlatabilmisimdir, kusuruma bakmayin, ben belki o kadar cok kitap okumadigim icin kelimelerim ve anlatmak istediklerimi biraz yamuk yumuk anlatiyorum.

@ademade

yok estagfirullah cok güzel anlattin!

Evet cok haklisin onlara yardimci olmamiz gerekiyor, ama benim gördügüm insanlar söyle onlari ben ilk tanigimda cemaattelerdi halada öyleler ama iste dedigim gibi diskolara falan filan takiliyolar. Ben iste bunu anlamiyorum hem cok güzel bir ortamda büyüdüler sonrada böyle bisey yani baska yerlere takilmaya basladilar! Inanin cok üzüldüm bu duruma ben!

O tür insanlar zaten Allah korkusunu sunu bunu herseyi bieln insanlar onlara yardimda edilmiyorki! Yani anlatiyorsun anlatiyorsun ya ben bunu biliyorum diyolar geciyolar. Ama iste nasil bir insan hem bi cemaatte olupda böyle bi hayat yasiyabiliyorki?

Gercekden cok üzülüyorum, insansallah böyleleri cogalmaz ve öyle olanlarda geridönerler! AMIN

ben kolejdeydim. benim seneden (ona da cok sükür) cok az sakird cikti. Cogu bozuldu. Rananur kardesimizin de dedigi gibi bazilari DJ oldu, bazilari internetin altini üstüne getirmeye basladi. falan fistan. Umarim kalplerine mühür vurulmamistir... DUA etmek gerek arkadaslar en basta, Du asiz hareket ederseniz basarisiz olursunuz bence....

@ Rananur

evet benim demek istedigimde ayni senin dediklerin iste,

cevremdeki tanidik gencler hepsi "bilincli" gencler

sohbetlere gelir giderler ve hatda kendileri kendilerinden kücüklere oshbet yaparlar, ve kollarinda yanabci kiz arkadaslari..

ya ben anlamiyorum, baskalarina yapma derler kendileri yaparlar en cok sinir oldugumda bu iste bile bile günah islemek dahada kötü..

ya birseyde yapamiyorsun, biliyoruz günah diyorlar mahcup bir sekilde yüzlerine söyledigin zaman iki dk sonra hersey unutulmus yine eski tas ayni hamam..

sonrada almanlar bizlere sizin türkler hep bizim kizlarla beraberler kizlari kullanip herseyi yapip birakiyorlar diyorlar, haklilarda yani:-(

sunuda diyimki kizlarimizda maalesef öyleler

kizlar disarida gezemedikleri icin daha cok internetde vakit geciriyorlar

ve orda burda chat yapip duruyorlar, beli belirsiz sitelerde..

@Rananur

haklisin rananur kardes, benimde tanidiklarim var öyle bataklikta olan...

yani uzaktan taniyorum ama cemaatte oldugunu biliyorum hatta abilik yapanlarda vardir iclerinde ama o batakliktalar yani...talebelerine örnek olmalari gerekmiyomu?

ben mesela benim cemaattaki ablam öyle bisey yapsa onu yanlis bi hareket olarak algilamam, dogrudur diyip belkide bende baslarim...abiler ve ablalarin hareketleri cok önemli!

hatalarim olduysa kusuruma bakmayin

vesselam

• 3 Wochen später...

Ya arkadaslar

bilmiyorum sizler icin bu konu cokmu önemsiz geldi ama ben bunu gercekten icim yanarak yazmistim ve bayagi katilim beklemistim, ama anlasilan genclerin durumu kimseyi ilgilendirmiyor..aslinda burda neler yapabiliriz cözümler arariz diye düsünmüstüm ama yalnis düsünmüsüm:-(

Gercektende cok önemli bir konuya deginmissiniz Sahra hanim.

Söyle bir bakinca, insana gercekten müslümanlik ölmüs gibi geliyor.

Gencler kaybolmus, gelecek yokmus gibi geliyor.

Fakat ben ümitvarim. Gelecekte en gür sada Islamin sadasi olacaktir.

O genclerin gidecegi baska kapi yok. Bir gün görecekler ki, almanlar onlari cöp gibi sokaga atacaklar.

Ve görecekler ki sadece camiler onlara kapi acmis. Umariz ki ömürlerinin son anlarinda degilde, en kisa zamanda anlarlar.

Amin

@Sahra Ablam

Ya haklisin aslinda Sahra ablacimda, bizim elimizden ne gelebilirki? Daha öncede yazdigim gibi o tr gencler zaten herseyin farkinda olan gencler, yani yanlis oldugunu bile bile yapiyorlar, yani ben bu konuda bi care bulamiyorum, tek care o gencler kendileri bunu anliyacaklar ve kendileri vaz gececekler. Insallah oda olur.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...