Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Arkadaslar ben evli degilim ve tecrübe sahibi olmak istiyorum..

Evliklikte gercekten Esitlik varmi?

Yani kadinin yaptiklarini erkekte yapiyormu..misal yemek, camasir, ütü?

Erkekler hanimlarina ne kadar yardimci oluyor??

Evliler tecrübelerini bekalarda düsüncelerini yazarsa sevinirim

Mein Türkisch ist nicht soooo besonders gut, also mach ichs mal auf Deutsch, wenn es niemanden stört.

Unser Prophet (s.a.v.) hat seinen Frauen auch im Haushalt geholfen, wenn sie zu tun hatten und er gerade nicht so beschäftigt war. Ein Hadith besagt zum Beispiel, dass er seine Kleidung ab und zu selbst geflickt hat.

Generell gibt es eine klare Rollenverteilung:

Der Mann arbeitet, die Frau kümmert sich um Heim und Kinder, kann aber - sofern sie diese Pflichten nicht vernachlässigt - ebenfalls arbeiten. Dabei steht das gesamte Einkommen unter ihrer Obhut.

Bei all der Verantwortung, die die Frau trägt, und der Arbeit, die sie verrichtet, ist der Mann angehalten, ihr behilflich zu sein wo er nur kann, da dies seine Frau entlastet, wodurch sie entspannter wird. Dies wiederum wirkt sich positiv auf die Beziehung aus und einer glücklichen, zufriedenen Frau geht alles leichter von der Hand.

Also: Männer sollen durchaus ab und an mal den Staubwedel schwingen, den Müll raustragen und staubsaugen...

bende bekarim ve benim fikrimde su:

Evet erkek ise gidip calisip para kazanmasi gerekir, kadinin görevide evidir.

Illaki erkek kalkipda evdeki islere yardimda bulunmasini sart olarak görmüyorum, benim tek önemli buldugum sey su: eyer kadin islerden vakit bulamayipda aksama yemegi geciktirirse erkeginde anlayisli olmasi gerekir, yada kadin rahatsizsa ve yemegi yapamadiysa erkegin anlayisli olmasi gerekir.

Yada mesela kadin isleri yapti hersey bitti aksam beyiyle oturuyolar, o zaman beyi kalkipda bi cay demlese nekadar güzel olur degilmi? Hem aradaki muhabbet cok hos olmus olur hemde binebi paylasma olmus olur.

Not: Neden erkeklerden hickimse bisey yazmiyor??

Vesselam....

KAdinlarin düsüncelerini alip sonradan ifade yazariz belki... :-D

Saka bi yana...

Benim bu konuda daha hic tecrübem olmadigi icin, ve düsünceleriminde yetersiz oldugunu düsündügüm icin, bu cevap büyüklerime birakmak istemekte bulunuyorum.

Bana kalsa, erkek isine gider, kadinda ev isine ve cocuklara bakar, ama arada sirada erkekde mesela sabah esinden erken kalkip kahvaltiyi hazirlayip ona sürpriz yaparsa hos olur diye düsünüyorum. (Her zaman olmaz tabii, biraz abes kacar.)

Ha bide, Arbeitseinteilung sistemi uygulanabilir. Yani cöpü hangi gün kim atcak, evleri hangi gün kim süpürecek.

Yanliz bu konuda önemli bi mevzuu var. Bu görüslerin hepsi kadinin calisip calismadigina göre degisir.

Yani calisirsa baska olur calismayinca baska.

Naja, az da olsa fikrimi sunim dedim...

"Bana kalsa, erkek isine gider, kadinda ev isine ve cocuklara bakar, ama arada sirada erkekde mesela sabah esinden erken kalkip kahvaltiyi hazirlayip ona sürpriz yaparsa hos olur diye düsünüyorum. (Her zaman olmaz tabii, biraz abes kacar.)"

Iste bu yaa :freu: daha ne olsunki?

cok güzel düsünüyorsun ademade abi tebrikler! :biggt:

@ Gülseven

Bahsetdigin görevler nedir merak ediyorum?

Arkadaslar iyi güzel herseyi yazmissin, ama birde su var bakin

simdi varsayalimki kadin calismiyor ve erkek calisiyor vede cocuklari var o zaman erkek ise gider gelir ve kadin 24 saat gece gündüz calismis olur

hem evini toparlar hem yemegi yapar hem camasirdir ütüdür hemde cocuklarla ilgilenir altidir üstüdür birde en önemlisi egitim vermeye calsiri.

sonra erkek isten gelir yorgun diye tvnin karsisina gecer yada alir eline bir gazete dinlenmek ister kadin sofrayi kurar yemegini verir cayi demler önüne koyar cocuklarini yazirir sonra ortaligi hemen toparlar sonrada esiyle ilgilenmesi lazim..

bunlar bir kadin icin cok degilmi??

ademade sen cok güzel demissin, merak ediyorum süpriz kahvaltilari neden SIK yapilirsa abez olur??kadina fazla yüz vermemekmi gerek??

benim bir arkadasim var ve evli.onun edindigi bir tecrübenen bahsedeyim:

esi hic yemek yapmasini falan bilmez kadin hasta oldugunda bile kendisi yapmak zorunda.yani bir ymeegi mikrodalgada isitmasini bile bilmez simdi bu durumda bu kadin ne yapsin eside yapmak istemiyorsa???

ve bunlarin ikiside hep evde yani ikiside studieren yapiyor ama genelde hep evdeler..simdi ne yapilmali?

bence erkek calissin parar getirsin kadinda evi yapsin diye birsey yok, yani bu sadece benim fikrim, bence ikiside ayni isleri beraberce gayet güzel yapabilirler,anlasarak ve uzlasarak ´, hem insan bikar hep ayni isleri yapmakdan herhalde???

aramizda evli varsa yazsin lütfen :-D

Sahra kardesim cok hakli! Ortada bide cocuk oldumu kadina nekadar görev düsüyorsa erkegede okadar görev düser, ya gene anne yapar herseyini. baba anne kadar yapamasada gayret göstermesi bile iyidir. tabi kadinin yaptigi herseyi erkeklerden beklememek lagzim degilmi ;-) (Yanlis anlasilmamisimdir ins.)

Ha ayrica evet erkeklerinde yemek yapmayi ögrenmeleri sart!

bence erkegin evli iken esine ev islerinde yardimci olmasi bi yandan onundna kendi annesinin evinde ne kadar ev isine alistirildigina baglidir,

yani ev islerine erkeginde, ne kadar kizlar kadar olmasa da tabi kücükten alistirilmasi lazim, cünki ilerde de onun erkek cocuklari onu örnek aliyor diye düsünüyorum...

bence kadin calismiyorsa ev isinin hemen hemen hepsini yapmasi gerekir, ama calisyorsa erkek´de bence "mecbur" dur yapmaya :-)

Cocugu da bence anne ne kadar egitiyorsa baba da o kadar onunla vakit gecirmesi lazimdir..

aslinda erkeklerin bu hususda Peygamber efendimizi (sav.) örnek alsalar yeter diye düsünüyorum..

selam

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...