Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Saygi deger kardeslerim!

Artik yeni konular bulsak olmazmi yani hep ayniseyler konusuluyorda!

Yani sIkIci filan demek istemiyorum yanlis anlamayin!

Sadece biraz renk gelmesini istiyorum buraya!

Inanin ben düsünüyorum ama bisey bulamiyorum, yani benim aklima gelmiyor! :-( -.-'

Ne yapsakda deyisik seyler bulsak?

Bi fikri olan varmi? :confused:

Vesselam...

:help:

:giveme:

Selamünaleyküm

Yani sIkIci filan demek istemiyorum yanlis anlamayin!

@ Renanur kardes,

ben acik acik söylüyorum bu forum gercekten cok Sýkýcý olmaya basladi ,

bunu bi Tenkit olarak kabul edebilirsiniz ama bu yapici bir Tenkit...

baska forum ´larda Modaratör´ler milletin ilgisini cekecek konular acmaya caba gösteriyor....bizimkiler ise..... :zzz:

@ Meryem kardes,

Link benim´ de baya hosuma gitti, Allah razi olsun...

ama ingilizce olmasi biraz anlamamda zorluk cektirdi...ama cogunu anladim...zaten resimler heryseyi acikca göstermiyor mu??.. :unglaublich:

@ alle

Burde Rananur ve Meryem abla haricinde caba gösteren fazla kimse yok....ben dahil...aklima birden Üstadin Zaman Sahs i Manevi Zamani sözü aklima geldi....bu sirf yasadigimiz hayat icin degil...Sanal Alem icinde gecerli bence.....onun icin Nerde Hareket orda Bereket.... :-)

VeSSeLam

1.) cok güzel olmus, danke meryem abla... ;D

2.) Yeni konu acma konusuna insallah ilerde zamanim olursa deyinecem... Yani suan pek düsünmeye zaman ayiramiyorumda... ;)

3.) Yusuf, bak simdi ayip ettin...

Burde Rananur ve Meryem abla haricinde caba gösteren fazla kimse yok....ben dahil...

Burda benim ismim gecmiyo... :'(

Selam ve Kurban Bayraminizin hayirli gecmesi dilegi ile...

Adem

@ ademade kardes,

Senin ismin belli zaten....bir defa daha yazipda israf olmasin diye yazmadim.. ;-)

hem Risale i Nurda bosuna

MALUMU ILAM BELAGATI KIRAR diye yazmiyor güzel kardesim.. :jo:

senin forum savascisi oldugun Malum olan birsey simdi tekrar hatirlatmam enaniyetini hat safaya ulastirmasin diye yazmadim.. :hunger:

saka saka acikcasi dikkatsizligime ver,

hem bunun ne önemi var ki...

gercekten calisan insan zaten kendini belli eder...bizim söylememize lüzüm kalmaz..yine de senin o Mübarek ismini yazmadigim icin Hakkini helal et.. :-(

VesseLam

@ Yusuf

Yusuf kardesim cok tesekkürler ama gercekden bende istiyorumki burasi söyle canli canli hos biryer olsun ama galiba bunun icin gayret gösterenler gercekden az!

Nediyelim ya hayirlisi olsun!

Ama bence bu kisilerin arasinda ademade kardesim de var tabi sende Yusuf kardesim!

Yani illa kocaman bi onu acmak gerekmiyo iki üc satir bisey yazildiginda filan bile canlilik geliyor!

Neyse artik biz elimizden geleni yapalimda sonra Tevekkül edelim! :-D

Saygilarimla

Vesselam...

@alll

leute wenn wir verkrampft nach einem thema suchen dann findma ehrlich gesagt nix :-/ lassma es mal jetzt ruhen und wenn jemand was zu sagen hat dann entwickelt sich insAllah au was..macht euch also diesbezüglich keine sorgen :lol:

peace mery

Bunlari yazarken aklimdan sunlar gecdi sevgili kardeslerim!

Herkez güzel ve anlamli sözler yazsin buraya duyduklari veya bildikleri seyleri, yani meslea Hz. Mevlanadan olabilir! Sonra o sözlerin hakkinda ne anladigimizi yada ne düsündügümüzü yazalim. Sizce nasil bi fikir?

Hem belki yeni seyler ögrenmis oluruz hemde herkezin bu konudaki görüslerini ve bu konuya bakisacisini görmüs oluruz!

Nasil bi fikir? Insallah beyenmissinizdir :-)

Ben birtanesiyle basliyim insallah!

ABDULLAH BİN MUHAMMED MÜRTEİŞ hazretleri

Buyurdu ki:

"Kul, Allahü teâlânın sevgisini, Allahü teâlânın sevmediklerine düşman olmakla kazanır. Allahü teâlânın sevmedikleri ise, insanı Allahü teâlâdan uzaklaştıran şeylerin hepsidir."

Simdi bunu okuyunca benim aklima su soru geliyor: Allahu teala kafirleri sevmez, ama bizde öyle bir yerde yasiyoruzki onlarla ic iceyiz! Ne yani onlarla kontagimiz olmasinmi?

Ama sonrada diyorumki kendi kendime: Evet mecbur kontagimiz olmasi gerek ama bununda elbet bi derecesi var!

Peki sizler ne düsüyü yorsunuz bu konuda arkadaslar?

Selam Rananur abla...

Bence Allah kafirlerin kendilerini degil onlarin düsüncelerini sevmiyor...

Cünkü sonucta Kafirlerde insan! Onlarida Allah(c.c.) yaratti.

Boz kafirlerle degil, onlarin düüsünceleriyle savasmaliyiz!

Teblig etmeliyiz. Peygamber efendimizin en büyük sünnetidir, kafirlere niye durmadan teblig etmistir? Cünkü bu sekilde Allah(c.c.)'in bi kulunu daha dogru yola cevireyim diye cabalamistir. Allah(c.c.)'in rizasina kavusabilmek icin!

Tabiiki Peygamber efendimiz gibi yapamayiz...Ama gücümüzden geldigi kadar yapmaya calisirsak, Allah(c.c.) bize yardim eder.

Ve bilirsinizki Allah yardim edince hersey mümkündür!

Vesselam...

Adem

Ben bikere Islam hakkinda Referat yapmisdim ve ögretmenimde Hiristiyandi ve cok etkilendi emiinim kafasinda birkac soru olusdu!

Hatta Referatin sonunda ögretmen kalkdi ve beni ayakda alkisladi!

Sonrada benim Referatimi baska ögretmenlere anlatmis ve anlattigi ögretmenlerden biriside Hiristiyandinögretmeniydi. Birgün buDindersiögretmeni benim yanima geldi ve bana onlarin dindersine birdaha o Referati tekrarliyabilirmiyim diye sordu! Ve bende tabiiki dedim ve tekrarladim!

Ve sundan cok emiinimki o ögretmeninde kafasinda belirli sorular olusdu!

Ama tabii nekadar yardimci olabildim onu bilmiyorum!

Keske gene öyle birseye firsatim olsa diye düsünüyorum!

Selam Rananur "abla"

Ilk soruna gelince, benimde okulda öyle cok durumlar oldu. Hele birde sinifta tek türk ve iki müslüman iseniz. Ikinci müslüman ise, misirli, basi acik bi kizdi...

Bu oberstufede hep böyle gecti, yani 4 sene! Olur olmaz hep sorular geliyordu, ve ben insallah daha cok soru sorarlar diye bekliyordum. Tabiiki soru sorulunca hemen baslayip iki saat konusmuyordum. Kisa ve öz seyler anlatmaya calisirdim.

Islam üzerine saten iki kez referat yapmistim.

Ve hatta Maturaya (Abitur) Islam dersinde katildim, 4 Halifeler üzerine Spezialgebietim vardi.

Kerngebiet olarakta Helal ve Haram' i isledik. Ve bana "Helal reicht während Haram überflüssig ist" Grundsatzi geldi. Onuda anlattim.

ve Matura (Abitur) Islamda insg. 7-8 dakika sürdü. O kadar cok sey söyledimki...

Maturada cok ögretmen oturur ve izler bilirsiniz. Islam ögretmenim, ben memnunum dedi, sizin sorunuz varmi dedi, herkes öyle bakti, hic kimse bise sormadi... ;)

Sonra, maturadan sonra bi kac kisi geldi biseler sordu, kimya ögretmenim sorusu vardi:

Ben hep Muhammed isminden sonra sallallahu aleyhi vesellem demistim, o geldi dediki: Du hast immer irgendwas nach dem Propheten Mohammed gesagt, was war das, habe ich nicht verstanden...

Sonra anlattim noldunu... ;)

Ya ISlam üzeriine cok konusmalar yaptik. Bi keresinde birilerine Pausede dedim, ben bu Evolutionstheorieye hic inanmiyorum...

Sonra bi diskusyon basladi... Sinn des Lebens! :D

Konustuk baya, tam olarak detaylini hatirlamiyorum, ama konu bi yerde takildi, bana sordu Wenn Gott doch alles erschaffen hat, wer hat ihn erschaffen? Ben sonra bi kac sey anlattim, Sandalyelerin iki arka bacagini kesip arka arkaya dizersen... Hepiniz bilirsiniz o Misali...

Bide wagonla lokomotif, düsününki, bi wagon öbür wagonu cekiyo, ve sonsuz wagon pes pese, ama o wagonlar bir güc kaynagi olmadan, bir lokomotif olmadan cekilemez dedim...

Ve o anda farkettim, o kiz icinde kendine biseler soruyordu, kisa bi zaman sustu, sonra dediki, naja das sind Theorien, sonra konu degistirdi...

Islam üzerine bise anlatinca havalara ucuyorum. Cok seviniyorum... ;D

Kaderi anlatmistim (Philosophie-Stundenin ortasinda, bi arkadasima...;)

Ahh ah, hey gidi günler (daha gecen sene...;D )

Tamam kardesim, sana artik abla demicem, yeterki kizma... :)

estagfirullah, sen bi kere tevazuuluk gösterirsen, büyüklügün dahada ortaya cikar...

Selam;

Adem

ABDULLAH BİN MUHAMMED MÜRTEİŞ hazretleri

Buyurdu ki:

"Kul, Allahü teâlânin sevgisini, Allahü teâlânin sevmediklerine düsman olmakla kazanir. Allahü teâlânin sevmedikleri ise, insani; Allahü teâlâdan uzaklastiran seylerin hepsidir."

1.abdulllah bin Muhammed mürtebe… kim ? ilk defa duyorum bu ismi…

2.rananurcum kaynagini verebilirmisin bu yazinin?

ademade ich finds echt lobenswert wie du den islam deinen freunden und lehrern erklärt hast und vor allem das mit den referaten finde ich echt klassee :biggt: wir sind stolz auf dich

ich habe auch mal ein referat über die gelichberechtigung der frauen und männer im islam gehalten..aber das war inder 8 ten klasse..mein lehrer ,ein sehr überzeugter atheist ,hat danach trotzdem nicht eingesehn das männer und frauen gleichberechtigt sind im islam -.-'naja damals war ich auch jünger ich habs wahrscheinlich nicht so überzeugend rübergebracht gehabt damals :rolleyes: habs aber zumindest versucht gehabt..ansonsten wurde ich schon mal in den religionsunterricht von eingen deutschen schulkameraden eingeladen.sie hatten nämlich ein referat überden islam ,und haben mich gebittet als muslima ein paar fragen zu beantworten(auch deshalb um bei der lehrerin zu punkten..hihi)ich hab da natürlich mitgemacht und sogut es geht versucht die fragen zu beantworten.. ich finde auf uns lastet eine große verantwortung..und zwar den islam sogut es geht zu verstehen und zu praktizieren,damit wir bei solchen gelegenheiten immer eine gute antwort parat haben und überzeugen können..

Allah yolumuzu hayirli eylesin arkadaslar...

meryyy

@yusuf

hier der versprochene deutsche text :-)

Habt ihr euch schon mal gefragt.....

Warum eine Nonne sich von Kopf bis Fuss verhüllen kann und dafür respektiert wird sich Gott zu widmen.

Aber wenn eine Muslime dies tut wird sie " Unterdrückt "?!?

Wieso ein Jude sein Bart wachsen lassen kann und er nur seinen Glauben praktiziert,und wenn ein Moslem das tut er sei

dann Extremist?!?

Wenn eine westliche Frau sich um den Haushalt und die Kinder kümmert opfert sie sich und trägt den Haushalt gutes bei,

aber wenn eine Muslime das tut, " Muss sie befreit werden "?!?

Warum ist es das wenn ein Kind sich einer Sache widmet hat er potential ,aber wenn er sich dem Islam widmet er sei

Hoffnungslos?!?

Wenn ein Christ oder ein Jude jemanden tötet wird die Religion nicht erwähnt, aber wenn ein Moslem mit einem verbrechen belastet wird,

ist es Islam der vor Gericht geht?!?

Aber immer wieder..

Warum trotz auch allem,

Islam nach wie vor die schnellstwachsende Religion auf der Welt ist !?!

@ Meryem

Ya Meryemcim bu site bizim Favoritende kayitliymis bende bu Forum icin biseyler ararken girdim oraya ve gercekden de güzel bi siteadres bu:

http://ilimbahcesi.sitemynet.com/

Abdullah bin Muhammed Mürtesi kim sorusuna gelincede bende tam olarak bilmiyorum yani Allah Dostu diye yaziyor burda ama ben gene bi arasdirmaya calisim biseyler bulabilirsem yazarim merak etme ;-)

@ Ademade

estagfirullah Ademade kardesim buna kizmak deyilde hmm baska bisey desek, neyse suan oda aklima gelmiyor! :-) Ya sizin icin en uygunu neyse onu diyin benim icin önemli deyil! :-) Yeterki sizizleri zor durumda birakmiyim! :-)

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...