Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

türkiyedeki iktidar olan ak partisi alkol yasagini getirmek istio,

aslinda cok cok iyi bir fikir ama cok tepkiye ugrar ve ugriyorda-

-tourismi cok negativ bir sekilde etkilermis diye bu yasagi engellemek istiyenler varmis ...bence ak parti bu yasagi koymaya basarirsa , dini yönden ilk defa cok basarili bi girisimde bulunur,cünki bas örtüsü konusunda hic basarili olamamislardi,insAllah kommt das kopftuchproblem aber auch bald wiedr zur debatte...

ben ama daha cok tepkiden korkiorum..ak partiyi bu girisimlerinde engelleye bilen olabilirmi?

Slma. Meryem kardes. Emiinim engelleyenler olacakdir ama insallah o engelleride asarlar.Aslinda Alkol yasaklanirssa daha az araba kazasi olur mesela yani. Insanlar daha saglikli olurlar! Neden ilk bunu düsünmüyolarda hemen Türkiyenin Truzimini düsünüyolarsa? :unglaublich: Cok sacma!

Seninde dedigin gibi gercekden cok güzel bisey olur! Insallah basarirlar! Ben güveniyorum acikcasi!

:freu: : biggt:

SeLamünaleyküm tüm forum kullanicilarina..:)

Bence hükümet bu alkol yasagini getirebilmesi icin halkinda destegine ihtiyaci var...vatandas destegi olmadan bu is yürümez....zaman sahsi manevi zamani..:)

bundan önceki hükümetlerin zamaninda Basörtülü bayanlar zaman zaman protesto edici mitingler düzenliyordu.....üniversitelerde basörtüsü yasagini kalkmasi icin caba gösteriyordu....yani yukardaki bir kac imansiza sesimizi duyurmaya calistik yillarca,ne kadar basarili olundu olunmadi o ayri bi konu,ama simdi ise hükümet degisti ve dinimiz lehinde karar alabilecek bir hükümet gecti basa...bu seferde Vatandas uyuyor ne yazik ki....

Vesselam

http://medrese.sitemynet.com/mynet_resimlerim/yazi.gif

türkiyedeki laikciler ak partinin bu girisiminden ne kadar ürkdülerse, ak partiyi elestiri yagmuruna tuttular ....ilk basta hükümeti avrupa birligi icin destekliolardi simdi ise hükümeti bu girisimi icin yerden yere vuruyorlar..münafikligin bu kadarina pes dogrusu!!!

mery

az önce Trt3 de Millet meclisi acik oturumu vardi...gördügüm kadariyla CHP genl baskani baykal ...AKP den bi Bakana edepsizce ve lüzümsuz tavirlar icerisinde kelimeler sarfetti...,ve Tayip Erdogana bazi ittamlarda bulundu,akp milletvekillerinden tek kisi bile cit cikarmadi ve dinledi...konusma bittiginde Basbakan Erdogan söz isteyip kürsüde yerini aldi..ve Baykala verilmesi gereken cevabi cok acik ve Net bir sekilde verdi..yani lafi gedigine oturttu.:)..acikcasi baya hosuma gitti..

demek ki akilli ve mantikli düsünüp öyle cevap vermek daha etkili oluyor...

ve tabi CHP li`` milletvekilleri ``biyerlerini adeta yirtilar susturmak icin Erdogani...ama tabi DOGRU SÖYLÜYENI 9 KÖYDEN KOVARLARMIS..

Yillarca bu millet kötü yönetimler neticesinde sesini duyuramadi..ve

bu Basörtüsü konusuna bi aciklik getirilemedi ve bazi ATATÜRKCÜ lerin yaptiklari yanlarina kar kaldi....

Simdi bu sefer Yönetim iyi..Hükümet güzel..ama bu sefer de Vatandas sesini cikatrmiyor...gerek Basörtüsü gerekse ,alkohl yasagi hakkinda...

Her kes üstüne düsün vazifeyi yapsa..sorunlar cözülür....

ben fazla siysetle ilgilenmem aslinda ama bunlari buraya yazis sebebim,

ilgimi cekmis olmasi sadece...

VESSELAM

Evet Yusuf kardesim bende gördüm o yayini ama malesef bakamadim! Ama duydugum kadariyla bayabi karismisdi ortalik Basbakan Erdoganda bayabi sesli konusuyordu! Ama emiinim Basbakan Erdogan yapacagini biliyo yani düzgün cevap vermesni iyi beceriyo! ( COK SÜKÜR) :-)

Ama benim anlamadigim konu su: neden simdi herkez susuyo yani neden Vatandaslar böyle saflik yapiyolar? Bundan önceki zamanda artik kimdiye Basbakan o zaman canlarini veriyodular Basörtüsü sorununun cözülmesi icin ama simdi tik yok!

Neyse aslinda bende Politika yada siyasetle hic ugrasmam yani bana göre deyil ama insanin aklina takiliyo!

Neyse

Vesselam...

• 2 Wochen später...

ya aslinda ben ilgileniorum poltikayla biraz ama tv de tartisma programlrina son zamanlarda hic bakmadim ,bakamiorum dogrusu... :-( no timeee aber ich schau mal nach wie es mit dieser alkohol debatte in der türkei steht.. ama galiba basarili olmadilar alkolü yasaklamakta cünkü cit cikmio gibii ak partiden :-( laikciler galiba gercekten bayaaa bii karsi geldiler bu ise :mad:

peace mery

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...