Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Dost Nedir??

Webmaster

Empfohlene Beiträge

Üc cesit dost vardir.

Biri ekmek gibidir: Her günü ona muhtacsin. Her zaman onu ararsin.

Biri ilac gibidir: Arada sirada ihtiyac duyarsin.

Biri virus gibidir: Sen hic aramana gerek yok. O menfaati icin hep seni bulur.

Arkadalarim, sakirtlerim, biz Risale-i Nur Talebeleri olarak madem Muhabbet Fedaileriyiz,

insanlar icin, hatta düsmanimiz icin bile EKMEK gibi olalim.

• 2 Monate später...

"Arkadalarim, sakirtlerim, biz Risale-i Nur Talebeleri olarak madem Muhabbet Fedaileriyiz,

insanlar icin, hatta düsmanimiz icin bile EKMEK gibi olalim".

bunu basarabilene ne mutlu!

• 3 Monate später...
  • 4 Wochen später...
  • 2 Monate später...
  • 6 Monate später...
ya birda evli bayanlar varmi onlara bir sorum var eger varsa lütfen bu sorumu cavaplayin simdi gelelim soruma simdi evlenmeden önce yediginiz ictiginiz ayri gitmeyen bir arkadasiniz var her seyinizi anlatiyorsunuz ve evlendiniz o arkadasinizi unutup gördügünüz yerde sahte gülümsemelerle sahte konusmalarla ilgilenirmisiniz onunla kisaca onu silermisiniz defterden sadece evlendim o bekar diye lütfen cevaplari bekliyorum allah razi olsun sizden allaha emanet olun

Ben evli degilim, ama benim arkadasim evlense ben bekar kalsam degisen bise olmaz (tam tersindede saniyorum)

Hem niye olsunki? Cünkü en gec bi kac sene sonra oda evlenir, ev ziyareti yaparsiniz! ;)

Benim allaha cok sükerler olsun, cok iyi bi dostum var!

Benim dostum bana ekmek gibi, insaallah ben ona Virus gibi gelmem!

Ben icin Dost, iyi veya kötü günde olsun, dostunun hep yaninda olandir!

Burdan Dostum Taha'ya selamlar!!!

:rolleyes:

Vesselam

ya bende öyle diyordum ama benim arkadaim evlendi ve daha gecen hafta kendi agzi ile söyledi insan evlendikten sonra eskisi gibi olamiyor dedi ve bu beni gercekten cok icten yaraladi hersey yalanmis dedirdi bana ama benim ona karsi hic bir sey im degismedi keske oda degismeseydi

Bence dost her zaman, her an, ne olursa olsun, hem kötü günde, hem iyi günde, hem basarili oldugun zaman, hem kayip etdiyin zaman, hem mutlu oldugun zaman, hem mutsuz oldugun zaman, yani her zaman herseyini paylasandir.

Benim bi arkadasim varki, allah herkeze öyle bi arkadas nasip etsin. beni hic zor durumda birakmadi, hep destek cikdi. insallah bende bi kez olsun ona yardim ede bilmisimdir.

Gece gündüz dinlemeyip bana yardim etdi, ve hala ediyor.

böyle insanlar nadir bulunuyor bu zamanda.

bi derdim olunca ona giderim, ve oda sabir tasi gibi beni dinler ve gikini cikarmaz. Ben buna dost derim iste...

insallah benimde kendisine yardimim dokunuyordur

^^

Vesselam

azra 66,. senin soruna gelelim. bende evli deyilim. ama ben en yakin dostumdan ne olursa olsun vazgecemem. tamam sevdiyim insanla evlendim diyelim. Evet artik belki okadar sik görüsemem ama ginede mümkün oldukca cok görüsmeye calisirim en yakin dostumla. Biz senelerdir arkadasiz ve kolay kolay kopacagimizida sanmiyorum.

Zaten dostluk sadece gencken veya bekarken dostluk sayilmis olmamali. Dostluk bi ömür boyu olmali, deyilmi...

sen arkadasinin öyle dediyine bakma. belki o an iyi deyildi kendisi, agzindan cikmisdir yanlislikla. sen ona önceden ne kadar yakindiysan simdide öyle ol. Evlenince arkadaslik durumu biraz deyisecek tabi ama bu tamamen birbirinizden kopmak anlamina gelmiyor. sen onun kusurauna bakma. Eminimki bi gün dediyi seyden pisman olacakdir eger esasdan dostsa..

allah yardimcin olsun

vesselam

Webmaster abicigim, bliyorum satan dost dost degildir, ama bakarsiniz isin arkasinda cok kötü bi olay var ve morali son derece kötü!

Bence hep hüsnüzan etmek lagzim! Umudunu sonuna kadar (yani onun agzindan acikca seni reddettigi zamana kadar) acik tutmali!

@ATA:

Benim arkadasim senin arkadasindan daha nadir bulunur, o daha cömert, her zaman yanimda oldu! Benim ona yardimim, onun bana yaptigi yardimlar yaninda bir hic gibi kalir, bir denize damlatilan su gibi! (Evet Avatarinin göründügü gibi! ;-) )

Yanlis anlama senin arkadasina bir kin veya bir nefret duymuyorum ama benim arkadasim gercekten daha vefali!

Vesselam

@Azraa66

sana bir sey tavsiye debilirmiyim?

Al karsina onu ve ona tüm duygularini aynen anlat! Bu kadar basit! Hem sen rahatlarsin hem o hatasini anlar hemde ortada insani sinir eden belirsizlik olmus olmaz!

Mesela Onu sevdigini ama eski sicakliginin olmamasina üzüldügünü, evlendikten sonra bazi seylerin degismesinin normal oldugunu ama bu durumun nicin onda biraz fazla oldugunu, üzüldügünü falan söyle. Göreceksin seni anlayacak.insallah.

Inan bana en iyisi her zaman acik olmaktir.

Adem

@AZRAA66

"ya ben onu kirmak itemiyorum biliyorumki ona söylersem bunlari kirilacaktir ben acisini cekerim o mutlu olsun"

Bence duygularini ona söylememen ile ona iyilik degil kötülük yapiyorsun. Onun senin onun hakkindaki düsüncelerini ögrenme hakki var. Iste aynen yukaridaki yazdigini ona da söylemelisin. Yani "ben seni kirmak istemiyorum, sana söylersem acaba kirilirmisin diye cok korkuyorum hatta sana söylemektense aci cekmeyi bile düsündüm.." ne bileyim buna benzer seyler.

Kendine nicin haksizlik ediyorsun?

Adem

yok ya duygu sömürüsü yapmis gibi bak sana bir sey deyimmi ben buzmana kadar hep o üzülemsin diye aci cektim birazda o ona karsi olan duygularimi bilmeyerek aci ceksin ki ona olan duygularim asla degismedi sadece birazcik kirginim ve bana öyle geliyorki bu durum degismeyecek yeni aramiz eskisi gibi olmayacak insanin kalbi birkere kirildimi geri ayni düzeni tutmuyor hem o bana birazcik yakin olsa birazcik eskisi gibi davransa ben ona söylerim söyle yap diya ama bana hic yaklasmiyoki

• 2 Wochen später...

@azra 66

öyle deme ama. neden eskisi gibi olmasinki. tamam haklisin belki eskisi gibi davranmiyordur su an ama olurya hani insan belli zaman yanliz kalmak ister veya biraz bi deyisiklik ister belki öyledir ondada. tabi ben bilemiyorum durum tam olarak nasil. sen en iyisini bilirsin gine olayin icinde oldugundan. ama bence bukadar cabuk böyle düsünme. inaniyorum bi gün gelir gine ihtiyaci olur sana...

allah yardimcin olsun...

vesselam

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...