Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Arkadaslar bir süredir bir seyler karalamaya calisiyorum. Bu arada kimbilir ne kadar kalb kirdim, ne kadar hata yaptim. Herseye ragmen elimden geldigi kadar dogru yazmaya calistim, belki de her zaman buna muvaffak olamadim.

Bazen cok hos sohbetler oldu, özellikle cok genc kardeslerimizle sohbet etmek cok güzel bir duyguydu, hepsine bundan dolayi tesekkür ederim, ben hepsini cok temiz ve samimi buluyorum.

Ancak böyle forumlarda yazmak cok zor, zaman zaman mukaddesatimiza özellikle yabanci kimselerin saldirmalari karsisinda ben sahsen elimden geleni yaptim. Bazen icimdeki kizginligi kalbime gömdüm ve "Bilmiyorlar, biz gösteremiyoruz" dedim. Cogu zamanda dogruydu bu. Ama ne yaparsak yapalim bir türlü olmadi. Aksülamel yapti, asagi tükürsen sakal yukari tükürse biyik misali ne yazsak ne desek hatta birsey demesek de bu insanlarin kalbine giremedik yada ben sahsen giremedim. Girmeyi cok isterdim demekki o basiret ve tesir yok.

Öte yandan Forum cok zamanimi aldi. Özellikle son dönemde hep menfi tartismalarin odaginda kaldim, her ne kadar amacim iyi olsada bir türlü istenen ortam olusmadi. Bu isi demekki beceremiyorum. Bu ortamda birseyler anlatilacagina da bazi yabancilara özellikle inanmiyorum.

Benim bu ise baslarkenki amacim ne olursa olsun karsimdaki insana mukaddesata düsman etmemekti, haksiz dahi olsa. Cünkü mukaddesata düsman olursa küfrü artacak bunda ise bizim de payimiz olmamali.

Ben isin bu yönünü beceremedigimi düsündügümden ve cok yiprandigimdan üzülerek de olsa Forumdan ayriliyorum.

Anlayisla karsilanacagini ümid ediyorum.

Hepinizde hakkinizi helal etmenizi istirham ediyorum. Bilmeyerek kalbinizi kirdim yanlis yaptiysam affola. Sizlerle yazismak benim icin bir serefti.

Allaha emanet olun.

cok kusurlu kardesiniz Adem

@Adem

Gidersen helal etmem sana.Nefsinin kiracaksin ve burda yazmaya devam edeceksin, cünkü sen Allahcc icin bunu yaptin, kimse icin degil.O yuzunden bu yolla devam edeceksin, cünkü gidersen bekli benim yuzunde de olabilir ve ben bunu istemiyorum.Arkadasim hidayete ugrasa bu Allah cc isi, bizim isimiz degil, ben burda bisey yapamiyourm ,ama Muslumanin Muslumana üzeke hakki var, ve gercek bu Forumdan gidersen sana helal etmem.

@Adem

"Ben isin bu yönünü beceremedigimi düsündügümden ve cok yiprandigimdan üzülerek de olsa Forumdan ayriliyorum."

Bunun becermek ile alakasi yok. Kafirler bizimle oynuyorlar. Biz onlar oyunlarina gelmeyelim diyorum. Onlarin ekmeklerine bal sürmeyelim. Kenidmizi kontrol edelim diyor. Birisi soru sorarsa, onu cevaplayalim. Bizim cevabimizdan sonra, soruyu soranin niyeti zaten belli olur. Sacmalarsa, hic tepki vermeyelim. O zaman ciddi bir Forum oldugu anlasilir. Fakat bizde sinirlenip onlar gibi yazarsak, onlarda "vay be burada her sey serbest" diye kusuyorlar pisliklerini.

Bu zor isi beraber basarmamiz lazim. Zahmetde rahmet var.

Bu Forumdan asla ayrilamassin. Cünkü Forum senin.

@Mond

Kesinlikle katiliyorum. Bende hakkimi helal etmem.

Vesselam! Sonucta aramizda hak denen bisey olmamali!

Ama gidersen vallaha beni cok üzmüs olursun Adem abi!

En güzel ve en cabuk ve en etkili yazilari sen yaziyorsun! Bu bir gercek! Ne kadar tevazuluk göstermek istersen iste!

Sen olmasaydin biz burda rezil olurduk!

Hadi birak su laflarida...

Daha cok isimiz var, bizden cevap bekleyen kafirler...

Vesselam

Bencede Adem abi ayrilirsa bu forumun pek manasi kalmaz. Bilmiyorum sizdemi öyle düsünüyorsunuz, hicbirimizin veremiyecegi cevaplari Adem abi (Allah razi olsun) veriyor veya vermeye calisiyor. Ben sahsen, ehl-i dalalet kabul etmese bilde, onun yazilarindan cok istifade ediyorum. Nice vesveselerden kurtuldum sayesinde. Allah razi olsun.

Bence bu kadar terbiyesiz insanlara karsi cok hüsnü zan göstermek dogru olmuyor. Christian diye biri vardi, hatirliyorsunuz. Bizim iyi niyetimizi belki yüz defa kullandi. Inaniyorumki Adem abiyle tartisanlar biraz iyi niyet gösterse, onlarla iyi muamele edecekti ve ettide. Fakat Peygamber efendimizi (sav) sanki (bin defa hasa) kadin düskünü gibi gösterene benim bir tükürükle cevap veresim geliyor.

Fakat onlarin seviyesine düsmememiz gerekiyor. Onun icin bundan sonra adam gibi tartisamiyani hemen Forumdan üyeligini silecegiz. Ozaman belki onlarin özgürlügünü kismis oluruz. Fakat Tartismalarda bu seviyeye düsmez artik. Zaten Hikma gibiler bizim yasantimizda islami görmek istiyorlar. Onlara ne kadar anlatsak "Bunlar teorik seyler ", "Bunlar hikaye!" diyecekler. Onun icin bunlarla tartismak bosuna zaman harcamak oldugunu görüyorum. Ben saygili ve seviyeli almanlarda gördüm. Fakat bu forumda yazan gayri müslimlerden cok az samimiyet gördüm. Duygularimizi cok rencide ediyorlar. Ben sahsen Adem abi gibi bu kadar sabredemezdim.

Arkadaslar, kusura bakmayin. Ben blöf yada naz yapmak niyetinde degildim. Arada giremedim cevap yazamadim. Ben fazla da bu konu üzerinde artik konusmak istemiyorum. Burda sizler zaten gerekli seyleri yaziyorsunuz. Benden cok daha samimi arkadaslar var. Ben fitrat olarak burada yazamiyorum artik. Ne olursa olsun varligimla birilerinin küfrüne bahane olmak istemem. Dogru dahi olmasa böyle bir durum bile beni rahatsiz ediyor. Christiana cok alttan yaklastim, hep özür diledim, her zaman onu savundum. Ama o durumda dahi beni münafiklikla sucladi, bu digerlerinde de oldu. Demekki ben bu isi beceremiyorum. Ben eger antipatik geliyorsam bir gayrimüslime benim burda yazmam artik haramdir. Bu isi bu isi bilenler yapar o zaman. Lütfen bu konuyu kapatalim artik. Daha önemli mevzular sizi bekliyor.

Öte yandan forum cok da zaman aliyor, baska seylere konsantre olamiyorum.Fazla uzatmak istemiyorum. Kimseye kirgin falan degilim. Insallah Hikma da Phaselis de Christian da hidayete ererler. Lütfen hakkinizi helal edin, baska bir sey de diyemeyecegim. Eger benden de hak gectiyse- ki sanmiyorum- helal olsun.

Uzun zaman yazistik. Az cok birliktelik oldu hepinizle. Dua edin insallah.

Adem

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...