Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Ensardan yaþlý bir kadýn Resulullah'a (s.a.) gelerek.

- Ya Resulullah! Baðýþlanmam için bana dua et.

Resulullah (s.a.) :

- Bilmiyor musun ki cennete yaþlý kadýnlar giremez, buyurdu.

Bunun üzerine kadýnýn aðlamaya baþlamasý üzerine Resulullah (s.a.) gülümseyerek:

- Sen o gün ihtiyar bir kadýn olmayacaksýn. Allah'ýn "Gerçekten biz hûrileri apayrý biçimde yeni yarattýk. Onlarý, bâkireler kýldýk. . Eþlerine düþkün ve yaþýt." buyruðunu hiç okumadýn mý? (Vakýa 36-37)

:biggt: Cok güzel ya!

Ama ne kadar süper bi duygu olmali!

Basta diyor yaslilar giremez! Kadin hayal kirikligina ugruyor!

Sonra birden bu halinle girmeyeceksin deme manasina getiriyor (sav.); buda demek oluyorki, gireceksin!

O ani bende yasamak isterdim!

Ne süper bir duygu!

Yada cennetle müjdelenen on sahabe gibi!

Ya arkadaslar sizce dünyada iken cennetlik oldugunu duymaktan güzel birsey varmi??

Bence yok! :-)

Vesselam

Evet, iki tane sürpriz haber birden veriyor Efendimiz. Güzel bir espri...

"Ya arkadaslar sizce dünyada iken cennetlik oldugunu duymaktan güzel birsey varmi??" ADEMADE

Dünyada dahi cennet misali hayat yasamak var, evet...Duymakla ilgisi yok, ama yasamanin icine tüm duygular ve hisler giriyor zaten..:)))

Dünyada cennetle müjdelenen icin bu dünya bi cehennem gibidir, ondan bu dünyada daha yasayacak olmasini düsünürsek, onun icin büyük bi izdirapdir. cünkü sahra arkadasimizin dediyi gibi cennetle müjdelenmekden daha güzel bisey varki oda allahi (c.c) görmek...

Vesselam...

"Ya arkadaslar sizce dünyada iken cennetlik oldugunu duymaktan güzel birsey varmi??"

ADEM'in sorusu DÜNYADA IKEN cennetlik oldugunu duymaktan daha güzel birsey var mi..." idi ...

GENEL OLARAK EN GÜZEL OLANI sormuyordu.

Bu netice itibariyle ben de dogru cevap vermis oldum..:)))

"Dünyada cennetle müjdelenen icin bu dünya bi cehennem gibidir.."

ATA

Bence öyle degil, cennetle müjdelenen kimse bu dünyada da cennette gibi hayat yasar, daha cok HAYIR HASENAT ISLEMEYE ÖZEN GÖSTERIR, cok SIKINTILAR cekse bile...

Düsündüyümü anlatamadim. cümleleri yanlis kurdum, özür dilerim...

Benim demek istediyim, cennetle müjdelenmis bi insan mümkün oldukca bu dünyadan ayrilip o kendisine müjdelenmis mekan olan cennete gitmek ister cünkü orda asil bekleneni görecek: Allah (c.c.) í görecek. Ondan sabirsizlanma magnasinda demisdim, cünkü kim istemezki bir an önce Allahi görmeyi...

Ben böyle demek istemisdim. Cümlelerimdeki anlasilmazlik icin özür dilerim :-D

Vesselam...

• 2 Monate später...

"Gerçekten biz hûrileri apayrý biçimde yeni yarattýk. Onlarý, bâkireler kýldýk. . Eþlerine düþkün ve yaþýt." buyruðunu hiç okumadýn mý? (Vakýa 36-37)

Yaratmak ancak Allaha ayittir, Allah bir dir, o yüzden BIZ yazmak burda yalnis.

Kardesim, modify yaziyor sag alt kisminda o yazdigini bi zahmet degistir.

Saol

S. A.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...