Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Esselam kardeslerim,

sizinde bildiginiz gibi duanin gücü tartisilmaz. "Duaniz olmasaydi ne ehemmiyetiniz olurdu" düsturuna göre hareket edersek ve "Dua edin bende size cevap vereyim" sözünü ele alirsak Dua´nin ehemmiyeti daha da iyi anlasiliyor.

Ve hususen yapilan dualar daha cabuk kabul oluyor.

Onun icin söyle bir sey baslatalim isterseniz.

Bu Forum´a üye olanlari "Misawa-Ailesi" olarak görelim ve namazlardan sonra hususi olarak "Misawa-Ailesi" diye dua edelim. Böyle birbirimize dua etmis oluruz.

Insaallah bizde sizin gibi ihlasli kardeslerin dualarinda olmus oluruz.

Ne dersiniz?

Vesselam

cemil

• Antworten 120
  • Erstellt
  • Letzte Antwort

Top-Benutzer in diesem Thema

Benim duayla alakali bi sorum vardi!

Bi atasözü bu herhalde: "Kabul olmayacak duaya amin denmez."

Sizce bu nekadar dogru? Yani dogrumuki? Bana biraz sacma geliyor, cünkü nerden ne gelecegini neyin kismet oldugunu ic kimsey bilemez Allah (c.c.) disinda!

Bu öylesine bi atasözümü yoksa altinda yatan gizli seylerde varmi?

Vesselam...

Insaallah bende katilmak istiyorum,ama bence bunu sadece namazla kisitlamayalim, namaz disindada dua edebiliriz..

Allah dualarimizi niyetlerimizi kabul etsin insaallah..simdiden herkezden Allah razi olsun..dua edenlerimiz cok olsun insaallah..

@Rananur

"Kabul olmayacak duaya amin denmez."

Bu aslinda hakikat manasinda söylenmis bir söz olmamali. Cünkü dua Allah´a yapilir. Ancak Allah bilir, hangi duanin kabul olacagini.

vesselam

Selam Rananur kardes,

yani o söz mecazi manada söylenmis bir sey. Halk agzinda dolasan bir söz. Gercekliligi yok. Mesela "Güzele bakmak sevap" sacmaligi gibi bir sey. Onu demek istedim.

Sonuc itibariyle hangi duanin kabul olacagini, hangisinin olmayacagini zaten bilemeyiz ki... O yüzden böyle bir sözde yanlis olur.

Ihlas ile yapilan her dua kabul olur, Ruhsal Zeka kitabinda ayrintilari var.

dualarla

• 2 Wochen später...
  • 3 Wochen später...
  • 4 Wochen später...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...