Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

[h=1]BIG yeni yönetimini seçti.[/h]

Bielefeld’deki tüm cami derneklerini temsil eden çatı turumu BIG (Bündnis Islamischer Gemeinden) yeni yönetimini seçti. DİTİB Vatan Camii‘nde düzenlenen seçimde Cemil Şahinöz başkanlığa aday gösterildi ve oy birliğiyle seçildi. Yönetim kuruluna Bekir Erzen (ATİB), Selvet Kocabey (IGMG), İsmet Kaya (DİTİB), Selim Baş (VIKZ) ve Amin Alich (Arap Derneği) seçildi. Yönetim görevlerinin dağılımları gelecek ay belli olacak.

Divan Heyeti’ne Ahmed El Mahgary (Genel Sekreter; Arap Derneği), Şahin Zeytinoğlu (Sekreter; IGMG) ve Ramiz Özdemir (Kasa Denetleyicisi; DİTİB) seçildiler. BİG´e DİTİB, IGMG, VIKZ, ATİB, Tarikat, Caferi, üniversite grupları, Arap ve Boşnak dernekleri gibi birçok dernek üye.

Uyum Sorumlusu ve aile psikoloğu olarak görev yapan Şahinöz, “Yönetim olarak Bielefeld´de yaşayan 50 bin Müslümanı temsil edeceğiz. Kendini Müslüman olarak ifade eden herkesin ve her derneğin yanında olacağız. İlk hedefimiz İttihad-ı İslam, yani Bielefeld´deki Müslümanlar arası birliği, beraberliği ve kardeşliği güçlendirmek.

Netice olarak Allah´ımız bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız, Kıblemiz bir. Bu kadar çok birler var iken, ayrı olduğumuz küçük şeylere takılmaya gerek ve vakit yok” dedi. Şahinöz, ikinci önemli vazifelerinin ise derneklerin ve Müslümanların sosyal ve siyasi ihtiyaçlarını karşılamak ve bu bağlamda onları temsil etmek olduğunu dile getirdi.

Ziver Ermis, Cihan, 26.11.2013

[h=1]BIG Yeni Yönetimine Cemil Şahinöz'ü Seçti[/h]

Bielefeld’deki tüm cami derneklerini temsil eden çatı turumu BIG (Bündnis Islamischer Gemeinden) yeni yönetimini seçti. DİTİB Vatan Camii‘nde düzenlenen seçimde Cemil Şahinöz başkanlığa aday gösterildi ve oy birliğiyle seçildi. Yönetim kuruluna Bekir Erzen (ATİB), Selvet Kocabey (IGMG), İsmet Kaya (DİTİB), Selim Baş (VIKZ) ve Amin Alich (Arap Derneği) seçildi. Yönetim görevlerinin dağılımları gelecek ay belli olacak.

Divan Heyeti’ne Ahmed El Mahgary (Genel Sekreter; Arap Derneği), Şahin Zeytinoğlu (Sekreter; IGMG) ve Ramiz Özdemir (Kasa Denetleyicisi; DİTİB) seçildiler. BİG´e DİTİB, IGMG, VIKZ, ATİB, Tarikat, Caferi, üniversite grupları, Arap ve Boşnak dernekleri gibi birçok dernek üye.

Uyum Sorumlusu ve aile psikoloğu olarak görev yapan Şahinöz, “Yönetim olarak Bielefeld´de yaşayan 50 bin Müslümanı temsil edeceğiz. Kendini Müslüman olarak ifade eden herkesin ve her derneğin yanında olacağız. İlk hedefimiz İttihad-ı İslam, yani Bielefeld´deki Müslümanlar arası birliği, beraberliği ve kardeşliği güçlendirmek.

Netice olarak Allah´ımız bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız, Kıblemiz bir. Bu kadar çok birler var iken, ayrı olduğumuz küçük şeylere takılmaya gerek ve vakit yok” dedi. Şahinöz, ikinci önemli vazifelerinin ise derneklerin ve Müslümanların sosyal ve siyasi ihtiyaçlarını karşılamak ve bu bağlamda onları temsil etmek olduğunu dile getirdi.

Haberler.Com, 26.11.2013

• 2 Jahre später...
  • 7 Jahre später...
  • 3 Wochen später...

BİG Yeni Yönetimini seçti

big-yeni-yoenetimini-secti-1.jpeg?w=789

Bielefeld´de bulunan cami derneklerinin ve müslüman kuruluşların Çatı Dernegi BİG yeni yönetimini seçti. Yaklaşık 10 senedir başkanlığı yapan ve tekrar aday olmayan Dr. Cemil Şahinöz, bayrağı aday olarak gösterdiği IGMG Kuzey Ruhr Bölge Gençlik Başkanı ve Teşkilatlanma Başkanı Cihad Kefeli´ye devretti.

Eski başkan Şahinöz, „Bize verilen güven ve destek için tüm camilerimize ve yönetimlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Beraber güzel hizmetlere imza atmaya çalıştık. İnşaallah Cenab-ı Allah kabul eder. Yeni yönetimin daha güzel hizmetler yapacağından hiç şüphem yok. Onun için Cihad kardeşime ve yeni yönetime başarılar diliyorum“ diye konuştu.

Aynı zamanda uyum meclisi üyeliğiyle ve farklı programlarda yaptığı hatipliğiyle tanınan ve sevilen Cihad Kefeli, seçim ardından, BİG için yeni hedeflerini açıkladı: „Özellikle bu zamana kadar bu görevi layıkıyla yapan Dr. Cemil Şahinöz ağabeyime ve bizi bu ulvi göreve layık gören dernek başkanlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Yeni bir heyecanla devr aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız ve memleketimiz bu güzel şehrimize önemli katkılarda bulunacağız. Özellikle kurumsallaşmaya ve gençlik çalışmalarına ağırlık vereceğiz.“

Yeni yönetime ayrıca Bekir Erzen (Başkan Yardımcısı), Süleyman Tire (Muhasebe), İsmet Kaya (Sekreter), Yunus Emre Karahan (Yönetim Üyesi) ve Adem Keskin (Yönetim Üyesi) seçildilir.

big-yeni-yoenetimini-secti-2.jpeg?w=1024 BIG, 13.06.2022
http://www.big-bielefeld.de/2022/06/13/big-yeni-yoenetimini-secti-2/

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...