Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Ne alaka kardesim ;-) neresi kiskirtici? Adam gibi soru soruyoruz iste. Bir tane satirdan nasil bu kadar su-i zan yapabildiniz?

Hem "nerden buluyorsa bulsun" olurmu? Birseyin sonu "Allah rizasi icin" diye, her yol mübah olur mu, hasa?

Ögrenmek icin soruyoruz iste. Adamlarin her dilde kitabi var, cdsi var. Üstelik kitaplarda, cdlerde hepsi bedava dagitiliyor. Hatta gecen sene Fransizca "Evrim kitabi" cikti. Kitap yaklasik 5 kilo. Resim ve 3d dolu. Büyüklügünü 50x50. Yani dev gibi bir kitap. Dop dolu. Fiyati: BEDAVA.

Bunlarin hepsi harika. Aynen devam etsinler. Bizde ayni hizmeti yapabilelim diye, tecrübe kazanalim diye insan ister istemez soruyor: bu deyirmenin suyu nerede?

Selim Kardes, soru gayet güzel. Cünkü mesela Kumar´dan elde edildigi Para ile Hayr olmaz, göz boyamaca olur.

Insanlarin kalbini ancak Allah iyi bilir, biz Harun Yahya´in kalbini bilemeyiz, ama yaptigi isleri görüyoruz, ve gayet güzel calisiyor. Arkasindaki Maddi imkanlar büyük oldugundan normaldir insanin böyle bir sorusu.

Aslinda bende soracaktim, gerci Para kaynagini degilde, kendisini nasil algiliyorsunuz, biliyorsunuz diye. Talha Kardes biraz daha erken davranmis.

Paralari Allah veriyor, yani baska Insanlari sebep yaparak )so wie vieles im Leben).

Kendi degisine göre, basarili Isadamlari paralarini bu yolda harcamayi tercih ediyorlar.

HJ´in Annesi zaten aileden kalma zengindi, yani öyle ufak-tefek degil, tam anlamiyla zengin. Köskünde pahasi bicilmeyen osmanli Antika esyalari yer aliyor.

Gecmiste HY´in aleyhine bicok Haberler yayinlanmisti. Adami Timarhaneye bile atmislar. Bu olaylar herhalde masonlarin isidir, cünkü o dönem HY basarili sekilde masonlarin Maskelerini indirmeye calisiyordu.

Son ilginc olay ise Yaratilis-Atlasi ve AB´de (ve tüm Dünyada)üniversitelere gönderilmesi. Atheist topluma en güzel cevabi verdi, simpel aber wirkungsvoll (kann man downloaden)!

O kitablarin baskisi yüksek kaliteli kitaplardan´da farkli, sayfa sayfa Rektörlere görmek istemediklerini gözleri önüne seriyor.

O bilge adamlardan, Pröfesorlardan Gik cikmadi...tam tersi, bir takim telasa kapilmislar. Yani sözsahibi bütün Adreslere aniden sok baskini yapmis oldu. Almanya´da göndermisler. Atheistler daha halen ört-pas yapmaya calisiyorlar. Eger o kitap bir brosür seklinde basilmis olsaydi, belki daha kolay kaybetebilirlerdi, ama "Atlas" biraz büyük ve agir geldi. Bu cesit girsimlere büyük paralar gerek. HJ´ Atheist ve Materialist Düsünceyi kendine adeta Düsman etmis, ve cabalari görüldügü gibi ucuz degil.

Selam & Saygilar

Harun Yahya namli Adnan Oktar cemaatinin para kaynagini tespit etmek cok zor. Kendisi ilk zamanlari sosyetenin genclerine ve sarkicilara göz dikiyor, tabiri caizse. Yani oralardan para akiyor. Hatta genclere söyle dedigi agizlarda dolasir: "Sizin velileriniz öldükten sonra, daha neler yapacagiz." Yani mirasi kastediyor.

Arkadaslar bir insanin yaptiklarinin helal mi harammi oldugu kuran, hadis ve fikih kitaplarinda yazilidir. Harun Yahya adli sahis birtaki hizmetler yapmakta ve görüldügü kadariyla belli bir kitleye ulasmakta ve kabul görmektedir. Yaptigi hizmetlerin kaynagini merak ediyorsak kendi internet siteleri dahil sorulup cevap alinabilir. Islama göre bir insan söylentiyle, dedikoduyla suclanamaz. Bu seran bir delil olamaz. Bilindigi gibi bugün cemaatlerin hizmet etmesi icin gerekli maddi imkanlari elde edebilecegi bazi kaynaklar vardir. Bunlar yazili ve görsel yayinlardan elde edilen gelirler, telif haklari ve hayirsever insanlarin/isadamlarinin yaptiklari bagislar.#

Kendiside yaptigi aciklamalarda arkadasi oldugu zengin isadamlarinin maddi desteklerde bulundugunu kaydetmistir. Bize de düsen tersi ispatlanmayan iddialara itibar etmek degil ifade edilen seylere inanmak ve itimad etmektir. Harun Yahya materyalizmle, darwinizmle ve ateizmle mücadele ediyor ve basarili da oluyor. Biz ise bu mücadelede onu kurcalama yerine yaptigi hizmetlerin hayirli ve muvafak olmasi icin dua etmeli bir müslüman olarak bununla iftihar etmeliyiz.

Vesselam

Adem

Bende okadar "mavi" gözlü degilim :)

Sade böyle konularda Bediüzzaman hazretleri aklima geliyor. Birisi arkasinda konusmus olan birisinin aleyhinde konusdurmadan, "Namaz kiliyor mu?" diye sorup. Cevaben "evet" alinca. " O halde benim kardesimdir" deyisi beni cok etkiliyor. Her insan hata yapabilir. Her cematinde tabiki yanlisi vardir. Ama eger dinin temel direklerine aykiri degil ise ben onu görmemezlikden gelirim. Ve güzel yapmislarina gurur duyar, ayakda alkislarim.

Simdi Harun beyi tanimayan sahis "nerden para aliyor/buluyor?" sorusunu okursa cok vesvesli olur ve sonuc intibariyle onun hakkinda mefi düsünebilir diye belki ben öyle biraz hissi davranmis olabilirim. Hakkini helal Talha kardes.

Selamlar

Arkadaslar burada zaten kimse kimseyi suclamiyor. Demek ki siz gercekten Harun Yahya hakkinda ya kötü düsünüyorsunuz, yada kötü seyler duymussunuz ki, benim soruma böyle tepki veriyorsunuz. ;-)

"Harun Yahya parayi haram kazaniyor" diyecek kadar aptal degiliz herhalde. Fakat madem burada bir gercek var. Ortada bunca hizmet var. Elbette hakkimizdir sormak.

talha kardes iyi ya iste bende soruna cevap verdim zaten. Telif haklari, yazili ve görsel yayinlarin satisi ve zengin isadamlarinin yaptigi bagislar. kendisi zaten bir reportajinda öyle diyor. Ben sahsen onun hakkinda kötü düsünmüyorum. Tam tersi islami iyi anlamis, hosgörülü, kendisiyle barisik, tutucu olmayan, bilgili, insanlara yaklasmasini bilen, onunla bununla ugrasmayan, arastirmaci ve sahislarla degil fikirlerle mücadele eden biri olarak görüyorum onu. Nediye ona karsi olayimki? Allah ondan razi olsun.

Adem

talha kardes iyi ya iste bende soruna cevap verdim zaten. Telif haklari, yazili ve görsel yayinlarin satisi ve zengin isadamlarinin yaptigi bagislar. kendisi zaten bir reportajinda öyle diyor. Ben sahsen onun hakkinda kötü düsünmüyorum. Tam tersi islami iyi anlamis, hosgörülü, kendisiyle barisik, tutucu olmayan, bilgili, insanlara yaklasmasini bilen, onunla bununla ugrasmayan, arastirmaci ve sahislarla degil fikirlerle mücadele eden biri olarak görüyorum onu. Nediye ona karsi olayimki? Allah ondan razi olsun.

Adem

tamam iste. benimde araigim cevap bu iste. sorum neden yanlis anlasildigini halen anlamis degilim.

Sade böyle konularda Bediüzzaman hazretleri aklima geliyor. Birisi arkasinda konusmus olan birisinin aleyhinde konusdurmadan, "Namaz kiliyor mu?" diye sorup. Cevaben "evet" alinca. " O halde benim kardesimdir" deyisi beni cok etkiliyor. Her insan hata yapabilir. Her cematinde tabiki yanlisi vardir. Ama eger dinin temel direklerine aykiri degil ise ben onu görmemezlikden gelirim. Ve güzel yapmislarina gurur duyar, ayakda alkislarim.

Selamlar

Bak burada mesela birseyler gizli sanki ;-) Yani gercekten Adnan hocanin bir hatasimi var, bizim bilmedigimiz.

Bence bir cemaatin yanlisi olmaz, o cemaatin sahislarinin hatasi veya yorum hatasi olabilir. Ama sahsi manevi herzaman kusursuzdur. Sapik cemaatler ve tarikatler buna sahil degil tabiki. Adnan Oktarda ehli sünnet cel camaat oldugunusöylüyor ve sahih kaynaklari referans kabul ediyor. Ancak her cemaatle oldugu gibi onunlada cok ugrasildi. Ne harem kurdugu kaldi, ne de milletin beynini yikadigi. ama hicbirisi ispatlanamadi, hatta hepsinden kanunen aklandi. O tarz olarak darwinizmin ve ateizmin cürütülmesiyle islami yaymaya calisiyor. Kendisi güzel sanatlar mezunu oldugu icin zerafet ile, sanata olan ilgisiyle , giyimi kusami ile özellikle elit kesimi etkiliyor. Bunlari yaparken harama girmiyor,islamin sundugu imkanlardan yararlaniyor. Bu da gayet dogal bir dini haktir.

Adem

kendisi mehdilik iddia edenin dinden cikacagini söylüyor. Bunu iddia etmenin küfür olacagini, böyle bir iddiasinin olmadigini olamayacagini söylüyor. Ima ettigini görmedim. Sadece bir ara bunu cok gündeme getirdiler ki cok gerekli degildi. Ama önemli olan onun mantikli konusmasidir, imaya cok bakmamak lazim. Herkes neticede kendisinin en dogru hizmeti yaptigini düsünebilir, hatta bu olmalidirda.

Ben sahsen Harun Yahya yi iyi görüyorum. Materyalizmle, darwinizmle ve ateizmlerle mücadele ettihi ortada ve isinide güzel yönetiyor, düsüncesindeyim. En cok hoslandihim Harun Yahyadan yaptihiklari belgeseller. Söyle bi türk kanallari bi göz gecirdirkmi türk yapilmis belgeseller bana simdiye kadar hic rasgelmedi. Genellinde baska yapimcilarin produktionu olduhu anca görelenebilir.

"Ilmi Mercek" & "Ilmi Arastirma" diye aylik Dergilerde var. Gördünüzmü?

Türkiye gitdigim zaman mutlaka kacirmamaya bakiyorum. Gerci her yerde bulunmuyor, ama Istanbulda hemen hemen her yerde var denilebilir, anders als in der Hauptstadt.

Dergiler genelde naylonla kaplanmis, icinde bir kac VCD ve Eserlerinden 1 Kitab (daha dogrusu kitapcik) dahil ediyorlar, esantiyon olarak.

Fazla derine inmek icin vakit bulunmadigi zaman, iyi zaman geciriliyor, und als Geschenk für pubertierende auch.

Bundan 2 Sene önce istanbulda tesadüfen (Sehirin yabancisiyim hemserim) Global Yayincilik´a ugramissim , hic anlamadan. Saga sola, havaya yere bakarken meger dükkan önündeymissim. Kapali Carsi´in arkasinda.

Dükkanin icine yaratilis müzesini yerlestiriyorlardi, Terrariien mit Schildkröten und usw. Biraz vakit gecirdim orada. Calisanlar arkadaslar temiz, saygili ve hosgörülü Insanlardi.

Belgesellerin bir cogunu gerci gördüm ama, kitablari daha etkileyici oluyor. Ich ziehe die Kaufversion vor, destek olabilmek icin.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...