Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Paranin sorun oldugunu sanmiyorum. Format olarak (kaba kuvvet, kafa koparmalar, acik sacik kadinlar) pek yayin politikasina uymuyor.

politikasina uymuyormu?? Stv'de kadinlar acik degilmi? bide reklamlarda mini etek reklamini stv de görmüyormuyuz ;)

Kardes STV'nin ve Show TV'nin yayin politikasi arasinda daglar kadar fark var. Ben sahsen STV'nin bazen (özellikle reklamlarda) taviz vermesine cok üzülüyorum. Hatta mektup yazip sikayet bile etmeyi düsündüm. Ama onlarda ayni demekle cok büyük haksizlik yapmis olur, vebal altina gireriz. Kaldiki, ben sahsen hicbir STV dizisinde mini etekli tek bir kadin görmedim.

Arkadaslar yanlis anlamayin. Gelin STV yide, programlarinida elestirelim. Ama haksizlik yapmayalim.

Kandilinin mübarek olsun. :-)

• Antworten 455
  • Erstellt
  • Letzte Antwort

Top-Benutzer in diesem Thema

KAMUOYUNA DUYURULUR!

Psikiyatr’dan randevu al, vizite ücreti bizden!

Star Gazetesi’nden Nasuhi Güngör yazýsýnda “27 Nisan muhtýrasýnda Kurtlar Vadisi rolü diye yazsam beni Kemal Sayar’a emanet edersiniz” demiþ!

Kendisi acilen psikiyatrdan yardým almalý çünkü:

1. Bu senaryo ekibi yýllardýr “demokratik hukuk devletinde”, “güçlü bir Türkiye’de” çetelerin olmamasý gerektiðini anlatýr ve kendi senaryo diliyle bu “hukuk mücadelesini” ifa eder. Yýllardýr aldýðýmýz rating, gördüðümüz beðeni de insanýmýzýn bu konularda hassas olduðunu ve senaristlerin dünyasýný beðendiðini gösterir: Çetelerle mücadelenin iyi çocuklar tarafýndan kurulan çetelerce yapýlacaðýný deðil!

2. Bu dizi bu ülkede ve bu bölgede yaþayan insanlar arasýnda ayrýmcýlýk yapmadý, yapmayacak! Ýnsanýmýzýn din, dil, ýrk, mezhep ayýrmadan birlikte huzur ve refah içinde yaþamasýný gerek Ömer Baba karakteriyle gerek bizzat Polat Alemdar’ýn þahsýyla onlarca bölümde yüzlerce kez anlattýk! Ve anlatmaya devam edeceðiz!

3. Kurtlar Vadisi Terör ile ilgili kýþkýrtýcý ve savaþ çýkarmaya yönelik ifadelerini aynen sahibine iade ediyoruz! Kurtlar Vadisi Terör bütün unsurlarýyla dökülen kanýn durmasýný, gözyaþlarýnýn dinmesini savunup anlatacakken yayýný durdurulmuþtur… Ancak maksatlý ve terörden nemalanýp bitmesinden rahatsýz olan kiþiler bunun tersini iddia etmektedir!

4. Bazý gazetelerde Cumhurbaþkaný Abdullah Gül’e benzemeyen bir oyuncu seçmekle eleþtirilirken kendisi dizide gösterilen karakteri sayýn Cumhurbaþkaný’na benzetmiþ… Ve birilerinin kulaðýmýza bir þeyler fýsýldadýðýný öne sürmüþ! Kiþi kendisi gibi bilirmiþ herkesi! Kendisi emrinde olduklarýndan gönlünce emir alabilir. Ama biz kimseden belge, bilgi, emir almadýk. Bize kimse bilgi-belge-emir vermeyi aklýndan dahi geçiremez, buna cüret dahi edemez! Bu iddiadakileri ispata çaðýrýyoruz. Ýspat edememeleri halinde kendilerini aþaðýlýk, haysiyetsiz müfteri ilan ediyoruz!

5. Kurtlar Vadisi’ni altý yýldýr seyreden insanlarýmýz diziyle gerçeði pekala ayýrt edebilirken, maalesef bazý kimseler, özellikle de bazý gazeteciler bu ayrýmý yapamamakta. Kendisine kýsaca hatýrlatalým: Doktorlar dizisindeki Kutsi’ye sakýn ameliyat olmasýn çünkü o þarkýcý… Çakýr öldü ama Oktay Kaynarca yaþýyor, þimdi Adanalý. Baron polis oldu, Aslan Amca boynuzlanan Amca’yý oynuyor. Kendisine isterse uygun bir hastanede Kýlýç’ýn yanýnda bir oda ayarlayalým. Kýlýç öldü ama Atilla Olgaç çýldýrdý!

Kamuoyuna saygýyla duyurulur,

Pana Film

4. Bazý gazetelerde Cumhurbaþkaný Abdullah Gül’e benzemeyen bir oyuncu seçmekle eleþtirilirken kendisi dizide gösterilen karakteri sayýn Cumhurbaþkaný’na benzetmiþ… Ve birilerinin kulaðýmýza bir þeyler fýsýldadýðýný öne sürmüþ! Kiþi kendisi gibi bilirmiþ herkesi! Kendisi emrinde olduklarýndan gönlünce emir alabilir. Ama biz kimseden belge, bilgi, emir almadýk. Bize kimse bilgi-belge-emir vermeyi aklýndan dahi geçiremez, buna cüret dahi edemez! Bu iddiadakileri ispata çaðýrýyoruz. Ýspat edememeleri halinde kendilerini aþaðýlýk, haysiyetsiz müfteri ilan ediyoruz!

yaaaa.... simdi demedi deme ;)

Arkadaslar benden bir tavsiye. Eger bir dizi Showtvde oynuyorsa ve uzun bir aradan sonra tekrar Showtvde devam ediyorsa o diziye yüzde yüz güvenmeyin.

Hakkini helal Adem abi, ama artik gercekten abartiyorsun her konuda konuyu ayni yere baglamamiza ne gerek var? Aksül amel yapiyor, benden söylemesi

Bu lafina sasirdim dogrusu kardes. Konuyu nereye baglamisimki, zaten konu bu degilmi? Ben bir gercege parmak basiyorum. Ben kurtlar vadisinin her bölümüne baktim. Burada dikkatimi ceken birsey var. Kurtlar vadisi neredeyse kutsandi. Herkes kurtlar vadisinin gerceklere parmak bastigini düsünmeye ve realiteyle arasinda bag kurmaya basladi. Bakiyorum dindar genclik KV Fan! Buna karsi degilim. Ancak kurtlar vadisini yapan kim? Show TV! Kurtlar vadisini izlemeyin dedimmi? Yok. Kötüdür dedimmi? Yok. Ne dedim peki? Sadece cok güvenmeyin, KVni örnek almayin dedim, o kadar. Yani etrafimizi gözlemliyoruz, görüyoruz KV ne etki uyandiriyor az cok diye. Ve kendimce böyle bir uyarida bulunuyorum. o kadar.

Arkadaslar madem okadar cok elestiriyorsunuz ..

Sizi bakmaya zorlayan yok?

Tez efecim cevabin biraz Tez olmus. Ben Show tv nin yaptigi diziyi izlerim ama güvenmem. Sen dine hergün küfreden adamlara güveniyorsan senin bilecegin is. Bunun izleyip izlememeklede bir ilgisi yok. Sen neden bu kadar icerlerdin onu anlamadim. Yani Show Tvyi kendine benden dahami yakin buluyorsun?

Aynen Tek Türkiye'ye bakin masal alemine dalin..

Tek Türkiye yi masal alemi olarak görüyorsan sen ne doguyu biliyorsun nede Türkiyeyi. Tek Türkiye bir kisinin 200 kisi arasindan vurulmadan ciktigi "gercekci" bir dizi degil, o konuda haklisin. Tek Türkiye Allahin emrettigi birlik ve beraberlik icin para kaygisi olmadan cabalayan bir dizidir. Sen barisi, sevgiyi, beraberligi masal olarak görüyorsan senin adina üzülürüm. Kaldiki Tek Türkiyede PKK nin asli hedefleri tüm gercekligi ile gösteriliyor. Neresi masalmis hangisi yanlis söylersen sevinirim...

Bassaydi STV parayi alsaydi diziyi

Nede olsa para gani

Birincisi üstüne para verseler almaz

ikincisi STVnin cektigi Tek Türkiye KV nin onda biri bütceyle cevriliyor. Haberin olsun...(para gani derkenki satasmani görmezden geliyorum...)

Adem

Kardes STV'nin ve Show TV'nin yayin politikasi arasinda daglar kadar fark var. Ben sahsen STV'nin bazen (özellikle reklamlarda) taviz vermesine cok üzülüyorum. Hatta mektup yazip sikayet bile etmeyi düsündüm. Ama onlarda ayni demekle cok büyük haksizlik yapmis olur, vebal altina gireriz. Kaldiki, ben sahsen hicbir STV dizisinde mini etekli tek bir kadin görmedim.

Arkadaslar yanlis anlamayin. Gelin STV yide, programlarinida elestirelim. Ama haksizlik yapmayalim.

Ben bu konuda STVyi elestirenleri samimi bulmuyorum. Sabahtan aksama Show tv seyreden adam bana STVde su vardi su oldu diye elestirmesi gercekci degil. Neden hep kötü taraflari görülüyor. Neden iyi tarafindan bahsetmiyor bazilari? Demekki mesele baska, baska hesaplar var. Bunu diyenler bu piyasayi bilmiyor. Reklamlar paket olarak aliniyor. Yani sen tek tek reklam almiyorsun büyük programlarda. Bazen 20 tane reklam geliyor sana icinden bir tanesinde bir sorun olabiliyor onuda anlasmaya göre engeleyemiyorsun. Yani mecbur kaliyorsun. Zaten bu tarz seyler cok cok az olur. Kaldiki STV dini bir kanal degil, sadece Show tv izleyen insanlara bir alternatiftir. Ben sahsen Mehtap TVyi tercih ederim...

Adem

politikasina uymuyormu?? Stv'de kadinlar acik degilmi? bide reklamlarda mini etek reklamini stv de görmüyormuyuz

Evet politikasina uymuyor. STV deki diziler yapici ve örnek olmaya gayret ediyor. Insanlari siddete sevkeden diziler, nefreti körükleyen diziler Stvde olamaz. STVde kadinlar acik derken neyi kastettigini anlamadim. Aciktan kastin basi acik ise evet, her dini kanalda basi acik kadin vardir. Spiker degilse bile oynatilan dizive programlarda basi aciklar vardir. Stvdeki bayanlarin (en azindan arka planda calisanlarin) baslari kapalidir, acik olanlarda üstü basi acik, dekolte gibi seyler giymezler, giyidirilmezler. STvdeki programlardaki bayanlarin bircogunda stv atmosferinden dolayi düzelmeler vardir. Mesela mavi rüyadaki basroldeki bayan bu diziyle bes vakit namaza basladi. Mesela yasa alptekin stvdeki diziyle iyice yasamini düzeltti. Mesela yagmurdan sonradaki cem kurdoglu STV ile dindar bir insan oldu, namaza basladi ve evlerinde risalei nur sohbetleri yaptiriyor, mesela reha yeprem stv ile dini bir hizmete girdi. Sanirim bu örnekler STV nin amacini aciklamaya yeterde artar bile.

stvdeki reklamlarda mini etek reklami olmaz. Bir reklamda belki (cok cok ender) bir bayan mini etek giymistir. Sende hüsnü zan yaparak "belki engelleyememislerdir" veya "hata olmustur" filan de. Bence STV gibi bir kanal biraz hüsnü zanni hakediyor.

Adem

Selimcim benim bir sorunum var. Ben kimseyi kritik etmiyorum ancak Hak namina kendisini savunma imkani olmayan bir kisiyi veya kanali yada cemaati savunuyorum. Yani ortada Allah icin kosturan bir kanal ve dizi var ve müslüman kardeslerimizden bu diziyi töhmet altinda birakiyor, dogru yanlis ithamlarda bulunuyor. Bu yapilirken nasil olurda ben susarim? Susmak haksizliga taraftar olmak degilmidir? Zulme riza zulüm degilmidir güzel kardesim?

Benim sorunumda burda basliyor. Ne zaman ben mesru bir müdafaa hakki kullansam suclu duruma düsmeye basladim. Mesela Oum Amin Hocefendiye olmadiklaflar etti, saygisizlik etti, cemaatimize saygisizlik etti ama biz bence ona hakettigi cevabi vermedik. Kimse vermeyince ben gerildim ve müdafaaya gectim. Sonra ben suclu oldum, ben kötü oldum, ben sorun cikaran oldum. Onun yazdiklari unutuldu, cünkü o tümhakaretlerden sonra olgun kizi oynuyor! Aynisi burdada gecerli. Arkadas STVye materyalist imasinda bulunuyor, STVyi neredeyse Playboy TVyle ayni ayara koyuyor, Show Tvyle kiyasliyor. Ve ben sadece bunu hakkim olarak mesru müdafaa yapiyorum ama sonra sen diyorsun ki arkadaslar yapmayin size yakismiyor! Ben ne yapmisim ki? Yani yapmasamaydim, sussamiydim sirf birileri benim hakli müdafaama kiriliacak diye.

Bu konuda sorun yasiyorum. Seni de kirmak istemem, hakkini helal et kardesim.

Vesselam

Adem

Estafirullah Adem abicim, helal olsun..

Ben ne yapmisim ki?

Bunu sirf sana degil ki, genel ortama söylemek istedim.

Kimseyi de ismen telafüz etmek istemiyorum.

Bu konu hamur gibi cok su götürür ve hissi (nefsi) cevap yazmaya baslanir. Onun icin diyorum ki, yazdiklarimiza dikkat edelim ve konuyu pek uzatmiyalim.

Dogru olsun yalan olsun. Bir karsindakini incitmeye hicbirimiz hakki yoktur. Dogru ise, her dogruyu her yerde söylemek dogru degildir. Yalan ise, ehh yani ne diyeyim artik.

Selamlar

Adem abicim, sadece iki satirlik yazi yazdim zaten.

Ben ne KV´u destekliyorum, nede STV´yi kötülüyorum.

Benim sana sadece acizane bir tavsiyem oldu. Yazdiklarinin yanlis anlasildigini, her konuda (sadece KV konusunda degil) sanki kendi cemaatini durmadan övüyor, diger cemaatleri yerle bir ettigini, karsi taraf böyle algiladigini sana kardesce ifade etmeye calistim.

Bak bu konuda bile KV-Freakin cok kücük bir elestirisini dahi kabul etmedin. Ama diger tarafta Islamoglunu, Cübbeliyi, Harun Yahyayi, Dindar olmayan yayinevleri ve tvleri hakli bir sekilde elestiriyorsun. Ama hakli bir elestiri, kendi cemaatini ve tvnide elestirmeni gerekiyor. Bunu yapmassan: Iste aksulamel yapan mesele bu ;)

STVmis, KVmus. Bunlar benim umrumda degil.

:selam: Adem bey,

reklam konusuna aciklik getirdiginiz icin tesekkür ederim. Umarim benim elestirilerimin yapici oldugunu anlamissinizdir. Televizyon kanalinin masraflarini cikarmak icin reklamin ne kadar önemli oldugunu biliyorum. Fakat bazen: "keske bu reklami koymasalardi" diyorum, hüsn-ü zan ediyorum. Hicbir zaman bu kanalda digerleri gibi demem. Bu cok büyük bir insafsizlik olur. Zaten STV bir cemaati temsil eden bir kanal degil, büyük bir seyirci kitlesine hitab eden bir kanal.

Birde Adem bey, siz Hoca efendi cemaatinden oldugunuz icin, meslelere aciklik getirmek ve savunmak size düsüyor. Saniyorum burada yanliz kaldiginiz icin yipraniyorsunuz.

Birsey daha eklemek istiyorum: Hüsn-ü zani sadece hizmeti bilenden bekliyebilirsiniz. Hizmeti ve niyeti bilmeyen kisi STV'nin hatasinda o anlayisi göstermeyecektir. Hatta göstermesi zor olacaktir, kafasi karisacaktir.

Birde Adem bey' date=' siz Hoca efendi cemaatinden oldugunuz icin, meslelere aciklik getirmek ve savunmak size düsüyor. Saniyorum burada yanliz kaldiginiz icin yipraniyorsunuz. [/quote']

o kadarda olsun artik ;) Adem abicim, dayaniklidir

:lachen:

yaaaa.... simdi demedi deme ;)

Abicim, Abdullah Gül degilde kim? Ha buldum: "KAHTALI MICI"! :-D ;-)

http://img156.imageshack.us/img156/699/gul1.pnghttp://img156.imageshack.us/img156/3209/gul2.png

Adem abicim, sadece iki satirlik yazi yazdim zaten.

Ben ne KV´u destekliyorum, nede STV´yi kötülüyorum.

Benim sana sadece acizane bir tavsiyem oldu. Yazdiklarinin yanlis anlasildigini, her konuda (sadece KV konusunda degil) sanki kendi cemaatini durmadan övüyor, diger cemaatleri yerle bir ettigini, karsi taraf böyle algiladigini sana kardesce ifade etmeye calistim.

Okudum. Düsündüm. Ve simdi yaziyorum. :-)

Ben bizim cemaatin avukati degilim. Baskasi hakkiyla savunsa belkide hic yazmam. Ikincisi ben Kurtlar Vadisini kötülemedim. Bizzat bu bölümü iyi incelersen en cok övenlerden biri oldugumu görürsün. Hicbir bölümünüde kacirmadim. Hatta Tek Türkiyeden fazla onu seyrettim.

Sadece Kurtlar Vadisini örnek alan arkadaslara bu dizinin Allaha söven bir kanalda yayinlandigini hatirlatmak istedim. O kadar.

STVye gelince. Ben STVyi övmedim, savundum. Farkindamisin bilmiyorum ama STV icin ciddi satasma oldu. (Mangir cok!-Mini Etek reklami! vs) bence sadece ben degil az cok insafi olan herkes savunmaliydi.

STV kusursuz degil, hicbir kanal degil. Stvyi elestiririm ama burda degil! Bizzat STVnin yöneticilerini cok aramis yetkililerle konusmusumdur. (Sallamiyorum) Hatta Zaman Gazetesi icin bizzat Ailem dergisi yazi isleri editörüyle görüstüm. Ben kendim zaten STVdeki her diziyi begenmiyorum. Ama elestiri bence insanlarin samimiyetini sorgular sekilde yapilmamali. Yani öyle bir elestiri yapiliyorki sanki "sizin hedefiniz baska" gibi elestiriler yapiliyor ki bu yapici elestiri degil.

Diger cemaatleri yerle bir ettigimi hatirlamiyorum. Tam tersi bircok yerde Vehhabileri bile savunmusumdur. Harun Yahyayi o kadar övdümki sayisini bilmiyorum. (Hatta sen elestirmistinde ben savunmustum ;-) ) . Sanirim insanlarda bu konuda biraz önyargi var. Hani derler ya: Hirsizin hicmi sucu yok! Bu sitede sirf Hocaefendiyi elestirmek icin gelenler bile oldu, hala Oum Amin ve muwahhid elestriyor yeri geldimi.

bence elestiriye herkes acik olmali, yapici elestiriye. Yani Kurtlar Vadisi gibi kimin yaptigi belli olmayan bir diziyi elestiremiyoruz da STVmi kaldi elestirecek arkadaslar yapmayin.

Ben cemaati veya yayin kuruluslarini yeri geldimi övebilirim. Bunu herkes yapiyor zaten bu sitede. Herkes belli kiatplari, yazarlari, kuruluslari övüyor. Sanirim ben istisna degilim. Bunun konu bile olmamasi gerekir aslinda. Aksülamel yapabilir haklisin. Hani bir hikaye varya sohbetlerden bilirsin sakird ;-) :

Günes isigi ciceklere geldimi mis konusu yayilir, tezege geldimi pislik kokar. Artik kim cicek kim tezek kendi karar versin ;-) (tabir kaba oldu kusura bakmayin kafiye uydu diye yazdim)

Vesselam

Adem

reklam konusuna aciklik getirdiginiz icin tesekkür ederim. Umarim benim elestirilerimin yapici oldugunu anlamissinizdir. Televizyon kanalinin masraflarini cikarmak icin reklamin ne kadar önemli oldugunu biliyorum. Fakat bazen: "keske bu reklami koymasalardi" diyorum, hüsn-ü zan ediyorum. Hicbir zaman bu kanalda digerleri gibi demem. Bu cok büyük bir insafsizlik olur. Zaten STV bir cemaati temsil eden bir kanal degil, büyük bir seyirci kitlesine hitab eden bir kanal.

Simdi anladim ;-) Bende acikcasi "keske su reklami koymasalardi" diyorum. Ama sordum bazen gercekten engelleyemiyorlarmis.

Birsey daha eklemek istiyorum: Hüsn-ü zani sadece hizmeti bilenden bekliyebilirsiniz. Hizmeti ve niyeti bilmeyen kisi STV'nin hatasinda o anlayisi göstermeyecektir. Hatta göstermesi zor olacaktir, kafasi karisacaktir.

Aslinda Hüsnü zan göstermek her müslümanin görevidir, sadece o cemaattekilerin degil. Ha sen hocam halkimiz cahil :-) diyorsan o konu baska. Ama bazilarinin amaci üzüm yemek degil bagciyi dövmek. Bizim cemaati sevmeyen öyleleri varki eger cebrail as gelse bizi övse yinede itiraz edecek birsey bulacaktir. Ona ben istesemde birsey yapamam. Emin olabilirsin. Onun haricinde kafana takilan herseyi sorabilirler. Hicbir zaman sormayin demedim, hatta memnun bile olurum, yeterki amac üzüm yemek olsun ;-)

Vesselam

Adem

Ademcim polemik yapmayalim.. Birbirimizi kirmayalim.. Fakat seni objektif ve tarafsiz bulmuyorum.. Konuyu Galatasaray mi ? Fenerbahce mi ? yaptiniz.. KV-Freakcim dahil..

Konuya dar degil, genis bakalim.. ;)

Bu arada avukat olacak adamsin Ademcim, yazilarini ilgiyle okuyorum..

Selamlar

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...