Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

haklisin Webmaster, kimse buna karsi olamaz zaten, ne sen ne ben nede Engin noyan...

Din adami olan insan, asla ve asla dinler arasi diyalok diye birsey yok diyemez, ozaman Kuranin bir kismini inkar etmis olurlar.

ama ....................

önce kendimizden basliyalim...

• Antworten 88
  • Erstellt
  • Letzte Antwort

Top-Benutzer in diesem Thema

hic alakasi olmayan seyler yaziliyor. Sanki ben birbirimize gireli, sövelim millete, ayrimcilik yapalim demisim gibi. Risalei nurdan örnek veriyorum cünkü nur talebeleriyle tartisiyorum. Nur talebesi olan insana Üstaddan örnek veriyorum. Ama Peygamberdende örnek veriyorum, Kurandanda. Ama ilginctir kimseden ilmi bir yazi gelmiyor, bilimsel bir yaklasim yok maalesef.

Kendimizden baslayalim diyoruz diyaloga! Bence biz bunu yaparken kendi anlayisimizi baskalarina dikte etmeye calisiyoruz. Yani mesela biris bir program yapiyor. Bir digeri buna katilmadimi "Vaaay sen nasil katilmazsin, demekki sen kardeslerini takmiyorsun" deniyor. Burda bir baski söz konusu. Yaw kardesim ben istemiyorum. Kimse kimseye ilismesin, herkes hizmetini yapsin.

Birbirimizin kuyusunu kazmayalim yeter. Bana bu cemaatlerarasi diyalog konusunda birtek somut örnek ve ispat getiremez kimse. Bu iddia bir psikoljiye isaret ediyor. Umutsuz ve ümitsizligin ve basarizligin karsisinda sorumlu arayip "Iste buldum!" "birlik degiliz o yüzden" gibi tamamen duygusal ve alt yapisiz bir yaklasimidir bu.

Cemilcim baya cesaretli bir teori attin ortaya...

vesselam

Adem

Bana bu cemaatlerarasi diyalog konusunda birtek somut örnek ve ispat getiremez kimse. Bu iddia bir psikoljiye isaret ediyor. Umutsuz ve ümitsizligin ve basarizligin karsisinda sorumlu arayip "Iste buldum!" "birlik degiliz o yüzden" gibi tamamen duygusal ve alt yapisiz bir yaklasimidir bu.

Abi sen magarada mi yasiyorsun, Allah askina? Gözünü ac.

5 senedir Almanyanin her bölgesinde cati kurumlari kuruluyor. Beraber programlar düzenleniyor. Sirf bu konuyla ilgili onlarca sosyolojik yazi yazildi.

Tüm cemaatler (Risale-i Nur Gruplarii dahil) beraber hareket etmeye basladilar. Diaspora Islami sosyolojik bir degisim yasiyor. Fethullah Gülen cemaati bunu istesede, istemesede. Diger cemaatler, cok sükür, beraber calisiyor.

Hem seni kimse calismaya zorlamiyor ki, neden digerlerinin beraber calismasindan rahatsiz oluyorsun, anlamiyorum.

Hayret ediyorum gercekten.

Bir digeri buna katilmadimi "Vaaay sen nasil katilmazsin, demekki sen kardeslerini takmiyorsun" deniyor. Burda bir baski söz konusu. Yaw kardesim ben istemiyorum. Kimse kimseye ilismesin, herkes hizmetini yapsin.

Ademcigim hepimizin bildigi "Üniversite-misalini" bi gözden gecir..

ne bicim laf bu cemil. Ben ayimiyim. Terbiyeni takin. Benimle böyle

konusamassin. Benim icin bu forum bitmistir!

Es sukut.

Caniniz sag olsun, Adem Bey. Tam 3 kere size yazdim, konuyu kapatilim diye. Ama israrla durmadan Risale-i Nurlari fikirlerinize alet etmeniz ve burada Risale-i Nur camiasini farkli göstermeniz sebebiyle, cevap yazmak zorunda kaldim

Yinede caniniz sag olsun. Ne ilksiniz, nede son.

Sizden ricam, gelecek hayatinizda Risale-i Nur yorumlarina, Lahikalari ve özellikle Hizmet Rehberini okumadan kalkismayin. Yukaridaki yazilarinizi bile okuyan bir insan, Risale-i Nur cemaatinin cemaatlerarasi diyaloga karsi oldugunu zannedecek. Zaten ben gayri müslim olsaydim, bana bu tavri koymazdiniz, eminim. O zaman "diyalog" yapardiniz benimle. Caniniz sag olsun.

:selam:

Benim icin bu forum bitmistir!

Adem abi, ben seni abi olarak sayiyorum ve saygim da var. Sende Bu hareket gelecegine hic inanamazdim. Beni cok üzdü ve Cemil abininde bu konuda simdi kirgin oldugunu saniyorum. Hic yakismadi. :nonono:

:selam:

(Cemil abi, eger bu karismis gibi olduysa bu yazimi silebilirsin, ama icimdeki olani bi dökmek istedim :-( )

hayret ya nerden nereye, arkadaslar abiler, lütfen nefimiz adina yazip birbirimizi onun adina kirmiyalim, olmuyor böyle ama.

Adem abi biraz sert cikis yapdin bence. hemen bazilarina kizip forumda isim yok demek yanlis bir hareket. !

Insanlar her konuda anlasamayabilir.

Yaw kardesim ben istemiyorum. Kimse kimseye ilismesin, herkes hizmetini yapsin

Tamamdir isde. Neden Adem abiye ilisiyoruz?! Istemiyor isde. Neden israr edelim.

ana bu cemaatlerarasi diyalog konusunda birtek somut örnek ve ispat getiremez kimse. Bu iddia bir psikoljiye isaret ediyor.

:-X :dead:

Adem abi gercekden seni hakperest birisi zanetmisdim. Yoksa saka mi yapdin :smirk:

teori ha? :unglaublich:

Adem abi simdi kendini sucsuz olarak göstereceksin kendini. Ama lütfen yazdiklarina bi bak. Baskasi yazsaydi daha sert cevap yazardim ama sana karsi saygimiz var, sevgimiz var. Insallah bir gün gelir cay icip gülürüz bu halimize.

Hayirli cumalar

Ben basta fikrimi ve yazilanlara düsüncemi beyan edip, ardindan takip etsemden yazilanlari pek cevap vermek istemedim..

Simdi ise bir bakiyorum, kimileri küsmüs, kimileri darilmis, kimileride fikrim kesinlikle dogru, ama beni anliyan yok diye tavir koyup, hatta hakaret derecesinde cevap yazip "benden bukadar, birdaha da yazmam diyip kayboluyor"...herseyin bir rajonu vardir ;) Arkadaslar....Tayyip Erdogan'nin Dagos'da yapmis oldugu "one minute" konusu yapmiyalim veya yapmaya calismiyalim bunu..

Ben sayet bir fikir sahibi oldugum bir konuda kendimden cok eminsem o konuyu sonuna kadar savunurum, ama nasil? elimde ap acik gösterebilecegim rasyonel argümanlarim oldugu zaman...degilse bu benim fikrim, bu dogrudur demek, dogru degildir! Ki bide verilen argümanlar dogru degil ise, yani öbür herkes bu böyle degil, hep beraber rasyonal bir sekilde bir noktaya parmak basiyorlar ise, ona aklimizi kullanarak tasdiklemesek bile en kötü ihitmal, en azindan sesimizi kismamiz gerekmektedir, degilse hakperest olmadigimiz ispatlamis oluruz...

Herkes yazdigini iyicene bir gözden gecirsin, sonra nefsii'mi, hissi'mi, mantikli'mi mantiksizmi yazmis diye kendi yazdiklarini bir yoklasin.. hakaretin basladigi yerde, fikir alis verisi biter ;)

Bence hepimizde hata payi var. Farzedelimki Webmaster haksiz. Onun haksizligina sevinen insafsizdir! Adem abinin haksiz olduguna sevinende aynen insafsizdir! Burada iki tarafta birseyler anlatmaya calisiyor. Inaniyorumki kimsenin kötü bir niyeti yok. Hissiyatlar araya girdigi icin tartisma zivanadan cikti. Bu noktadan sonra kim hakli kim haksiz önemli degil. Kalblerin kirilmamasi önemli.

@Tez_Efe

Senin bu tahrik edici yazilarini kiniyorum.

Levent kardesim, burada zivanadan cikan hic bir sey yok. Hepimiz gayet normal bir sekilde yazistik. Sadece Ademin son yazisi cok sasirtici ve beklenmedik bir durumdu. Bunu herkes görmüs, sen nasil görmüyorsun, hayret ediyorum.

Benim yazdigim "magara" kelimesi tamamen retorik birsey. Ama Ademin yazdigi

Terbiyeni takin. Benimle böyle konusamassin.
direk bana bir atif. bana "terbiyesiz" diyor. olsun, kizmiyorum. enaniyet kokuyor. hayret dogrusu.

Kalbler kirilmasin diyorum

öyle diyorsun Leventcim de, sucu yanlis yerde ariyorsun.

Cemil kac kere yazdi konu kapansin diye, kalpler kirilmasin. Belki es gecdiysen senin icin zitat olarak göstereyim.

Ben yine alinma ihtimali olabilir diye, konunun detayina tekrar girmek istemiyorum kalpler kirilmasin

Bilerek atladim Adem abicim

En iyisi, farkli düsüncelerimiz bize kalsin ve biz ayni düsündügümüz konularda devam ilerleyelim

Cemilin bu yazdikdan sonraki Ademin yazilarina bak ve objektiv durumu degerlendirmeni rica ederim eger yorum yapacaksan.

Kalbler kirilmasin diyorum

öyle diyorsun Leventcim de, sucu yanlis yerde ariyorsun.

Cemil kac kere yazdi konu kapansin diye, kalpler kirilmasin. Belki es gecdiysen senin icin zitat olarak göstereyim.

Ben yine alinma ihtimali olabilir diye, konunun detayina tekrar girmek istemiyorum kalpler kirilmasin

Bilerek atladim Adem abicim

En iyisi, farkli düsüncelerimiz bize kalsin ve biz ayni düsündügümüz konularda devam ilerleyelim

Cemilin bu yazdikdan sonraki Ademin yazilarina bak ve objektiv durumu degerlendirmeni rica ederim eger yorum yapacaksan.

Selimcigim, bilmiyorum benmi anlatamiyorum. Kim hakli , kim haksiz önemli degil benim icin. Herkez kendine göre hakli veya haksiz. Ben fikrimi yazdim Engin Nogan meselesinde. Yukarida okuyabilirsin.

Kalbler kirilmasin diyorum okadar. Bir taraf kirici oluyorsa. Öbür taraf altdan alsin diyorum.

Hem ben bu meselenin böyle ulu orta halledilecegini zannetmiyorum. Oturulup bir sakin kafayla cay icilir. Yanlis anlasma varsa halledilir, helallik dilenilir olur biter. Webmaster kardeside, Adem abiyide yillardir cogumuz taniyor ve seviyoruz. Böyle bir tatsizligi yasamak bizi rahatsiz etmiyorumu?

Bana bu cemaatlerarasi diyalog konusunda birtek somut örnek ve ispat getiremez kimse. Bu iddia bir psikoljiye isaret ediyor. Umutsuz ve ümitsizligin ve basarizligin karsisinda sorumlu arayip "Iste buldum!" "birlik degiliz o yüzden" gibi tamamen duygusal ve alt yapisiz bir yaklasimidir bu.

http://www.misawa.de/cgi-bin/sbb/sbb.cgi?&a=show&forum=19&show=42

Benim icin bu forum bitmistir!

http://www.misawa.de/cgi-bin/sbb/sbb.cgi?&a=show&forum=3&show=49

ÜStad apacik demiyormu ki, tarikatlari sevin ama sohbetlerine gitmeyin.

Üstadim hakkinda söylenen bu sözü, Allaha havale ediyorum.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...