Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Bu bedeli kullar odeyemez

Evliyalardan birisine bir gun,

"Efendim, ihlas hususunda en cok etkilendiginiz bir olay yasadiniz mi?" diye sorarlar.

"Evet yasadim" buyurur ve devam eder :

- Mekke-i Mukerreme'de altin kesemi kaybetmis, parasiz kalmistim. Basra'dan para bekliyordum ama gelmemisti. Sacim sakalim cok uzamisti. Bir berbere girdim. "Param yok, Allah rizasi icin saclarimi duzeltebilir misin?" diye sordum.

Berber o anda birini tiras ediyordu. Hemen adamin yanindaki bos koltugu gosterip,

- Otur buraya, dedi ve onu birakip beni tiras etmeye basladi.

Adam itiraz etti. Berber :

- Kusura bakmayiniz efendim, dedi. Sizi ucreti mukabilinde tiras ediyorum. Ama bu genc Allah rizasi icin istedi. Allah icin olan isler onceliklidir ve bir bedeli yoktur yani Allah icin olan isin bedelini kullar odeyemez ve bilemez, dedi.

Berber tirastan sonra, cebime zorla birkac altin sokusturdu:

- Acil ihtiyaclarini karsilarsin, imkânim bu kadar kusura bakma.

Aradan birkac gun gecti, bekledigim para geldi. Ona bir kese altin goturdum. Bana su cevabi verdi :

- Asla alamam. Allah icin olan isin bedelini kullar odeyemez demedim mi ben, var git isine, Allah selamet versin.

Helallesip ondan ayrildim ama tam kirk senedir ona dua ediyorum, ona dua etmeye doyamiyorum, gece kalkip dua ediyorum...

Allah icin yaptiginiz islerin cogalmasi dilegiyle…

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...