Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Ýddianamede ismi geçen 'Mahsun þaþkýn!'

21 Mart 2008 Cuma : 18:45

Mahsun Kýrmýzýgül, 'Hem Avrupalý olmak istiyoruz hem yasaklar getirmeye çalýþýyoruz, hem de kapatma davalarý açýyoruz buna anlam veremedim' dedi.

AK Parti'nin kapatýlmasý istemiyle hazýrlanan iddianamede 'iftar çadýrýna gittiði için' adý geçen türkücü Mahsun Kýrmýzýgül, parti kapatmakla hiçbir yere varýlamayacaðýný belirterek, “Böyle bir iddianemede nasýl yer aldýysam buna anlam veremedim, açýkçasý þok oldum” dedi.

ÇOK ÞAÞIRDIM

Katýldýðý bir etkinlikte adýnýn iddianemede geçtiðini gazetecilerden öðrenen “Çok þaþýrdým. Ýlk defa duyuyorum. Benim bugüne kadar farklý belediyelerle yaptýðým iftarlar da var. Bu iftarlarýn AK Parti ile hiçbir ilgisi yok. Kendi verdiðim iftarý da basýna haber vermem. Son 5-6 yýldýr iftar yemekleri veriyorum ama bu yemeklerin AK Parti ile ne alakasý var” diye konuþtu. Sanatçýlarýn partiler üstünde olduðunu ve her partinin etkinliklerine katýlabileceðinin altýný çizen Kýrmýzýgül, “Ben CHP'nin de, diðer partilerin belediyelerinin de düzenlediði konserde sahne aldýðým gibi AK Parti'nin de gecelerinde sahne alýyorum. Benim için ayrým yok. Böyle bir iddianamede nasýl yer aldýysam buna anlam veremedim ben. Açýkçasý þu anda þok oldum. Niçin iddianamede yer aldýðýmý bilmiyorum. Çok mu yakýn gördüler acaba?” dedi.

Cumhurbaþkaný Gül ve Baþbakan Erdoðan'a siyasi yasak getirilmek istendiðinin hatýrlatýlmasý üzerine Kýrmýzýgül, “Zaten bu ülkenin baþýna ne geldiyse yasaklardan geldi. Hem Avrupalý olmak istiyoruz hem de yasaklar getirmeye çalýþýyoruz hem de kapatma davalarý açýyoruz. Ben buna anlam veremedim” diye konuþtu.

Cihan

21.03.2008

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...