Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

:selam:

"Esimin esi yok, cünki sanki esi yokmus gibi yasiyor. Keske bende onun esi olacagima her aksam uzandigi kiymetli kanapesi, elindeki kumandasi, izledigi haber programi veya okudugu gazezesi olsaydim"!

"Esimin esi yok, cünki o essiz bir insan, o benim cennetim"

"Esimin hic bir konuda esi yok, aman esi olmasin, ben yandin baskasida yanmasin"

"Esimin esi yok, cünki cok isi var"

"Esimin esi yok, cünki cok merhametli ve dürüst birisi"

Esimin esi yok - Sema marasli

Yasanmis evlilik hikayeleri. Süper bir kitap. yer yer güldüren, cok düsündüren ve bazi seyleri dahi iyi anlamaya vesile olan bir eser.

Her kesin kendisini görebilecegi, hayallerin müsterek oldugunu, icinde yasanilan evlilik hakikatinin (nasil olursa olsun) olagan disi olamadigi gösteren bir kitap.

Bütün evliliere, kocalarini anlamayan kadinlara, ve hanimlarini anlayamayan erkeklere, evlenmek isteyen ve evliligi cok zor zan edenlere... ilac makaminda.

:selam:

• 3 Monate später...

bence yapmak gerekenleri bilmek degildir mesele, asil mesele yapman gerekenleri hayatina gecirmektir..

sevgi fedakarlik ister deyip oturmamak gercekten fedakarlik göstermektir..

seni seviyorum iki dudak arasindandin cikan, gercekten sevgini haraketlerinle göstermek..

deger vermek kiymet bilmek, hepsi ni göstermek..

yarin imtaniniziz olsa, imtanimda var ymi dersiniz, yoksa imtanim var ben en iyisi calisayimmi dersiniz??

imtan dünyasi nasil ise hayatda karsilastigimiz herseyde imtandir, ama dünyalik imtanlara nasil calisiyor isek, aynende ahiretde dünya icin calismamiz gerekiyor, bu bazen ailemizle, esimizle, cocuk cocuklarimiza arkadaslarimizla v.s oluyor..ama el birligi ile hep beraber tek basina olmaz, olsada cok zor olur..

aklima bir misal geldi..

bi su hergün güle seni seviyorum demis gün asiri dermis..

bir gün bu gül ölmüs, ve su cok üzülmüs nedne öldüki demis..

cünki su ona hep sevdigini demis, ama hic sulamamis..

artik herkez ne cikarirsa bundan o kalir aklillarda, herkezin bakis acisi farkli olabilir cünki..

benim anladigim hersey yaptigimiz hersey, ilim, bilim, evlilik, aile cevre hersey ama hersey emek ister..

Peygamber efendimiz bile demiyormu: kisi sevdigi din kardesine onu sevdigini söylesin.. demekki bunlari dile getirmek cok önemli ve ayriyetdende pratige uygulamak.. yani tek birisi yetmiyormus..

bence yapmak gerekenleri bilmek degildir mesele, asil mesele yapman gerekenleri hayatina gecirmektir..

seni seviyorum iki dudak arasindandin cikan, gercekten sevgini haraketlerinle göstermek..

yarin imtaniniziz olsa, imtanimda var ymi dersiniz, yoksa imtanim var ben en iyisi calisayimmi dersiniz??

imtan dünyasi nasil ise hayatda karsilastigimiz herseyde imtandir, ama dünyalik imtanlara nasil calisiyor isek, aynende ahiretde dünya icin calismamiz gerekiyor, bu bazen ailemizle, esimizle, cocuk cocuklarimiza arkadaslarimizla v.s oluyor..ama el birligi ile hep beraber tek basina olmaz, olsada cok zor olur..

aklima bir misal geldi..

artik herkez ne cikarirsa bundan o kalir aklillarda, herkezin bakis acisi farkli olabilir cünki..

benim anladigim hersey yaptigimiz hersey, ilim, bilim, evlilik, aile cevre hersey ama hersey emek ister..

Peygamber efendimiz bile demiyormu: kisi sevdigi din kardesine onu sevdigini söylesin.. demekki bunlari dile getirmek cok önemli ve ayriyetdende pratige uygulamak.. yani tek birisi yetmiyormus..

katiliyorum..

aklima bir misal geldi..

:masa: abla, cok iyi dile getirdin :applaus:

:aro:

Allah razi olsun. Kitabi bende okumak isterim.

Zannediyorum yeni nesil genclerin eslerinden beklentileri eskilere kiyasen daha cok. Bu aslinda güzel birsey. Hanimlarin sadece "esim karnimizi doyursunda yeter" veya erkeklerin "evimi cevirsin yeter" dememeleri ve samimi bir hayat dostu istemeleri belki sünnete daha yakindir. Ama bu kalitede bir evlilik sürdürmek kolay deyildir. Karsi cinsi anlamak, onun duygularini ve karakterinin nazar i itibara alarak hareket etmek gercekten gayret ve zaman gerektirir. Bence özellikle almanyada büyüyen biz gencler tecrübesizlikten dolayi cok zorluk cekiyoruz. Türkiye kültürüyle büyümüs anne babamizin evlilikleri bize tamamen modellik yapamiyor. Zaten ayrupa toplumudaki evlilik veya dost hayati cogu zaman bizim anlayisimiza tamamen zit. Müslüman aile pedagoklari neredeyse burada hic yok. Yani demek istedigim su. Daha olusum icinde bir genc müslüman evlilikleri var. Ama ne kadar eksikleri olursa olsun, bence bu aileler zamanla kemale erecekler. Ve bu ailelerden daha güzel toplumlar ortaya cikacak insallah.

Zannediyorum yeni nesil genclerin eslerinden beklentileri eskilere kiyasen daha cok. Bu aslinda güzel birsey. Hanimlarin sadece "esim karnimizi doyursunda yeter" veya erkeklerin "evimi cevirsin yeter" dememeleri ve samimi bir hayat dostu istemeleri belki sünnete daha yakindir. Ama bu kalitede bir evlilik sürdürmek kolay deyildir. Karsi cinsi anlamak, onun duygularini ve karakterinin nazar i itibara alarak hareket etmek gercekten gayret ve zaman gerektirir. Bence özellikle almanyada büyüyen biz gencler tecrübesizlikten dolayi cok zorluk cekiyoruz. Türkiye kültürüyle büyümüs anne babamizin evlilikleri bize tamamen modellik yapamiyor. Zaten ayrupa toplumudaki evlilik veya dost hayati cogu zaman bizim anlayisimiza tamamen zit. Müslüman aile pedagoklari neredeyse burada hic yok. Yani demek istedigim su. Daha olusum icinde bir genc müslüman evlilikleri var. Ama ne kadar eksikleri olursa olsun, bence bu aileler zamanla kemale erecekler. Ve bu ailelerden daha güzel toplumlar ortaya cikacak insallah.

:applaus:

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...