Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Said Nursi'nin talebeleri toplandı

27 Şubat 2012 / 09:18

Said Nursi'nin hayatta olan ve "varislerim" dediği talebeleri İstanbul'da bir araya geldi

Abdurrahman Iraz'ın haberi:

RİSALEHABER-Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatta olan ve "varislerim" dediği talebeleri İstanbul'da bir araya geldi.

Mustafa Sungur, Hüsnü Bayram, Abdullah Yeğin, Ahmet Aytimur, Said Özdemir, Salih Özcan ve Mehmet Fırıncı ağabeyler Kur'an ve iman hizmetleri ve Risale-i Nur ile ilgili gündemdeki konuları ele aldı.

Büyük bir muhabbet ortamında gerçekleşen sohbette dünyanın hemen hemen her noktasına taşınmış olan iman hizmetleri değerlendirildi.

Birebir Bediüzzaman Hazretleriyle birlikte hizmet etme şansı bulan ağabeyler, eski hatıraları da yad ederek hizmetlerde bugün gelinen durumunun sevindirici ve şükre sevkedici olduğunu vurguladılar.

Nur talebelerinin İslam birliği için dünyanın en ücra köşesindeki müslümanlarla görüştüğü, İslamı her din ve düşünceden insana tebliğ ettiğini vurgulayan ağabeyler bir çok konuyu ele aldı.

http://www.risalehaber.com/images/other/agabeyler1.20120227092045.jpg

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİN VARİSLERİ

Bediüzzaman Said Nursi, Emirdağ Lahikası adlı eserinde varislerinin kimler olduğunu açık bir şekilde belirtmişti.

İşte o bölüm:

Vasiyetnamemdir

Aziz, sıddık kardeşlerim ve vârislerim,

Ecel gizli olmasından, vasiyetname yazmak sünnettir. Benim metrûkâtım ve Risale-i Nur’dan olan benim hususî kitaplarım ve güzel ciltlenmiş mecmualarım ve sair şeylerimin bütününü, Gül ve Nur fabrikaların heyetine, başta Hüsrev ve Tahirî olarak o heyetten on iki (1) kahraman kardeşlerime vasiyet ediyorum. Onlara bırakıyorum ki, emr-i Hak olan ecelim geldiği zaman, benim arkamda o metrûkâtım, benim bedelime o sadık ve mübarek ellerde hizmet-i Nuriye ve imaniyede çalışsın ve istimal edilsin.

Kardeşlerim, bu vasiyetten telâş etmeyiniz. Ben, teessürattan ve dokuz defa zehirlenmekten, pek çok zaif olmakla beraber gizli münafıkların desiselerle müteaddit suikastları için bu vasiyeti yazdım. Merak etmeyiniz, inayet-i Rabbaniye ve hıfz-ı İlâhî devam ediyor.

Kardeşiniz

Said Nursî

(1) Kardeşim Abdülmecid, Zübeyir, Mustafa Sungur, Ceylân, Mehmed Kaya, Hüsnü, Bayram, Rüştü, Abdullah, Ahmed Aytimur, Âtıf, Tillolu Said, Mustafa, Mustafa, Seyyid Salih.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...