Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

25 Temmuz 2013 Perşembe 13:07

[h=1]http://www.risalehaber.com/d/news/131466.jpg

25 Temmuz 2013 Perşembe 13:07

[/h][h=1]Said Nursi'nin adını okula verdik, uygulayacağız![/h][h=1]

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Risale Haber'e konuştu

[/h]

Kemal Benek'in haberi:

RİSALEHABER-Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, "Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi"nin sisteme işeleneceğini belirterek, "biz bu kararı aldık ve uygulayacağız" dedi.

Bitlis'te açılan "Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi"nin isminin Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından veto edildiğiiddialarına ilişkin haberler gündemdeki yerini koruyor.

Risale Haber'e konuşan AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, konuyla ilgili Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nü aradığını ve gerekli girişimlerde bulunduğunu söyledi.

Bediüzzaman Hazretlerinin dünyanın bir değeri olduğunu ifade eden Kiler, bazı okullara İdris-i Bitlisi, Şems-i Bitlis gibi Bitlis'in manevi değerlerinin isimlerinin verildiğini hatırlattı.

Said Nursi isminin de sisteme işleneceğini bildiren Kiler, "Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin isminin imam hatip lisesine verilmesini çok anlamlı buluyorum. Biz bu kararı aldık ve uygulayacağız. Bu anlamda bir sıkıntı yok. Genel Müdürü aradım, yurt dışında olduğunu söylediler. Diğer yetkililerle görüştüm kısa süre içinde sisteme işlenecek" dedi.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜN İNADI!

İl milli eğitim müdürlüğü ve Bitlis valiliği aylar önce bir okula Said Nursi'nin adını verdi. Okulun tabelalarına yazılan isim bir türlü bakanlıktaki sisteme işlenmedi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü yetkisi olmamasına rağmen Said Nursi ismini sisteme girmedi.

• 3 Wochen später...

12 Ağustos 2013 Pazartesi 14:37

[h=1]Said Nursi okuluna itiraza kargalar da gülecek![/h]

Aydınlık yazarı Güller'in Bitlis Said Nursi İmam Hatip Lisesi yorumu "kargaları güldürecek" cinsten

İLGİLİ HABERLER

» Ve Said Nursi'nin adı Milli eğitimin sistemine girdi

Risale Haber-Haber Merkezi

Aydınlık yazarı Mehmet Ali Güller'in Bitlis Said Nursi İmam Hatip Lisesi yorumu "kargaları güldürecek" cinsten.

Bitlislilerin hemşehrileri olan Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerine vefa gereği adını bir okula vermesiErgenekon taraftarlarını kızdırdı.

Bunlardan biri de Aydınlık yazarı Mehmet Ali Güller. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğin onayı ile okula verilen Said Nursi ismini Güller, "Milli devleti yıkmak ve Kemalizm'i tasfiye etmek isteyen emperyalizmin işi" şeklinde yorumladı.

Güller, bu nedenle "Said Nursi'nin ismi okullara verilmeye başlandığını" ileri sürdü.

Güller bu yorumu ile gülünç duruma düşerken, Ergenekon zihniyetinin millete ne kadar yabancılaştığının da bir göstergesi oldu. Bitlis doğumlu olan Bediüzzaman Hazretlerinin doğduğu ev ve akrabaları bu ilde bulunuyor. Bitlisliler, memleketlerinden çıkıp eserleri dünyaya yayılan Said Nursi hazretlerinin adını okula vererek vefalarını gösterdi.

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...