Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Yeni Asya cemaatinde yeni dönem!

Yeni Asya'da yeni yönetim kurulu seçimleri gerçekleşti. 11 kişilik kurula girmek için 33 aday yarıştı. Yeni Asya camiasının lideri Mehmet Kutlular birinci sıradan kurula seçildi. Şimdi yönetim kurulu başkanının kim olacağı merak ediliyor.

ROTAHABER / ÖZEL - Nurcuların en önemli kollarından biri olan Yeni Asyacıların yayın faaliyetlerini yürüten Yeni Asya Medya Grubu yeni dönemde yeni yönetim kurulu üyelerini seçti.

Grubun yurtiçi ve yurtdışı temsilcileri Yeni Asya Gazetesi'nin Güneşli’deki merkez binasında “Bahar 2014” toplantısını gerçekleştirdi.

Neşriyat ve hizmetler ile ilgili düşüncelerini dile getiren grubun temsilcileri, yeni dönem ile ilgili çetin tartışmalar yaşadı.

Son dönemlerde Kültür Bakanlığı'nın bandrol yasağı uygulaması sebebiyle Risale-i Nur basımı gerçekleştiremeyen Yeni Asya'nın toplantısında bu hukuksuz uygulama da gündeme geldi. Kültür bakanlığının yasağına karşı nasıl bir mücadele verileceği tartışıldı. Yeni Asya, Risale-i nur yayıncılığında en köklü kuruluş olarak biliniyor...

YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

Öte yandan Temsilciler müzakerelerin ardından, yeni Yönetim Kurulu seçimini de gerçekleştirdi.

Yeni Asya Medya Grubu, Genel Müdürü'nün görevine son verilmesinin ardından bir müddettir bir heyet tarafından yönetiliyordu.

Yeni Asya Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutlular'ın görevi bırakacağı söylentileri eşliğinde oldukça kıyasıya geçen seçimlerde tam 33 kişi yönetim kurulu için aday oldu.

33 ADAY KIYASIYA YARIŞTI, 11 KİŞİ SEÇİLDİ

Demokratik bir ortamda gerçekleştirilen yönetim kurulu seçimlerinde uzun yıllardır Yeni Asya camiasının yükünü sırtlayan Mehmet Kutlular yönetim kuruluna yine birinci sıradan girmeyi başardı. Seçimde yönetim kurulunun 11 üyesi belirlendi ancak henüz yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında yeni dönemde kimin Yönetim Kurulu Başkanlığı yapacağını dolayısıyla cemaatin başına geçeceğini kararlaştırmadı. Öte yandan listede son iki sıradaki isim aynı oyu alınca aralarında kura çekilmeye karar verildiği ancak üyelerden Selamet Arslan'ın feragatıyla Şemsettin Çakır'ın 11. isim olarak yönetim kuruluna girdiği belirtildi.

Yeni oluşan Yönetim Kurulu listesinden biri şimdi Yeni Asya camiasının en tepe noktasına yerleşecek. En büyük adayın yine Mehmet Kutlular olduğu bilinirken, yönetim kurulu listesi içinden başka isimlerin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine talip olabileceği ifade ediliyor. Yeni yönetim şekillendikten sonra Grubun başına bir de genel müdür atanması bekleniyor.

Bu arada Mehmet Kutlular'ın yine Yönetim Kurulu Başkanı olacağı ve kuruldan iki ismin de ona vekalet edeceği ifade ediliyor.

Yönetim kurulu başkanı seçimi ve genel müdür atanması kesin olarak netleşince Yeni Asya'da bir müddettir devam eden yönetim boşluğu da sona ermiş olacak.

İşte 33 adayın yarıştığı kıyasıya seçimlerde 11 kişilik yönetim kurulu üyeleri ve aldıkları oylar:

1. Mehmet Kutlular - 124 oy

2.Şükrü Bulut - 111 oy

3. Hamza Kara - 100 oy

4. Ali Vapur - 98 oy

5. Nejat Eren - 78 oy

6. Sami Cebeci - 73 oy

7. Ali Yılmazcan - 68 oy

8. İsmail Özdemir - 68 oy

9. Nurettin Abut - 68 oy

10. İzzet Atik - 64 oy

11. Selamet Arslan - 61 oy (Kendi isteğiyle çekildi)

12. Şemsettin Çakır - 61 oy

KAYNAK: ROTAHABER - ÖZEL

http://imgz.vol.io/rotahaber/newpics/news/120520141154237881544_3.jpg

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...