Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Evet, tabii ki sirf isi gücü elestirmek degil. Elestiri konusu agir basti gibi geldi bana ve buna dair yazdim :-)

Allah razi olsun. Bende senin yazini okuyunca, hemen aynisi aklima geldi, sanki adamin isi gücü elestirmek gibi. Bunu dile getirdigin icin, tesekkür ederim.

Islamoglu´nu hic dinledin veya okudun mu?

ben dinledim, hatta bana tarikat düsmani dediler:) dedimki dur bi dinlim, ozamanda sohbetinde ,yani programinda tasavvufu övgüyle andi. ozaman dedimki, kendin duymadan görmeden dinlemeden inanma bazi söylentilere. olmus olsa bile o onun sorunudur.

ben dinledim, hatta bana tarikat düsmani dediler:) dedimki dur bi dinlim, ozamanda sohbetinde ,yani programinda tasavvufu övgüyle andi. ozaman dedimki, kendin duymadan görmeden dinlemeden inanma bazi söylentilere. olmus olsa bile o onun sorunudur.

Sabahdan beri anlatmak istedigim konu bu :daumhoch:

Herkes "tarikat düsmani" derken, Cenab-i Allah tam tersini gösteriyor.

Islamoglu´nu herkes elestiriyor, cünkü kulaktan duyma bilgiler cok. Aslinda adama giybet ediyorlar.

Yazdiklarinizdan sonra düsündümde haklisiniz. Birkac farkli sey duymustum onun hakkinda. Birkac sohbetini dinlemistim ve bana biraz ehli Sünnet cizgisi disinda gibi geldi. Ama bu kadar yakindan takip ettiginize göre sorun yok demektir. Benim kizdigim daha ziyade bu hizipci takimi. Elestiri maskesi altinda kin kusup kendini tatmin edenler. Ama anlasiliyor ki Islamoglunu yeterince tanimiyorum veya yanlis taniyorum. Daha iyi tanimak lazim. Elestiri konusunda size katiliyorum. Nur dairesinde elestirecek cok sey var. Bu elestirinin sahsi maneviye veya cemaat liderine yapilmasi kirici olur ama bazi sapmalari veya hastaliklari söylemek ayri sey. En iyisi hicbir cemaatin birbirini elestirmemesidir, zira tüm sorunlar öyle cikti, nefis girdi. Eger bir uyari yapilacaksa tahrik etmeden dar dairede yetkililerin uyarilmasiyla yapilmalidir. sahsen bana elestiri yapsa bir alim sorun yok ama Hocaefendiye yaptimi dayanamayiroum cünkü cap olarak onun ögrencisi olamayacak adam elestiriyor! Islamoglu icin demiyorum bunu yanlis anlasilmasin...

Herseyin en dogrusunu Allah bilir.

Adem

• 4 Monate später...
  • 6 Monate später...
Mustafa Islam glunun hakkinda gecenlerde söyle birsey duydum, "kadinlar adetliyken oruc tutabilirler" demis kendileri. Ben sahsen duymadim. Ve böyle dedi de diyemem, sizden duyaniniz oldumu? VEya bu konu hakkinda bas ka bir bildiginiz. Biliyorsunuz bizim millet duydugu sey üzerine bir kac laf daha ekler

sanirim bu insanlarin isi gücü kalmamis, isin ehli olanlara tas atmaktan baska birsey yapamiyorlar. ben hep derim, " her duyduguna inanmayacaksin!" millet söyle demis millet böyle demis deyip olaya kanmayacaksin. Be kardesim seninle okuma yazman var bir arastirsana.

Bende o programý izlemiþtim Webmaster kardeþimin dediði gibi Mustafa hocamýz bu konuda kesin olarak hüküm vermedi hatýrladýðým kadarýyla bu soruyu Mustafa hocamýza sordular (ay halinde) oruç tutulurmu diye cevap verdiðini ve bu konunun ihtilaflý olduðunu söylemiþti yanýlýmýyorsam Allaha sýðýnýyorum.

Kardeþlerim geçmiþte de büyük alimler gelmiþ ve onlarda çok eleþtirilmiþlerdi veya öbür alimlerle hem fikir olmadýðý konular olmuþtu. biz bunlarý kitaplardan okuyunca aaa neler yapmýþlar alimlerin kadrini bilememiþler keþke biz onlarý görebilseydik el etek öperdik diye söylemiþizdir çoðu kez.

Ben Mustafa Ýslamoðlu Hocamýzý bir dava adamý olarak tanýyorum Doðrusunu Allah bilir tabiki

Þimdi bize ne oluyor her insan hata yapabilir veya yanlýþ anlaþýlabilir. veya doðru anlýyoruzdur peki anladýðýmýzdan eminmiyiz ki hüküm verelim belki de bir Allah dostuyla uðraþýyoruz Allahu Alem hangimiz bilebiliriz. Unutmayalým Allah bizden Hüsn-i zan istiyor Ve þundan emin olabiliriz Hüsn-i zandan hesaba çekilmiyecez.

Ikincisi, kadinlar hakkindaki bu iftirayi Cübbeli Ahmet Hoca ortaya atti. Mustafa hoca buna gereken cevabi verdi. Hepsi You Tube da var

ben zaten inanmadim;) sadece inanalar olabilir ve duymuslardir diye buraya ortak bir alana yazdim. Allah razi olsun

• 2 Wochen später...
  • 4 Monate später...
  • 5 Monate später...

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...