Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

Merhaba, benim Ebay hakkinda sorum olacakdi.

Ebay´de benim iki tane kontom var. Bazen bir kontoyla öbür

kontomdakini artiriyorum. Tabiki mali sonucda kendi kendime

satmis oluyorum, yada baskasi daha fazla para veriyor.

Acaba bu yapdigim yanlis mi diye soracakdim.

Cünkü sonucda kimseyi almaya zorlamiyorum.

Sadece pazarlik yapmis oluyoruz.

• 3 Wochen später...
  • 4 Jahre später...

Burda öncelikle sunu sormak gerekiyor: Bunu yaparken icin Vicdanen rahatmisin?

Sana mesela aynisi yapildiginda nasil bulursun, birde onu sormak gerekiyor?

Bana göre bu sahtekarlik oluyor bence..

Sen bir Mali mesela diyelim CD koydun kullanilmis veya yeni farketmez, karsindaki artiran kisi buna gönlünden 20 € kadar vermis, bellki 20 gidecek onun hakkidir oan , ama senin sayende fiyati yükselirse bir satici olarak ve Ebayde yasak olan bir hareketle yapiyorsan bence bu sahtekarlikdir.

Heryerin bir kurali vardir...Eger yok yere Malin gidiyorsa koymayacaksin ozaman, satmayacaksin, veyada SOFORTkauf a koyacaksin, herseyin bir mümkünü sunmus sana Ebay, veya uygun gördugun Fiyatdan baslatacaksin.

Bana aynisi olsa ben bile sinirlenirim bundan, cogu kiside senin gibi yapiyor.

Bunun caizmidir degilmidir onu burda tartisamam, ama eger vicdanin rahatken yapiyorsan , birsey diyemem...

Etrafimdaki cogu kisler Akrabasini arayip yükseltiyorlar Fiyati, biride iki konto yapmisdi kendi adinin üstüne, ve yaptigi an Ebayden Bannlandi, oyüzden dikkat et eger iki Konton varsa.

:selam:

1. Caiz olsa, ikinci Identiäte ne Gerek var? Güzel Kardesim, Cebinden ikitane degisik Nufüscüzdani ciksa, Türkiyede adami ne yparlar, ve niye yaparlar?

2. Ebay Firmasi acik-artirimdan gelirini sagliyor. Ve burada düzenbazlik ile, Anlasmaya aykiri bir sekilde avantaj istifade edilmekte arti Ebay güvence icin yaptigi cabalar baltalaniyor.

3. Satilmak isteyen Mala, birisi Talep oluyor ve tam aksine bu mali satmak isteyen kisi fiyatta manipulasyon yapiyor. Hemde sinsice, yani sifatini sakliyarak, bir baskasi kiligina girerek.

4. Bunlarin altinda tek bir sebep var: Kosullara uymadan sahtekarlik ile bir "Sahte Kar" elde edilmek istiyor.

Kisacasi - Terazi düz tutulmuyor. Sözde müsteri alsada almassada, bir Heves yaratilip, bir oyuna kaptiriliyor. Belki o kisi günlerce o mali almak icin, caba harciyor, kimileri var son saniye icin Bilgisayarin basinda bekliyor!

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...