Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

SeLamünaleyküm

Normalde bu konuya sesiz kalmakla yetinirdim, cünkü cevapi belli olan bi soruyu tartismak lüzümsuz,herkesce malum ki ODSETT KESINLIKLE HARAM.

hem okadar pislik ve daha büyük tehklikeler varken sirf odseti konusmamiz Sacma,

Benim tanidigim cok GENC var Esrar, Alkohl vede Zina dan basini kaldiramiyor.

Bunlar varken odseti tartimak acikcasi............

ben SADECE GÜLÜYORUM artik...aha da Gülüyom.. ;-) :-) :-p :-p ;-) :-)

Yusuf kardes,

öyle diyorsun ama Almanya´da yasayan gencler arasinda yapilan bir arastirmaya göre, Kumar aliskanligi gittikce büyüyor. Almanya´da kumar aliskanligi olan genclerin 40% türk gencleri !!!! Bu cok yüksek bir rakam. Kumarin kesinlikle HARAM oldugu bir dinin mensuplari bu kadar cok kumar oynuyorsa birseyler tamamen yanlis gitmis demektir bu. Bu bir celiskidir.

Onun icin bu konuyu acan kardesimize tesekkür ediyorum. Hatta simdi "Danke" tusuna basacagim ;)

@ Webmaster,

Bende zaten yolunda gitmis demiyorum be Webmaster abi,

yanliz icki,eroin gibi dertler varken genclerin basinda ...direk odset den baslamak ne kadar dogru artik düsünün.

bende Gülmek icin smilie tusuna basiyorum aha buyur bastim ----> :-):-):-):-):-):-) :-p :-p :-):-)

@ Talebe

Istedigini sorabilirsin buyur meydan senin... :-)

:-) ;-) :-):-(:-)

Icki Günahlarin ANASIDIR diye bir hadis olmasi lazim,

bi ara duymusdum !! ( tam amin degilim ama)

Hem fakat lakin hatta valakin zannedersem O senin cebinde Odset kagiti ile dolasan arkadaslarin bilirler ki odset haramdir.

Keiner soll mir erzählen das die es nicht wissen.

Hele hele sizin o kaldiginiz mekanda herkes daha iyi bilir HARAM oldugunu ;-)

Adam oynuyorsa Günah oldugunu bile bile oynuyor demektir.

Vesselam

"Hele hele o sizin kaldiginiz mekanda..."

Häh??

"günah oldugunu bile bile"

kardes konuyu ben niye baslattim? cünkü "kumar degil" diye bir anlayis var. bundan büyük bela olabilir mi?

hem ben demiyorum ki alkol daha iyi, tabiki alkol bir felaket. ama bu oddsette öyle melek degil. konusulmasi gerekiyor.

hem ben kimseye kizmiyorum. kendime kiziyorum. arkadasimin sözü nefsimi hos geldi. tamam suclu benim. ama böyle bir anlayis dogru mu sizce Yusuf kardes?

Galiba konunun anlayisi belli bir noktadan sonra kopmus burda...

Arkadaslar önce bi kendimiz terimleri kavramaliyiz ve sonrada etrafimiza sözümüze uyarak dagitmaliyiz. lütfen bazi ÖNEMLI noktalara dikkar edelim ve sakin kirici olmayalim. Laf agizdan bir kere cikar, ve o andan sonra söylenilen söze esir oluruz ve geri dönüsü olmaz. birbirimizi anlamaya calisalim lütfen ve ondan sonra tartismalara ve konusmalara düsüncelerimizi aktaralim....

@ Talebe

Hele hele sizin o kaldiginiz mekanda herkes daha iyi bilir HARAM oldugunu

demekle yani sizin ordada sohbet felan varya, bu nedenle o oyayanlar kesin bi kac defa duymuslardir Odsetin haram oldugunu.

Ama oyayan birisi bunu bilerek ve kendisi isteyerek oynar,kimse diyemzki bilmiyordum haram oldugunu diye.

Bi insanin odsett in haram oldugunu anliyamiyorsa,ozaman bi ......... görünsün...:)

ben demiyorum ODSET bir Melek kadar masum dur diye zaten,ama icki icen bi insanla odset oyayan insan i ayni kefeye koyamassin..hernekadar neticede ikiside harama yönelsede.

Odset oynayan sadece kendine vede parasina zarar veya bi eksiklik getir,icki icen bi insan HEM ailesini, hem kendini rezil eder....ve sayisiz pislik yapar farkinda olmadana cünkü nede olsa Kafa kiyak. ;-)

onun icin DEVEDE kulagi Mesele yapmayin !!!

birazda espiri olsun:

bir ara odsette 15€ civarinda kazanmistim. ertesi gün cüzdanim calindi ;-)

bu isin espirisi tabiki.

bence "oddset oynayan sadece kendine zarar verir" mantigida dogru degil yusuf kardesim. evet alköl daha kötü, ama odsetde basa bela. insan bir basladi mi birakamiyor.

Arkadaslar, bence Harami Haramla karsilastirmak iyi bise degil.

Ikiside kötü diyip gecin.

Size ne biri öbüründen daha kötü ise?

Ikiside yapilmamali, bitti...

Hem Talebe arkadasda dedi, öyle düsünenler var, diye.

Ben sahsen gercektende öyle düsünen yüzlerce türk olduguna inanirim.

Cünkü cogu türkler artik (islam konusunda) cahilce yetisiyor ve yasiyorlar.

Insallah bizde onlara dogru yolu göstermeliyiz.

Bi insan günah oldugunu bilerekte oynar. Kafasinda cünkü söyle bi soru vardir, ne kadar günah olabilirki? Kimseye zarar vermiyom, ama bide tutarsa, o zaman varya...üff...yasarim be...

Onun icin Oddsetin Haram oldugunu ve Haram olan bisey kücük düsürülmemesi lazim oldugunu onlara aktarmamiz lazim. Her Haram büyüktür.

Tabiiki bu zamanda Alkol daha cok göze batiyor...ve daha zararli. (Yani Oddset hic degilse insana ve cevresine, yusuf kardesimizin dedigi gibi, zarar vermiyor.)

Oddsetinde kendine ait kötü taraflari var- Hem maddi hemde manevi yönden etkiliyebilir insani.

Insallah biraz olsun düsüncelerimi aksatabilmisimdir...

Kusrua bakmayin;

Selamlarimla.

@ Gülseven

Ada mesela Odsett oyanamktan zevk aliyordur, keybetmek veya yenmek onun icin önemli degildir.yani maca bakarken o zevki yasamak icin oynuyorsa ...kendi nefsini tatmin etmek icin oynuyordur anlaminda söylemisdim.

@ ademade

Zaten onlarda Allah Affetsin diyordur kesin, ama herkesin kendi özel hayati.

neyse

:hey: KARDESLER man sollte glücksspiele niemals unterschätzen!!!!

NIEMALS!!es gibt sogar kliniken!!!und nur mal zu einigen anmerkung mit dem vergleich mit drogen und heroin--http://www.gluecksspielsucht.de/materialien/SPIEL99STUD.pdf

schaut hier mal rein!!und blättert mal bisschen rum dann erkennt ihr selber die gefahren von diesem "lustspiel",dass dazu dienen soll dass man seinen ego befriedigt!!soviel dazu!ich finde man sollte nicht die religiösen seiten dieses themas besprechen sondern die gesundheitlichen seiten!!psychischen seiten!!"(a)sozialen" seiten!!

sevgi,saygi ve selamlarimla

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...