Zum Inhalt springen
Qries Qries Qries Qries Qries Qries

Empfohlene Beiträge

@Azra

Internette önüne gelen her yaziya inanma lütfen.

Hele de tek tarafli yazilmissa, sadece duygulara/belli bir kesime sesleniyorsa, kaynak verilmiyorsa hemen süphe duymalisin...Idealizmcilere asla güvenme, bozgunculuk yapmaktan baska bir isleri yok.Cözüm de üretmiyorlar, sadece ortaligi velveleye vermeye ugrasiyorlar...

Kitap secimine de dikkat, özellikle kitabin yazildigi tarihe ve o dönemde dünyada olan bitenden etkilenip etkilenmedigine ve yazarin kendi düsünceleri, hedef aldigi yol cok BÜYÜK ROL aliyor kitabin yazilmasinda.

Hedefi olmayan birisi zaten kitap yazmaz.

Kitap hangi amacla yazilmis, neden yazilmis? Kitabi yazan kisinin belli bir menfaati mi vardi, yoksa belli bir düsmanina gizliden savas mi acmisti? (Ayni noktalar internet sitelerindeki yazilar icin de gecerli..)

Kitabin icinde/arkasinda kaynak veriliyor mu (Sachbücher), ciddi bir arastirma tabani var mi?

Ben saygi duydugum kisilere genelde bana hangi kitaplari okumami önerdiklerini sorardim.Sen de öyle yap.

Yine de herkese güvenme, son kararini kendin ver.

Azra Kardesim, ben öneriyorum sadece, tavsiye etmiyorum.:)

Nasil olur da kitapci olmaz etrafinda.Almanya'nin her yerinde mutlaka bir kitapci veya kütüphane bulunur.

amazon, booklocker vs..gibi internette de bir sürü kitap satan site var, hem de posta ücreti alinmiyor bazilarinda.Benim önerim, kitaplari almadan evvel icine bir bak, birkac satir oku.Senin ruhuna ve mantigina uyumlu sekildeyse satin al kitabi...

Sitelerde lüzumsuz yazilar okumaya gerek kalmaz..:)

Senden de Allah c.c. razi olsun.amin

Dein Kommentar

Du kannst jetzt schreiben und Dich später registrieren. Wenn Du ein Konto hast, melde Dich jetzt an, um unter Deinem Benutzernamen zu schreiben.

Gast
Auf dieses Thema antworten...

×   Du hast formatierten Text eingefügt.   Formatierung jetzt entfernen

Nur 75 Emojis sind erlaubt.

×   Dein Link wurde automatisch eingebettet.   Einbetten rückgängig machen und als Link darstellen

×   Dein vorheriger Inhalt wurde wiederhergestellt.   Editor leeren

×   Du kannst Bilder nicht direkt einfügen. Lade Bilder hoch oder lade sie von einer URL.

• Neu erstellen...